Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Simon Peters
|

Kryptowaluty w tarapatach. Kurs bitcoina już poniżej 30 tys. dolarów

26
Podziel się:

Pogłębiają się ostatnie trudności kryptowalut. Kurs bitcoina spadł we wtorek poniżej 30 tys. Jednak długoterminowe zaufanie do kryptowalut pozostaje wysokie, a część ekspertów uważa, że bitcoin może stać się globalną walutą rezerwową do 2050 roku - pisze dla money.pl Simon Peters, analityk kryptowalut w eToro.

Kryptowaluty w tarapatach. Kurs bitcoina już poniżej 30 tys. dolarów
Kryptowaluty w tarapatach. Kurs bitcoina spadł poniżej 30 tys. dolarów. (Pixabay)

W zeszłym tygodniu nadal utrzymywały się, trwające od jakiegoś czasu trudne warunki dla bitcoina i etheru, ponieważ obie kryptowaluty odnotowały okres znaczących wyprzedaży.

Ostatnie trudności bitcoina pogłębiły się w ciągu ubiegłego tygodnia, gdy kryptowaluta zaczynając handel powyżej 34 tys. dolarów, straciła na wartości. W poniedziałek kosztowała około 31 tys. dolarów, a dziś, czyli we wtorek, jest już notowana poniżej 30 tys. dolarów.

Ostatni raz bitcoin notowany był poniżej 30 tys. dolarów 22 czerwca. W ciągu ostatnich 10 dni kurs najpopularniejszej kryptowaluty poszedł w dół o kilkanaście procent. Przypomnijmy, że w kwietniu znajdował się powyżej 60 tys. dolarów.

W podobny sposób ether mocno stracił na wartości po okresie ostatnich wzrostów. ETH rozpoczął tydzień od ceny powyżej 2 tys. dolarów, ale odnotował szybką wyprzedaż, schodząc od czasu do czasu do poziomu poniżej 1,9 tys. dolarów. We wtorek jest notowana po ok. 1,75 tys. dolarów.

Zobacz także: 350 tys. zł. Tyle zarobił Polak, nie piłkarz, na Euro2020

Z kolejnym słabym tygodniem, nasilają się spekulacje na temat krótkoterminowych prognoz dla cen głównych kryptowalut. Opinie dotyczące ich wartości są różne, w zależności od tego, na jakie metryki i wskaźniki patrzą konkretni analitycy.

Jednak długoterminowe zaufanie do kryptowalut pozostaje wysokie, a niedawne badanie ekspertów FinTech wykazało, że ponad połowa z nich uważa, że bitcoin może stać się globalną walutą rezerwową do 2050 roku.

W ankiecie przeprowadzonej przez Findera około 29 proc. wskazało, że tak zwana "hiperbitcoinizacja” może nastąpić już w 2035 roku. Dwie trzecie respondentów uważało, że obecne poziomy cen kryptoaktywów niedoszacowują realnej wartości waluty cyfrowej.

Square ma uruchomić własny zdecentralizowany dział finansowy

Jack Dorsey, dyrektor generalny firmy płatniczej Square ogłosił, że ma ona uruchomić własny oddział zdecentralizowanych finansów (DeFi).

Ogłosił on na Twitterze, że firma nową gałąź biznesową, aby skupić się na usługach skoncentrowanych na bitcoinach i DeFi.

Dorsey zapowiedział, że firma skupi się na otwartej platformie programistycznej ze zdecentralizowanymi usługami finansowymi dedykowanymi bitcoinowi, bez nadzoru i niewymagającymi pozwoleń. Dorsey powiedział, że nazwa platformy to "TBD”.

Dodał też: "Podobnie jak nasz nowy portfel skupiający się na sprzęcie dedykowanym #Bitcoin, zamierzamy to zrobić całkowicie otwarcie. Otwarty plan działań, otwarty rozwój i open source. @brockm jest liderem i buduje ten zespół, a my mamy kilka pomysłów dotyczących początków platformy, którą chcemy zbudować”.

Informacja ta pojawia się tuż po tym, jak Dorsey ogłosił również zamiar uruchomienia przez firmę portfela sprzętowego bitcoin.

Footballowe NFT zbliża się do rekordowej rundy finansowania

Znajdujący się w Paryżu startup Sorare, produkujący cyfrowe karty do gry, jest podobno bliski uzyskania rekordowej rundy finansowania w wysokości około 532 milionów dolarów.

Wiele źródeł sugeruje, że SoftBank jest gotowy do przeprowadzenia tej rundy inwestycyjnej, ale dyrektor naczelny Sorare, Nicolas Julia zaprzeczył, że taka sytuacja ma w ogóle miejsce.

Sorare powstał w 2018 roku i sprzedaje za pośrednictwem NFT cyfrowe karty piłkarzy, które odpowiadają ich rzeczywistym występom i rankingom. Ich sprzedaż osiągnęła ponad 2,1 miliarda dolarów w pierwszym kwartale 2021 roku.

Węzły sieci Bitcoin osiągnęły najwyższy poziom

Według Bitnodes.io i Coin.Dance, pomimo wahań wartości cen bitcoina w ostatnich tygodniach, liczba węzłów w sieci osiągnęła najwyższy poziom w historii.

Kamień milowy osiągnięto około 5 lipca, dzięki osiągnięciu liczby około 13 374 węzłów w sieci. Już nawet 99 proc. sieci korzysta z podstawowego oprogramowania Bitcoin, a pozostały 1 proc. zarządza innymi mniej popularnymi wersjami oprogramowania.

Ekspansja węzłów w sieci jest pozytywnym wskaźnikiem jej zdecentralizowanego charakteru, który według Bitnodes wzrósł o ponad 2 tys. nowych węzłów w ciągu ostatniego roku.

Węzeł Bitcoin to komputer w sieci, który przestrzega zasad i udostępnia informacje o łańcuchu bloków kryptowalut. "Pełny” węzeł to urządzenie, które obsługuje i w pełni kopiuje łańcuch bloków Bitcoin w sieci peer-to-peer.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
eToro
KOMENTARZE
(26)
b0b
3 lata temu
ciekawe ze waluta bez pokrycia ma taka cene a biedny zloty taki tani
pam
3 lata temu
Gdybym miała dużo niepotrzebnych pieniędzy, zainwestowałabym teraz wszystkie w bitcoina.
Paweł
3 lata temu
Wirtualna rzeczywistość zamiast realu w finansach to kolejna utopia po komunistycznej.
Ssssss
3 lata temu
Bitcoin służy tylko do lewarowania. To zwykła spekulacyjna maszynka. Jak to działa? Masz dwa portfele. Jednym wzbudzasz popyt albo podaż, a drugim realizujesz zyski. Kto po amatorsku działa spekulacyjnie ten może ochłapami się karmić przy okazji. Ale obecna zasada BC jest oczywista i służy tylko drenowaniu amatorów o słabych nerwach.
COM
3 lata temu
Dziwne manipulacje tą walutą. Czyżby zginąć miały miliony koparek. Może zrobić taką koparkę z każdego komputera. Znowu cwaniacy porobią offset ludzie pobiorą kredyty i wszystko splajtuje.
...
Następna strona