Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Akcyza na e-papierosy. Rząd wycofuje się z planów

Ministerstwo finansów stwierdziło, że ze względu na kryzysową sytuację nie nałoży obowiązku znakowania akcyzą elektronicznych papierosów i płynów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons)
Akcyza na e-papierosy pozostaje, ale obowiązek znakowania odroczony.

Jak poinformowało ministerstwo finansów, to czasowe zwolnienie i obejmie płyny do papierów elektronicznych oraz wyroby nowatorskie w tym e-papierosy.

- Podpisane przeze mnie rozporządzenie stanowi reakcję na aktualną sytuację związaną ze stanem epidemii i jest odpowiedzią na sygnały rynku – tłumaczy minister Tadeusz Kościński.

W związku ze zmianami planów resortu, do 31 grudnia 2020 r. płyn do papierosów elektronicznych i tzw. wyroby nowatorskie zwolnione będą z obowiązku oznaczania podatkowymi znakami akcyzy. Jak podkreśla MF, dotyczy wyrobów w stosunku do których obowiązek podatkowy w akcyzie powstał po 30 czerwca 2020 r.

Co się dzieje w organizmie, gdy palisz e-papierosy

Z kolei do 30 kwietnia 2021 r. płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie zwolniony będzie z oznaczania legalizacyjnymi znakami akcyzy. W tym przypadku chodzi o wyroby, co do których obowiązek podatkowy w akcyzie powstał do 31 grudnia 2020 r.

Nie oznacza to jednak, że wyrobów tych nie obejmuje podatek. Akcyza i tak zostanie wprowadzona, lecz czasowo zawieszony obowiązek jedynie ich oznaczania znakami akcyzy.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-06-2020

Jacek3Palący e-papierosy odetchnęli z ulgą.Nie będzie znaków akcyzy,będzie tylko akcyza i związana z tym podwyżka cen

25-06-2020

POLAKA DLACZEGO SAMI KORZYSTAJĄ CZY MOŻE KOLEDZY

Rozwiń komentarze (2)