Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Oficjalny głos z Chin. Popierają Bitcoin

0
Podziel się:

Po umożliwieniu płatności kryptowalutą przez Microsoft, ze świata cyfrowych pieniędzy spływają kolejne pozytywne informacje.

Oficjalny głos z Chin. Popierają Bitcoin
(fdecomite/CC BY 2.0/Flickr.com)

Po rozpoczęciu akceptacji Bitcoina przez Microsoft, ze świata cyfrowych walut spływają kolejne pozytywne informacje. 14 grudnia, podczas International Finance Forum w mieście Sanya w prowincji Hajnan w południowych Chinach, Wu Xiaoling była zastępczyni dyrektora Ludowego Banku Chin, a aktualnie parlamentarzystka Chińskiej Republiki Ludowej wypowiedziała się na temat cyfrowych walut.

Xiaoling stwierdziła, że sektor usług informatycznych jest katalizatorem do wzrostu gospodarczego. Powiedziała, że _ cyfrowy pieniądz może współistnieć z walutami rządowymi _, oraz że _ współistnienie prywatnego i rządowego pieniądza będzie normalną częścią naszego świata _.

Zwróciła także uwagę na zalety cyfrowych walut, takich jak Bitcoin. - S_ ieć transferu wartości, bazująca na otwartym oprogramowaniu i zdecentralizowanej infrastrukturze, zmniejszy koszty i zwiększy efektywność; warto iść dalej w tym kierunku i wspierać rozwój _, powiedziała Xiaoling.

Wu Xiaoling jest najwyższą rangą oficjalną przedstawicielką chińskich władz, która w tak pozytywny sposób publicznie wypowiedziała się o Bitcoinie. Podczas wydarzenia wystąpił także CEO Chińskiej giełdy Bitcoin Huobi, jednej z największych giełd świata.

Aktualny kurs Bitcoina

Aktualnie to w Chinach dokonuje się największej ilości wymian cyfrowej waluty. Chińska waluta ma aż 73% udział w całkowitym wolumenie, na drugim miejscu znajduje się dolar amerykański z 25%, natomiast Euro i pozostałe waluty mają znikomy udział w rynku. Aktualnie w obiegu znajduje się około 13 610 725 Bitcoinów, co przekłada się na kapitalizację rynku w wysokości 15 938 158 975 złotych.

O Bitcoinie wypowiedział się także CEO American Express – konkurenta Visy i Mastercard - Ken Chenault. Podczas dorocznej konferencji DealBook organizowanej na Manhattanie przez The New York Times, powiedział co prawda, że w rzeczywistości konkurują oni ze wszystkimi innymi formami płatności, ale dodał, że na rynku jest miejsce dla wielu graczy, a technologia na której opiera się Bitcoin może być znacząca. Chenault zaznaczył, że protokół Bitcoina może zmienić branżę płatności podobnie jak Napster i iTunes zmieniły branżę muzyczną.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)