Trwa ładowanie...
bEhcojVh

Notowania

Przejdź na

Opłata reprograficzna albo śmierć? Artyści na wojnie. "Napędzamy sprzedaż urządzeń"

Artyści walczą o rozszerzenie opłaty reprograficznej. Ceny urządzeń elektronicznych wzrosną, a pieniądze mają trafić na specjalny fundusz dla artystów zawodowych. To już wojna o opłatę? - Widzę wypowiedzi po jednej i drugiej stronie, być może za bardzo nacechowane emocjami. Natomiast potrzebna jest rzeczowa dyskusja. To nie jest tak, że obie strony to zaciekli wrogowie i nie mają punktów wspólnych - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dominik Skoczek, dyrektor Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych. - Technologia adaptuje kulturę, kultura adaptuje technologię. Biznes technologiczny, wspierając artystów, powinien widzieć w tym swój interes. To artyści napędzają sprzedaż urządzeń - dodał.

46 reakcji
0
8
38
Podziel się
Komentarze (38)
zobacz więcej komentarzy (38)
bEhcojVt
KOMENTARZE
(38)
Ruskitrol
4 tyg. temu
Czyli jak kupuje urządzenie bo place za możliwość odsłuchania obejrzenia filmu piosenki etc to mogę już legalnie piraci bo w końcu zapłaciłem przy zakupie telefonu ?
Stefan dziam
4 tyg. temu
Będziemy kupowali sprzęt za granicą bez bzdurnych opłat
Obw.
4 tyg. temu
PiS- wcow popieprzyło kompletnie .Napędzają tylko inflację ta swoją przesadzona opieka wszystkich i wszystkiego co się da.Albo jest wolny rynek albo go nie ma .Ingerencja we wszystko psuje tylko Państwo i ludzi.To żadne wspomaganie ,to korupcja polityczną i strach przed przegrana w następnych wyborach .Strach przed odpowiedzialnością za przekręty i zaniechania rozliczeń poprzedników ,którzy teraz nie odpuszczą
bEhcojVL
Heh
4 tyg. temu
Że niby artyści napędzają sprzedaż urządzeń??? Co za bzdura....Ja np nawet nie słucham polskiej muzyki i polskich filmów również od dłuższego czasu już nie oglądam. Proszę mi tez dać zapomogę za to, że czytam takie kocopoły. Wstydziliby sie tak żebrać!! Honoru w tym nie ma żadnego.
Donald
4 tyg. temu
Nie chcę dopłacać do telefonu 300 zeta tylko po to jakiś stary łoś z bayerfull dostał 500 tys zapomogi Ja tego nie słucham, musiałoby mnie pokręcić
...
Następna strona