Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Kursy walut. Euro według Netfliksa powinno być po 4,26 zł

4
Podziel się:

W dobie pandemii i zamknięcia ludzi w domach zyskały na popularności takie platformy jak Netflix. Jednak w różnych częściach świata ceny dostępu są różne. Mogłyby być równe, ale euro musiałoby być po 4,26 zł, dolar po 3,78 zł, a funt po 5,68 zł.

Kursy walut. Euro według Netfliksa powinno być po 4,26 zł
Kursy walut. Co z euro, dolarem i funtem? (money.pl, Rafał Parczewski)
bEDtCDVN

Na całym świecie z Netfliksa korzysta około 200 mln ludzi. Ta globalna platforma do oglądania filmów i seriali ma jednak różne cenniki dla poszczególnych krajów. Okazuje się, że podstawowy dostęp dla Polaków i Amerykanów kosztuje podobnie, ale już w Niemczech jest on wyraźnie droższy. Za to w Wielkiej Brytanii jest taniej.

Nieco zmienia się perspektywa, gdy porównamy cenniki wyższych pakietów. Tu okazuje się, że dopłaty do kolejnych poziomów są w Polsce stosunkowo niewielkie na tle analizowanych krajów.

bEDtCDVP

Przeliczenia pakietów w USA, Niemczech i Wielkiej Brytanii dokonali według aktualnych kursów walutowych analitycy platformy inwestycyjnej eToro. Jednocześnie wskazali, że gdyby przyjąć, że podstawowy dostęp do Netfliksa powinien być dla wszystkich taki sam, to euro powinno obecnie kosztować 4,26 zł, dolar 3,78 zł a funt 5,68 zł.

Zobacz także: Inflacja w Polsce się rozpędza. Dane potwierdzają, wydatki rodzin znacznie wzrosły
bEDtCDVV

- W Niemczech za ten sam plan trzeba zapłacić 7,99 euro, czyli po przeliczeniu 36,27 zł. A aby cena tego planu w Polsce i Niemczech była taka sama, to kurs euro w Polsce powinien wynosić 4,26 zł. Obecnie na rynku euro kosztuje 4,54 zł, czyli o 6,7 proc. więcej - wylicza Paweł Majtkowski, analityk eToro.

Dodaje, że w USA, gdzie powstał Netflix i gdzie ma najwięcej klientów, ten sam plan kosztuje 8,99 dolara. Przy obecnym kursie dolara, który wynosi 3,81 zł, Amerykanin płaci za swojego Netflixa tylko o 0,7 proc. więcej niż Polak. Aby płacili tyle samo, kurs powinien wynosić 3,78 zł.

bEDtCDVW

Przy obecnym kursie funta, Brytyjczycy płacą za podstawowy abonament Netflixa mniej niż Polacy. Jest to 31,39 zł. Aby ceny się wyrównały, kurs funta powinien wzrosnąć z obecnych 5,24 do 5,68 zł.

Paweł Majtkowski zastrzega jednak, że w porównaniu cen nie brał pod uwagę faktu, że w poszczególnych krajach oferta filmów i programów w serwisie Netflix się różni. Ocenia się, że w Polsce subskrybenci mają dostęp do około 50-60 proc. filmów i seriali dostępnych na innych rynkach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEDtCDWq
pieniądze
forex
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(4)
oszustwo
6 miesięcy temu
ale manipulacja w relacji do zarobkow ceny w polsce sa cztery razy wyzsze
miłego dnia
6 miesięcy temu
przypominamy, że za rządów SLD-PSL EUR był przez długi czas znacznie powyżej 4,6 zł, a maksimum miał w 2004 r 4,91 zł/1EUR!!!!!, co dawało ponad 9 milionom Polaków pensje, emerytury i renty w przeliczeniu 90-130 EUR/mc, co przy bezrobociu 20% było powodem ucieczki z Polski przed głodem 3 milionów Polaków, bo jedzenie było bardzo drogie - cukier 3 masło 3 mleko 2 schab 18!!!!! chleb z marketu 1,3, identyczny dzisiaj 2 zł, a twórcy tej nędzy,zamiast do więzienia trafić, w PE, Sejmie i Senacie siedzą i nadal Polsce i Polakom szkodzą, ile się tylko da
Piter
6 miesięcy temu
Ceny takie same. Zwłaszcza, że w USA dostają pensje w PLN-ach
bEDtCDWr
wspaniałe
6 miesięcy temu
wyliczenia no brawo!!