Notowania

podatki
13.06.2019 21:27

Pliki JPK zamiast deklaracji VAT. Zdecyduje sejmowa komisja

Zastąpienie deklaracji VAT plikiem JPK coraz bliżej. Posłowie zgadzają się, by projektem zajęła się sejmowa Komisja Finansów Publicznych. Zdaniem resortu finansów, pomysł bardzo uprości rozliczenia z fiskusem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)
Ma być prościej, mówi ministerstwo. Nawet opozycja nie krytykuje tego pomysłu

Upraszczamy sposób rozliczania poprzez skonsolidowanie deklaracji VAT-owskiej z plikiem JPK VAT - zachwalał w sejmie projekt wiceminister finansów Filip Świtała.

W tej chwili podatnicy muszą składać deklaracje VAT, ale oprócz tego raportować co miesiąc zakupy i sprzedaż poprzez pliki JPK. Po zmianie podatnicy mają wysyłać tylko jeden plik, który będzie zawierał dane z e-deklaracji oraz z ewidencji VAT.

- Projekt przyczyni się do zwiększenia komfortu podatników - mówi z kolei Andrzej Kosztowniak z PiS. Ostatecznie posłowie zdecydowali, że teraz projektem zajmie się Komisja Finansów Publicznych.

Wyłudzenia VAT. "Działania obecnego rządu idą w dobrym kierunku". Obejrzyj wideo:

A co o pomyśle sądzi opozycja? Zbigniew Konwiński z PO projekt ocenia pozytywnie, choć zauważa, że niektóre propozycje budzą wątpliwości od strony prawnej. - To dobry projekt, zasługuje na poparcie - mówiła natomiast Genowefa Tokarska z PSL.

Według propozycji, Nowy plik JPK VAT będzie dokumentem elektronicznym obejmującym: deklarację oraz ewidencję VAT. Oznacza to, że do fiskusa podatnicy będą elektronicznie wysyłać jeden plik.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, vat, deklaracja vat, jpk vat, sejm
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-06-2019

pericoco za geniusz ekonomii ! trzeba będzie zakupić pewnie nowy program.

14-06-2019

vat pomysłyno jedna deklaracja mniej ale dochodzą nowe obowiązki sprawdzaie kont jak bede robic przelew, sprawdzanie status podatnika vat, split peyment tez … Czytaj całość

14-06-2019

TFMam gęsią skórkę jak oni coś "upraszczają". Pewnie znowu wszystko poprzewracają i trzeba się będzie uczyć od nowa. Mam cichą nadzieję, że … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (24)