Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Jest rekord PIT-ów złożonych przez internet

5
Podziel się:

Już został pobity ubiegłoroczny rekord liczby deklaracji złożonych przez internet. Do czwartku do systemu wpłynęło 12,7 mln elektronicznych deklaracji. Rozliczać możemy się jeszcze przez 19 dni.

"E-PIT 2019". Gdzie znajdziemy nasze rozliczenie i do kiedy rozliczyć PIT za 2018 r.
"E-PIT 2019". Gdzie znajdziemy nasze rozliczenie i do kiedy rozliczyć PIT za 2018 r. (PAP)

W 2018 r. po podsumowaniu akcji składania zeznań było 11,3 mln elektronicznych deklaracji. Tegoroczny rekord udało się pobić dzięki usłudze e-PIT.

Zgodnie z informacją resortu finansów, z nowej usługi Twój e-PIT, dostępnej na Portalu Podatkowym podatki.gov.pl, w tym roku mogą skorzystać podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38.

Aby sprawdzić przygotowane rozliczenie, trzeba się zalogować. Do wyboru są dwie drogi, jedną z nich jest zalogowanie przez profil zaufany. Druga opcja, to zaś zalogowanie się do usługi, podatnik jest proszony o podanie dodatkowej informacji z PIT-a za 2017 rok - kwoty nadpłaty lub kwoty podatku do zapłaty. Po wprowadzeniu tej informacji można zobaczyć swoje rozliczenie.

Ministerstwo Finansów rozszerzyło także funkcjonalności systemu o podgląd historii logowania, co pozwala sprawdzić wszystkie próby wejścia do systemu.

Jeżeli podatnik nic nie chce zmieniać w rozliczeniu przygotowanym przez fiskusa, może to zaakceptować i wysłać zeznanie podatkowe. Jeżeli chce skorzystać z ulg lub możliwości wspólnego rozliczania się z małżonkiem lub jako osoba samotnie wychowująca dziecko, musi to zaznaczyć w odpowiedniej rubryce.

W podobny sposób można też zmienić organizację pożytku publicznego, na którą chce się przeznaczyć 1 procent.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(5)
PO to ciemny ...
4 lata temu
ciekawe, czy jawnie umysłowo ociężały złodziej i błazen z PO Rostowski, nadal PIT w biurze rachunkowym rozlicza, czy już pojął tajemnicę samodzielnego wypełniania?
takie mam zda...
4 lata temu
uważam, że od Broniarza, który ileś lat temu ZNP do SLD przyłączył, coraz bardziej WSIowym smrodem zalatuje
miki
4 lata temu
u mnie w przygotowanym picie wybrana była jakaś kościelna fundacja propagandowa - pomimo, że co roku oddaję 1% fundacji, która leczy dzieci chore na nowotwory. jeśli nie chcecie oddawać pieniędzy kościołowi - zwróćcie ma to uwagę.
azaz
4 lata temu
Było by 12,7 mln deklaracji + 1 ale w żaden sposób nie mogłem się zalogować Problem zgłosiłem w urzędzie skarbowym gdzie powiedziano mi "to ten rok rozlicz się pan jeszcze papierowo a za rok się zobaczy". Taka sytuacja.
emerson
4 lata temu
Ja to się rozliczam elektronicznie już hohohohohohohohoho, a może i dłużej