Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Polski Ład to niewypał? "Pod względem technicznym na pewno"

– Chociażby sprawa remanentów. W ustawie o ubezpieczeniach społecznych dochód, to jest przychód minus koszty. Ale najwyraźniej zapomniano o tym, że istnieje w książce przychodów i rozchodów taka kategoria jak remanent. Bardzo ważna, bo jeśli się ją wyrzuci, to składkę będzie trzeba zapłacić od stanów magazynowych – tłumaczy rzecznik małych i średnich przedsiębiorstw Adam Abramowicz. – Stan remanentu obniża lub podwyższa dochód. Dostaję telefony od przedsiębiorców, którzy mówią, że jeżeli będą musieli dokonać dużej transakcji pod koniec miesiąca i nie zdążą uzupełnić stanu magazynowego, to jej nie dokonają, albo będą przerzucać faktury na początek miesiąca, co będzie powodowało chaos. Przedsiębiorca będzie kredytował NFZ, bo zapłaci wyższą składkę, niż powinien, a zwrot dostanie dopiero w lipcu następnego roku i tylko, jeśli zwróci się z odpowiednim wnioskiem – dodaje.

Tagi:
0
0
122
Podziel się
Komentarze (122)
zobacz więcej komentarzy (122)
KOMENTARZE
(122)
lola
4 miesiące temu
Ci ludzie nie nadazaja nad zmianami technologicznymi w swiecie, ratunkuuuuuu. Ewakuacja . Sorzedac wszystko i do Kostaryki
Ppp
4 miesiące temu
Można zostać rolnikiem to nie płaci się składki zdrowotnej i niektórych podatków no i paliwo o 1 zł taniej
Optymista
4 miesiące temu
Jak niewypał to trzeba sapera i nie na poligon tylko do sejmu a tu daja nowego modlącego sie ministra.......z Watykanu
PODATNIK
4 miesiące temu
LUDZIE ! TYLKO SZARA STREFA uratuje was OD NĘDZY płacenia HARACZU !!!!
prawda
4 miesiące temu
od towaru i od sprzedaży na przykład samochodu!!!!! to jakieś kuriozum!!!! ci co to wymyślili albo nie przewidzieli do ZWOLNIENIA!!!!!
...
Następna strona