Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kursy walut
21.10.2020 08:38

Kursy walut. Lekki powiew optymizmu

Na globalnych rynkach finansowych widać lekki powiew optymizmu związany z postępami nad pakietem stymulacyjnym w USA. Trwa odbicie na złotym, które może przynieść próbę cofnięcia kursu bliżej poziomu 4,50 za euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(money.pl)
Kursy walut. Na rynkach widać lekki powiew optymizmu (Fot: Rafał Parczewski)

W środę rano złoty notowany jest następująco: 4,5550 za euro, 3,8488 wobec dolara amerykańskiego, 4,2477 względem franka szwajcarskiego oraz 4,9956 w relacji do funta szterlinga.

Ostatnie godziny handlu na globalnych rynkach finansowych przyniosły lekki powiew optymizmu związany z postępami nad pakietem stymulacyjnym w USA. Trump zadeklarował chęć akceptacji dużego wsparcia, pomimo sprzeciwu w szeregach Republikanów, co należy oczywiście rozpatrywać w ramach trwającej kampanii wyborczej.

Spekulacje dotyczące pakietu osłabiają dolara na głównych zestawieniach, co wspiera waluty rynków wschodzących, do których należy złoty. Na złotym dodatkowo otrzymaliśmy wczoraj "mocne” dane z produkcji przemysłowej za wrzesień, gdzie dynamika wyniosła +5,9 proc. rok do roku, co częściowo tłumaczone jest jednak efektami kalendarzowymi.

Będą kolejne restrykcje? "Przygotowujemy wariant najgorszy"

Dodatkowo są to oczywiście dane historyczne, a od początku października na krajowych aktywach jest raczej rozgrywany temat wpływu COVID19 na odbicie gospodarcze w Polsce. Niemniej na głównych parach związanych ze złotych widoczne jest lekkie odbicie co należy przede wszystkim tłumaczyć odwrotną korelacją z dolarem.

W trakcie dzisiejszej sesji otrzymamy dane dotyczące sprzedaży detalicznej za wrzesień. Rynek spodziewa się dynamiki na poziomie 2,2 proc. rok do roku. Dodatkowo otrzymamy szereg istotnych publikacji z GUS: koniunktura konsumencka oraz przemysłowa za październik czy dane dotyczące budownictwa mieszkaniowego styczeń-wrzesień.

Z rynkowego punktu widzenia trwa odbicie na złotym, które potencjalnie może przynieść próbę cofnięcia bliżej 4,50 za euro. Dużo oczywiście zależy od eurodolara, gdzie najpewniej aktualny ruch zostanie wyhamowany bliżej 1,19.

Konrad Ryczko, DM BOŚ

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
Dom Maklerski BOŚ
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
21-10-2020

GgNie zauważyłem by złotówka się umocniła, raczej wprost przeciwnie.

21-10-2020

StakZłotówka przy obecnym budżecie, deficycie i zarządzaniu jest utrzymywana na bardzo wysokim poziomie. Jak to się bujnie to to będzie tylko handel … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)