Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Opłata reprograficzna. Przedstawiciel MediaMarkt: Dla nas to 50 mln zł więcej rocznie

Rząd pracuje nad rozszerzeniem opłaty reprograficznej, sprzęt elektroniczny zdrożeje. - Weźmy pod uwagę, że sektor elektroniki to najmniej marżowa branża, zawsze tak było. Bierze się to z dużej konkurencji i szybkich zmian technologicznych. Dlatego każdy procent to jest bardzo duże obciążenie dla każdego, kto tym sprzętem handluje - powiedział w programie "Money. To się liczy" Wojciech Wieroński, członek zarządu MediaMarkt w Polsce. - Patrząc tylko na moją firmę, byłoby to ponad 50 milionów złotych rocznie dodatkowego kosztu, to duża kwota. Osobiście jak najbardziej liczę na to, że opłata nie wejdzie. Trzeba to dobrze przemyśleć. Dlaczego z góry zakładamy, że każdy, kto kupuje komputer, będzie od razu nielegalnie kopiował dzieła artystów? Po drugie, czy to jest właściwy czas? Pandemia z jednej strony podniosła popyt na sprzęt, z drugiej strony, wiele marketów było zmuszonych zamknąć swoją działalność - dodał.

0
0
12
Podziel się
Komentarze (12)
zobacz więcej komentarzy (12)
KOMENTARZE
(12)
Gummis
rok temu
Artysta nie umie na siebie zarobić to dlaczego ma jeszcze dostawać ode mnie pieniądze?
Oppak
rok temu
Jestem totalnie przeciw temu pomysłowi, artyści niech się gdzieś zatrudnią jak nie są w stanie zarabiać na swojej muzyce, już nie wspomnę o dodatkowych opłatach za elektornikę.
Wisher
rok temu
Owszem pewnie 50 milionów, ale co z obywatelami? mają być traktowani jak robaki? Czy do tego to wszystko zmierza żeby brać nas za złodziei czyjejś twórczości?
Kolo
rok temu
Media Markt nie zapłaci ani gorszą na ten podatek. Zapłacicie Wy, konsumenci. Piszę Wy bo ja mieszkam za granicą
Cocojumbo
rok temu
Polska to "raj" dla podatków i opłat.