Trwa ładowanie...
bFeXIeZN
Notowania
Przejdź na

Podatek od najbogatszych. Kobosko: Powinni płacić więcej

Najbogatsi powinni płacić większe podatki, liczone od kapitału? - Jesteśmy za bardziej sprawiedliwym systemem podatkowym. Naszym zdaniem, najbiedniejsi powinni płacić mniej, a ci najbogatsi, ale to też kwestia definicji kto jest tym najbogatszym, powinni więcej dorzucić do naszego budżetu - powiedział w programie "Money. To się liczy" Michał Kobosko, przewodniczący Polska 2050. - Jak patrzę na listę najbogatszych w Polsce to od tego 1 proc. najbogatszych na świecie dzielą ich lata świetlne. Nie jest moim zadaniem bronienie najbogatszych. My twierdzimy, że system podatkowy w Polsce jest bardzo skomplikowany i rozbudowany, jest niejasny nawet dla urzędników. Stoimy przed potrzebą kolosalnej, bardzo poważnej dyskusji, jak mają wyglądać podatki. Czy jego elementem będzie wyższe opodatkowanie tych naprawdę najbogatszych, być może tak. Te osoby zapewne nie odczułyby tego wzrostu, który dałby wymierne wpływy do budżetu państwa - dodał.

29-06-2021
Tagi:
podatki, najbogatsi, michał kobosko, wideo, daniny, podatek od zysków kapitałowych, money. to się liczy, podatek od najbogatszych, mtsl, Polska 2050
16 reakcji
0
1
15
Podziel się
Komentarze (15)
zobacz więcej komentarzy (15)
bFeXIeZZ
KOMENTARZE
(15)
Knok
7 miesięcy temu
Podatek obrotowy progresywnie rosnący zamiast podatku VAT rozwiąże monopole.
Snbddndn
7 miesięcy temu
Komunista - ludzie zapomnieni juz jak w sklepach. Byl ocet
Bzdura
7 miesięcy temu
System podatkowy powinien być liniowy i jednakowy dla każdego, np max 8% podatku dochodowego. Wówczas najbogatsi nadal by płacili, w kapitał zagraniczny stałby w kolejce do rejestracji swoich filii w Polszy.
bFeXIfar
ass
7 miesięcy temu
Nic z tego nie będzie, Morawiecki nie odda chociażby złotówki z tych ponad 40mln które złupił
Stanley
7 miesięcy temu
Następny geniusz polskiej ekonomii