Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Łukasz Kijek
Łukasz Kijek
|
aktualizacja

Rząd zmienia budżet. Ekonomistka zwraca uwagę na kwotę 18 mld zł. "PiS o tym nie mówi"

- Rząd znowelizował budżet, bo partia rządząca wrzuciła w kampanii wyborczej już tak wiele pomysłów na nowe wydatki, że zmiana była konieczna - powiedziała w programie "Money.pl" dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek. – Zatem nie wynika to z przyczyn obiektywnych, a z tego, że PiS szykuje się na wybory. W projekcie nowelizacji widać, że rząd dostrzega problem z konsumpcją prywatną, z wpływami z podatków pośrednich: VAT i akcyzowego. Mówimy o ogromnej kwocie 18 mld zł. To pokazuje, o czym rząd nie mówi, że Polacy istotnie ograniczają wydatki. Jednocześnie rząd zaplanował całkiem spore wzrosty z podatku CIT i PIT. To są podatki, które płacą przedsiębiorcy. Mamy tu wyższe wpływy aż o 9 mld zł. Warto się nad tym pochylić. Jest też korekta w sprawie inflacji, rząd przewiduje średnioroczną inflację na poziomie 12 proc., a pierwotnie było to 9,8 proc. Inflacja będzie nadal istotnie zasilać budżet – dodała ekonomistka.

63
Podziel się:
KOMENTARZE
(63)
Tia
rok temu
Już będziecie spracowani rodacy mięli te emerytury stażowe jak ten PiS szasta kasą na lewo i prawo nieróbstwu.Dla roboli to jedynie POKORA,UMIAR I PRACA do śmierci-Oto Dobroć PiS.
nikt
rok temu
Brak tych 18mld zrekompensują pracodawcy - podniesienie najniższej i podatnicy teraz podatek od najniższej 25 zł a od 1 stycznia 107 zł ponaadto wyższe ceny to więcej Vatu podatku dochodowego i INFLACJA !!!!!!!! to są rabusie w krawatach !!!!!!! A ile wzrosną koszty utrzymania nierobów w kancelariach iitd
ktos20
rok temu
Ratunku złodzieje specjalnie nie walczą z inflacją żeby mieć więcej w budżecie z podatków bo ciemny lud myśli że PIS im daje ! a oni dają i dwukrotnie więcej odbierają taka prawda ale cóż człowiek niedouczony nie ma o tym pojęcia
Polak
rok temu
Morawiecki i Kaczynski razem wespół z koleszkami i koleżankami z PIS oraz ich pociotkami czy tam innymi krewnymi bliższymi czy dalszymi, szwagrami, teściami, dziećmi ich dzieci będą wszystko oddawać. Jak już wszystko oddadzą wyjdzie ponownie bambik i ze spuszczoną głową powie „Oddałem to co wyprowadziłem na prostą”! Mowa oczywiście o słynnej wypowiedzi mateuszka o tym, że przyznał „Wyprowadziłem budżet na prostą”. Sprawdzałem na mapie, w Warszawie jest taka ulica, ale nie tylko w tym mieście!
Erwin
rok temu
Jaka ekonomistka Pihowicz albo ta tragedia z PO???
...
Następna strona