Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opłata reprograficzna albo śmierć? Artyści na wojnie. "Napędzamy sprzedaż urządzeń"

Artyści walczą o rozszerzenie opłaty reprograficznej. Ceny urządzeń elektronicznych wzrosną, a pieniądze mają trafić na specjalny fundusz dla artystów zawodowych. To już wojna o opłatę? - Widzę wypowiedzi po jednej i drugiej stronie, być może za bardzo nacechowane emocjami. Natomiast potrzebna jest rzeczowa dyskusja. To nie jest tak, że obie strony to zaciekli wrogowie i nie mają punktów wspólnych - powiedział w programie "Money. To się liczy" Dominik Skoczek, dyrektor Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Związku Autorów i Producentów Audiowizualnych. - Technologia adaptuje kulturę, kultura adaptuje technologię. Biznes technologiczny, wspierając artystów, powinien widzieć w tym swój interes. To artyści napędzają sprzedaż urządzeń - dodał.

0
0
38
Podziel się
Komentarze (38)
zobacz więcej komentarzy (38)
KOMENTARZE
(38)
Ruskitrol
rok temu
Czyli jak kupuje urządzenie bo place za możliwość odsłuchania obejrzenia filmu piosenki etc to mogę już legalnie piraci bo w końcu zapłaciłem przy zakupie telefonu ?
Stefan dziam
rok temu
Będziemy kupowali sprzęt za granicą bez bzdurnych opłat
Obw.
rok temu
PiS- wcow popieprzyło kompletnie .Napędzają tylko inflację ta swoją przesadzona opieka wszystkich i wszystkiego co się da.Albo jest wolny rynek albo go nie ma .Ingerencja we wszystko psuje tylko Państwo i ludzi.To żadne wspomaganie ,to korupcja polityczną i strach przed przegrana w następnych wyborach .Strach przed odpowiedzialnością za przekręty i zaniechania rozliczeń poprzedników ,którzy teraz nie odpuszczą
Heh
rok temu
Że niby artyści napędzają sprzedaż urządzeń??? Co za bzdura....Ja np nawet nie słucham polskiej muzyki i polskich filmów również od dłuższego czasu już nie oglądam. Proszę mi tez dać zapomogę za to, że czytam takie kocopoły. Wstydziliby sie tak żebrać!! Honoru w tym nie ma żadnego.
Donald
rok temu
Nie chcę dopłacać do telefonu 300 zeta tylko po to jakiś stary łoś z bayerfull dostał 500 tys zapomogi Ja tego nie słucham, musiałoby mnie pokręcić
...
Następna strona