Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KIB
|

Kolejna zmiana w Polskim Ładzie. Zerowy PIT dla rodzin 4 plus

84
Podziel się:

Rodzice rodzin z co najmniej czwórką dzieci nie zapłacą podatku - zakłada zmiana w Polskim Ładzie, która jest rozważana w PiS. Ale ma być warunek: wspólne roczne dochody nie będą mogły przekroczyć 170 tys. zł.

Kolejna zmiana w Polskim Ładzie. Zerowy PIT dla rodzin 4 plus
Jest nowy pomysł: zerowy PIT dla dużych rodzin (East News, ZOFIA BAZAK)

O prawdopodobnej poprawce do Polskiego Ładu informuje "Dziennik Gazeta Prawna". - Mieliśmy nieco inne propozycje wyjściowe, ale stanęło na zerowym PIT dla rodzin 4 plus. To dobre rozwiązanie, teraz trwają rozmowy na temat szczegółów - powiedział "DGP" Bartłomiej Wróblewski z PiS, zaznaczając, że ostatnie słowo należy tu do premiera Morawieckiego. 

O ulgę dla dużych rodzin zabiegała Partia Republikańska Adama Bielana. Jak mówił gazecie Kamil Bortniczuk, posłowie rozmawiali już w tej sprawie z resortami finansów i rodziny, a wzorem był zerowy PIT dla młodych

Przy wspólnym rozliczeniu kwota wolna byłaby na poziomie 170 tys. zł rocznie, wynika z pomysłu. - Mówimy więc o wspólnych dochodach rodziców na poziomie ok. 14 tys. zł miesięcznie - sprecyzował dziennikarzom Bortniczuk. Jak dodał, taka ulga mogłaby skłonić rodziny, by się powiększały. Byłaby więc podatkową zachętą, obok istniejącego już 500 plus.

Zobacz także: Waloryzacja 500+? Zapomnij. Minister Maląg rozwiewa wątpliwości

Dziennik zaznacza, że wśród rozwiązań dla dużych rodzin rozważana była także wyższa ulga na czwarte i kolejne dziecko lub możliwość wspólnego rozliczenia z dziećmi. Zerowy PIT dla dużych rodzin jest jednak najbardziej prawdopodobną zmianą.

Flagowy program PiS - 500 plus - który miał podkręcić wskaźniki demograficzne, nie przyniósł oczekiwanego rezultatu. Partia rządząca broni jednak programu i nie zamierza się z niego wycofywać. - Wprowadzenie programu "500 plus" to był ostatni dzwonek, żeby wdrożyć skuteczne rozwiązania. Bez niego sytuacja demograficzna byłaby gorsza - mówiła w marcu Info Marlena Maląg, minister rodziny i polityki społecznej.

- Aby odwrócić trend, konieczne było wsparcie finansowe rodzin, a teraz przygotowanie szerszej Strategii Demograficznej 2040 - mówiła w sierpniu wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha. Jak dodała, chodzi o politykę mieszkaniową, stworzenie rynku pracy bardziej przyjaznego rodzicom, rozwój różnych form opieki nad dziećmi do 3 lat i kwestie związane z ochroną zdrowia.

W Polskim Ładzie ogłoszone zostało już inne rozwiązanie dla rodziców. Od przyszłego roku rodzice dostaną dodatkowe pieniądze niezależnie od wypłacanego 500+. Chodzi o wypłatę nawet 12 tys. zł na drugie i kolejne dziecko w rodzinie w wieku 12-36 miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(84)
Miki2021
3 lata temu
A co jeśli ktoś ma 4 dzieci, ale jedno z nich skończyło 18 lat? Czy ta ulga także będzie obowiązywała, przynajmniej do czasu ukończenia edukacji?
Jan
3 lata temu
A co jeśli suma zarobków wyniesie 171 tysięcy złotych? Będzie wtedy zapłacić cały podatek. Przecież ludzie będą oszukiwać i ukrywać dochody powyżej 170k
Dusia
3 lata temu
PIT z dziećmi ma sens. Ale nic dla rodzin z jednym czy trójka dzieci, a wszystko dla 4+, to dyskryminacja rodzin i dzieci, równi i równiejsi .
Harry
3 lata temu
Już dawno powinno zostać wprowadzona możliwość rozliczania PIT z dziećmi. W ten sposób promowałoby się pracujących rodziców a nie nierobów. Tylko ci więcej pracujący i zarabiający to nie jest elektorat rządzących.
6789
3 lata temu
No ciekawe kiedy pani minister Maląg w raz z rządem powiedzą że jednak się zgadzają na przeliczenie i wyrównanie emerytur czerwcowych z przed 2020r, a nie tylko mama 4+, 500+ itd, a dla nas pokrzywdzonych przez niesprawiedliwy system emerytalny to niema . HAŃBA I WSTYD. aLE NIEDŁUGO SIĘ SPOTKAMY PRZY URNACH !!!
...
Następna strona