Notowania

pożyczka
12-06-2018 (14:36)

Mieszkasz w Norwegii? Sprawdź, jak wybrać najkorzystniejszą pożyczkę online

Podziel się
Dodaj komentarz

Mimo że Polacy mieszkający w Norwegii mogą najczęściej liczyć na znacznie wyższe pensje niż te jakie otrzymaliby pracując w kraju, nie oznacza to bynajmniej że nie przytrafiają im się sytuacje, w których potrzebna jest dodatkowa gotówka. W jaki sposób otrzymać ją szybko, bez narażania się na zbyt wysokie koszty?

Kiedy potrzeba nagłej gotówki

Niewątpliwie ciężko wyobrazić sobie wszystkie sytuacje, w których przydadzą się dodatkowe środki. Awaria samochodu, remont mieszkania, wymiana zepsutego sprzętu AGD - to tylko niektóre z nich. Mimo, że większość rodaków mieszkających w Norwegii jest w stanie odkładać część pensji na przykład na emeryturę lub dla swoich dzieci, to często są one przelewane bezpośrednio na polisy oszczędnościowe. Inni, chcąc wynagrodzić sobie konieczność życia poza granicami w kraju nie martwią się oszczędzaniem pieniędzy na przyszłość, kupując to na co mają aktualnie ochotę.
Niezależnie zatem od podejścia do odkładania pieniędzy, nagła nieprzewidziana awaria samochodu lub lodówki może stanowić poważny problem. Wtedy zdecydowanie warto jest rozważyć sięgnięcie po pożyczkę online.

Pożyczki online - o czym warto pamiętać?

Do pożyczek online, podobnie jak każdego innego produktu finansowego należy podchodzić z rozwagą. Nim podpiszemy umowę z wybraną instytucją finansową pamiętajmy o kilku prostych zasadach. Pomogą one uniknąć ewentualnych problemów:

- określ dokładną kwotę, jakiej potrzebujesz - fakt posiadania zdolności kredytowej, która pozwala na zaciągnięcie wysokiej kwoty pożyczki niekoniecznie oznacza, że należy z niej korzystać. Pamiętaj, że w życiu zdarzają się sytuacje, które ciężko przewidzieć. Dlatego pożyczaj tylko tyle, ile naprawdę potrzebujesz. Dzięki temu istnieje mniejsza szansa na to, że będziesz mieć problemy ze spłatą zobowiązania.

- sprawdź opinie o firmie pożyczkowej - nikt nie chce podpisywać umów z nierzetelnymi firmami. Dlatego nim podejmiesz jakąkolwiek decyzję sprawdź opinię o danej instytucji. W dobie Internetu nie powinno to stanowić problemu. Oczywiście znalezienie firmy ze 100% pozytywnych komentarzy może okazać się trudne. Niemniej jednak przewaga tych negatywnych powinna dać Ci do myślenia.

- porównaj oprocentowanie i koszty pożyczki - to jeden z najważniejszych czynników. Nikt nie chce płacić za pożyczkę więcej niż to konieczne. Na szczęście z pomocą ponownie przychodzi Internet. Polacy mieszkający w Norwegii mogą korzystać z porównywarki pożyczek norskkreditt.no i w kilka chwil wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie. Zawiera ona oferty wszystkich liczących się w Norwegii firm i instytucji, takich jak: Bank Norwegian, Instabank, Folkia, Ferratum, L'Easy, Thor, Klikklan i wielu więcej.

- upewnij się, że rozumiesz i akceptujesz zapisy umowne - to absolutna podstawa, jeśli chodzi o produkty finansowe. Jeśli nie rozumiesz zapisów umownych to tak naprawdę nie wiesz na co się godzisz. W przypadku wątpliwości możesz poprosić o pomoc doradcę klienta lub niezależnego doradcę finansowego.

- sprawdź konsekwencje opóźnień w spłacie - jak już wspomniano, w życiu nie zawsze da się wszystko przewidzieć. Nawet jeśli teraz nic na to nie wskazuje, to niewykluczone że kiedyś zdarzy się opóźnienie w spłacie raty, lub potrzeba zmniejszenia ich wysokości. Sprawdź, czy firma pożyczkowa jest na tyle elastyczna, by pomóc Ci w takim wypadku.

Tagi: pożyczka, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

Wybrane dla Ciebie