Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|

Ulga mieszkaniowa. Skorzysta z niej nawet ten, co kupił nowe, a sprzedał poprzednie

1
Podziel się:

Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego nie pozostawia wątpliwości. Więcej osób skorzysta z ulgi mieszkaniowej.

Ulga mieszkaniowa. Skorzysta z niej nawet ten, co kupił nowe, a sprzedał poprzednie
(Fotolia)

Kupiłeś nowe mieszkanie, a dopiero potem sprzedałeś poprzednie? Ulga mieszkaniowa może ci się należeć - pisze Dziennik Gazeta Prawna owiewająca korzystny dla podatników wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego.

Sprawa dotyczy sytuacja, w której podatnik sprzedaje lokum przed upływem pięciu lat od zakupu, a z zaliczki ze sprzedaży kupuje nową nieruchomość w odpowiednim terminie. Jak wskazuje "DGP", wątpliwości budził przypadek, czy można skorzystać z ulgi w momencie, gdy na zakup mieszkania przeznaczono tylko zaliczkę, a dopiero później doszło do zawarcia aktu przenoszącego własność.

Jak uznał sąd, ważniejsze jest to, że pieniądze ze sprzedaży lokum zostaną przeznaczone na cele mieszkaniowe, a nie kolejność zawierania umów.

Dlatego też nie ma prawnych przeciwwskazań, aby skorzystać z ulgi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
All true
3 lata temu
Wielka mi łaska. A kto odda mi moje 2% pcc. Pierwsze mieszkanie młodego małżeństwa. Żeby było taniej z rynku wtórnego. 80% na kredyt i do tego podatek? Za co za oszczędności czy za kredyt. Po byku się wzbogaciliśmy. Dziękuję za takie kartonowe Państwo. Wsadzcie sobie te 500 plus wiecie gdzie!