Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Piotr Pilewski
Piotr Pilewski
|
aktualizacja

"Pałacyk+". Tak wielkiej ulgi podatkowej jeszcze nie było. Komu przysługuje?

Polski Ład wszedł w życie na początku roku i — w skrócie — niemal co kilka dni zaskakuje czymś nowym. Kolejne odkrycie dotyczy zabytków. Okazuje się, że właściciele np. dworków i pałacyków wpisanych do rejestru zabytków mogą liczyć na gigantyczną ulgę. - Warto doprecyzować, że sama ulga dotyczy nie samego kupna zabytków, a wszelkich działań remontowych i konserwatorskich - powiedział w programie "Money. To się Liczy" Michał Wodnicki, doradca podatkowy z CRIDO. - W całej tej uldze chodzi o to, żeby o nie dbać. I to właśnie wydatki na działania konserwatorskie, czy też nabycie nieruchomości w celu jej odnowienia są podstawą do naliczenia ulgi.

118
Podziel się:
KOMENTARZE
(118)
permanentny
2 lata temu
Dobre i cwane.
Piotr
2 lata temu
Bubel prawny, zachęta dla szemranych biznesmenów unikających podatku, kuriozalne, kto ma kasę liczoną w milonach nie musi dostawać zapomogi od państwa bo i tak zrobi co tylko zechce i za ile chce.
Żałosne
2 lata temu
Nie chodzi , żeby o nie dbać … Bo w ustawie pisze , ze wystarczy wydać 1 złotówkę , by odpisać 500 000 zł . Gdyby chodziło o dbanie , był by to procent włożonego wkładu w dbanie o zabytek . To ewidentny sposób na uniknięcie podatków przez znajomych krolika … Poza tym … PiS niszczy przedsiębiorców - żywych ludzi - i mu to nie przeszkadza …
Polak
2 lata temu
Jak Obajtek i inni rzadzacy juz skorzystaja to sie to zlikwiduje i bedzie ok. Trzeba sprawdzac czym aktualnie zajmuja sie rzadzacy z PiS i isc w to samo bo co chwila sa jakies nowe przywileje. Taki mamy klimat.
tajfun
2 lata temu
wlasciwie mnie to nie dziwi, zabytki musza zostac w nienaruszonym stanie jak najbardziej jest to mozliwe a utrzymanie takich to nie male pieniadze. ulga to dobre rozwiazanie
...
Następna strona