Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Akcyza na e-papierosy. Rząd wycofuje się z planów

2
Podziel się:

Ministerstwo finansów stwierdziło, że ze względu na kryzysową sytuację nie nałoży obowiązku znakowania akcyzą elektronicznych papierosów i płynów.

Akcyza na e-papierosy pozostaje, ale obowiązek znakowania odroczony.
Akcyza na e-papierosy pozostaje, ale obowiązek znakowania odroczony. (Wikimedia Commons)
bEBYlhKd

Jak poinformowało ministerstwo finansów, to czasowe zwolnienie i obejmie płyny do papierów elektronicznych oraz wyroby nowatorskie w tym e-papierosy.

- Podpisane przeze mnie rozporządzenie stanowi reakcję na aktualną sytuację związaną ze stanem epidemii i jest odpowiedzią na sygnały rynku – tłumaczy minister Tadeusz Kościński.

bEBYlhKf

W związku ze zmianami planów resortu, do 31 grudnia 2020 r. płyn do papierosów elektronicznych i tzw. wyroby nowatorskie zwolnione będą z obowiązku oznaczania podatkowymi znakami akcyzy. Jak podkreśla MF, dotyczy wyrobów w stosunku do których obowiązek podatkowy w akcyzie powstał po 30 czerwca 2020 r.

Zobacz także: Co się dzieje w organizmie, gdy palisz e-papierosy

Z kolei do 30 kwietnia 2021 r. płyn do papierosów elektronicznych i wyroby nowatorskie zwolniony będzie z oznaczania legalizacyjnymi znakami akcyzy. W tym przypadku chodzi o wyroby, co do których obowiązek podatkowy w akcyzie powstał do 31 grudnia 2020 r.

bEBYlhKl

Nie oznacza to jednak, że wyrobów tych nie obejmuje podatek. Akcyza i tak zostanie wprowadzona, lecz czasowo zawieszony obowiązek jedynie ich oznaczania znakami akcyzy.

bEBYlhKG
KOMENTARZE
(2)
Jacek3
rok temu
Palący e-papierosy odetchnęli z ulgą.Nie będzie znaków akcyzy,będzie tylko akcyza i związana z tym podwyżka cen
POLAK
rok temu
A DLACZEGO SAMI KORZYSTAJĄ CZY MOŻE KOLEDZY