Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|
aktualizacja

Prawdziwy koszt Polskiego Ładu. Minister finansów: Tę lukę szybko zasypiemy dzięki konsumpcji

- Prawdziwy koszt zmian Polskiego Ładu to 6-7 mld zł - zapewniał w programie "Money. To się Liczy" Tadeusz Kościński, minister finansów. – Myślę, że tę lukę będziemy w stanie szybko zasypać dzięki temu, że gospodarka po pandemii rusza z kopyta. Nie martwimy się o zwiększenie kwoty wolnej od podatku, dlatego że te pieniądze szybko wrócą na rynek z powodu konsumpcji. One rozkręcą nam gospodarkę. Ludzie będą zarabiać, kupować, wzrosną wpływy w CIT, VAT. Na to trzeba patrzeć jak na inwestycję, a nie koszt. Dla nas w epidemii najważniejsze było ratowanie miejsc pracy, a nie patrzenie na licznik zadłużenia, który rósł. Teraz gospodarka odbija, wraca na dawne tory, rośnie produkcja, eksport i konsumpcja, także VAT. Prognozy mówią o wzroście gospodarczym na poziomie 4 proc. To pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość.

podatki
pit
48
Podziel się:
KOMENTARZE
(48)
Qwas
3 lata temu
Więcej takich co chcą wyjechać bo podatki im przeszkadzają droga wolna najlepiej jakby wszyscy co popierają. PO wyjechali do rajów podatkowych
Panie Ministr...
3 lata temu
Zarabiam 30000 na umowie o pracę w międzynarodowej firmie i wie pan co, zamiast oddawać połowę i napędzać Panu konsumpcję i utrzymywac kilku emerytów postanowiłem wyemigrować do innego kraju gdzie mogę świadczyć tą samą pracę. Nie będę miał też wrażenia że kraj chcę mnie okradać i karać za posiadanie czegokolwiek. Żegnam i życzę wielu sukcesów i wdzięczności o Pana dzieci na przyszłość. Pozdrawiam też cały jedyny słuszny elektorat. Chwalcie PiS dalej i pozwalajcie im na wszystko. Niedługo inflacja jak za komuny. Dowolny Europejczyk kupi was za grosze.
kibic
3 lata temu
a inflacja 5 % ... faktycznie super...
Ma pan
3 lata temu
Min. racje konsumpcja alkoholi przez wykluczonych da duze wplywy do budzetu tylko browary musza pracowac pelna para. Wracamy do czasow komuny. Bedzie wiecej ludzi na rauszu a dzieci beda chodzily samopas. Brawo.
%%%
3 lata temu
Jeżeli konsumpcja ma sfinansować Nowy Ład poprzez generowanie wyższych wpływów z podatków od konsumpcji to koniecznie musi być to konsumpcja wyrobów akcyzowych bo inaczej zebrane podatki będą zbyt niskie by to sfinansować. Nie wiem czy polskie wątroby ten patriotyczny wysiłek wytrzymają.
...
Następna strona