Notowania

komentarze walutowe
21-12-2018 (11:28)

Jakby było mało problemów

Negatywny rozpęd stał się kluczowym czynnikiem nadającym kierunek rynkom z fundamentami zostawionymi na tylnym siedzeniu. Spadkową spiralę podsyca ograniczona płynność w przedświątecznym handlu i chęć inwestorów do uporządkowania pozycji na koniec roku. Iskry optymizmu nigdzie nie widać.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. prasowe)

Obawy o spowolnienie gospodarcze, tragiczne skutki protekcjonizmu, pogorszenie zyskowności spółek, napięcia geopolityczne - z tymi ryzykami rynki borykają się od ponad dwóch miesięcy i ostatnie co widać, to szanse na rozstrzygnięcia i usunięcie problemów. Jakby tego było mało, pesymizm inwestorów podsycają niepokojące doniesienia z Waszyngtonu, które jeszcze bardziej podkopują zaufanie inwestorów w spółki na Wall Street i dolara.

Wczoraj rezygnację złożył sekretarz obrony Mattis, uzasadniając swoją decyzję różnicą zdań z prezydentem w sprawie wsparcia dla sojuszników i nastawienia wobec Rosji i Chin. Z administracji Białego Domu systematycznie ubywa osób, które przez otoczenie były traktowane jako „bezpieczniki” hamujące kontrowersyjne decyzje prezydenta. Teraz nie bezpodstawne staną się spekulacje o wzrośnie ryzyka militarnego, biorąc pod uwagę, jakie niektórzy z doradców Trumpa wyrażają stanowisko wobec Chin czy Iranu. Przy rynkach akcji o krok od wkroczenia w techniczną bessę, takie obawy będą wodą na młyn.

Kolejnym tematem, który z pewnością nie uspokoi nastrojów, jest wizja tzw. government shutdown, czyli paraliżu prac administracji publicznej w USA w związku z brakiem zatwierdzonego przez Kongres finansowania wydatków budżetowych. Demokraci nie chcą przyznać finansowania na budowę muru na granicy z Meksykiem, więc w odwecie prezent Trump zagroził, że nie podpisze ustawy wydłużającej tymczasowe finansowanie do lutego.

Tym samym już od jutra niektórzy pracownicy publiczni nie muszą przychodzić do pracy. Przepychanki międzypartyjne w przeszłości nie trwały długo, a ich wpływ na gospodarkę bywa znikomy, to jednak w obecnym otoczeniu każdy czynnik ryzyka bywa wyolbrzymiany, więc nie trudno będzie o dyskontowanie negatywnego odbicia government shutdown na nastrojach inwestorów, wycenie aktywów na Wall Street czy dolarze. Ot, taki dodatkowy temat do dyskusji, jakby nam się nudziło w święta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, komentarz
Źródło:
TMS Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-12-2018

MiśGPW to kompletne dno, dna. Na tej szulerni nie ma inwestorów tylko sami hazardziści. Temu temu dziadostwu leci już 12 rok bessy i nie pomaga ani 5 % … Czytaj całość

21-12-2018

MiśNa szulerni i kasynie wieczna bessa beeeeeeeeeeeeeee bucha ha ha.

Rozwiń komentarze (2)

Wybrane dla Ciebie