Notowania

500+
26.03.2019 08:29

PO zapowiada. "Powiążemy 500 plus z pracą"

PO będzie chciała uzależnić przyznawanie świadczenia 500 plus od tego, czy jedno z rodziców pracuje. - Nikomu nie będziemy niczego zabierali, będziemy robili tak, żeby ten program był bardziej sprawiedliwy - zapewniła Urszula Augustyn z Platformy Obywatelskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)

- Nikomu nie będziemy niczego zabierali, będziemy robili tak, żeby ten program był bardziej sprawiedliwy, czyli np. będziemy go wiązali z pracą – powiedziała posłanka PO w programie "Polityka na ostro" w Polsat News.

Według Augustyn "nie może być tak, że dwoje rodziców nie pracuje i dostają pieniądze". Ponadto, jak przekonywała posłanka, "dobrze byłoby, żeby chociaż jedno z rodziców pracowało". - Trzeba robić wszystko, żeby ludzie chcieli i mogli pracować - dodała.

 - Jesteśmy przygotowani, żeby wypłaty ruszyły już od lipca - mówi rzeczniczka rządu.
Wypłaty 500+ na pierwsze dziecko już w wakacje

Na pytanie, czy Platforma Obywatelska zmieni zasady przyznawania 500 plus i świadczenie otrzymają tylko te dzieci, których przynajmniej jeden rodzic pracuje, Augustyn stwierdziła: - Te prawa, które są nabyte, nie zostaną utracone – powiedziała stanowczo.

PiS zmienia program

Wypłaty w ramach programu "Rodzina 500+" także na pierwsze dziecko ruszą już na początku wakacji. - Jesteśmy przygotowani, żeby wypłaty ruszyły już od lipca na każde pierwsze dziecko bez kryterium – zapewnia w Radiu ZET rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

– Nawet jeśli ktoś tej wypłaty nie dostanie w lipcu, uspokajam, że pieniądze dostanie w sierpniu – dodaje.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: 500+, pieniądze, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-03-2019

r56i to popieram !!!! nie będę pracował na nierobów tym bardziej że dziś nie ma problemów z bezrobociem !

26-03-2019

TakZaglosuje na partie ktora zlikwiduje 500+ i wprowadzi ulgi podatkowe. Tak bedzie sprawiedliwie dla kazdego.

26-03-2019

dziadek67Jasne. Potem powiedzą że nie pieniędzy w budżecie i program trzeba zawiesić,podnieść eiek emerytalny,sprzedać LOT i resztę państwowej PKP.

Rozwiń komentarze (415)