Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Artykuł sponsorowany Santander

Ubezpieczenie na życie – z myślą o bliskich

Podziel się

Myślisz o przyszłości swoich bliskich – zabezpiecz ich na wypadek, gdyby Ciebie zabrakło. Ubezpieczenie na życie i zdrowie zwiększa poczucie bezpieczeństwa – w nieprzewidzianych sytuacjach możesz otrzymać wsparcie finansowe.

Ubezpieczenie na życie – z myślą o bliskich
Ubezpieczenie na życie – z myślą o bliskich (Unsplash.com)
bDZGqKad

Polisę na życie posiada 44 proc. Polaków – tak wynika z badań przeprowadzonych przez Unum Insight. Jednak w tym roku może nastąpić przełom w postrzeganiu takich ubezpieczeń, na który mogła mieć wpływ pandemia koronawirusa. Ludzie odczuwali zwiększone zagrożenie i zaczęli obawiać się zachorowania na COVID-19. Lęk o zdrowie i życie spowodował, że więcej myślą o zabezpieczeniu przyszłości swoich bliskich.

– Ostatnie miesiące uświadomiły nam, że ochrona własnego zdrowia i życia jest kluczowa. Właściwe ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie zdrowotne powinno być standardem – podkreśla Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU).

Co to jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie umożliwia otrzymanie wsparcia finansowego dla bliskich na wypadek śmierci osoby ubezpieczonej – środki są wypłacane uposażonemu lub spadkobiercom. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez PIU, ubezpieczenia na życie najczęściej kupują osoby w wieku 30–59 lat, z wyższym wykształceniem. Eksperci Polskiej Izby Ubezpieczeń wskazują, że w Polsce ubezpieczenia na życie wywołują pozytywne emocje – kojarzą się z poczuciem odpowiedzialności, bezpieczeństwem i zadowoleniem.

bDZGqKaf

Jak wybrać ubezpieczenie na życie?

Możliwości jest wiele – wszystko zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Spośród wielu ofert, które są dostępne na rynku, warto wybrać najlepsze ubezpieczenie na życie. Przy jego wyborze zwróć uwagę na sumę ubezpieczenia, dodatkową ochronę ubezpieczeniową (np. na wypadek całkowitej niezdolności do pracy) oraz wysokość składki.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie i zdrowie?

Ubezpieczenie Życie i zdrowie, które możesz kupić w Santander, umożliwia Ci wybór sumy ubezpieczenia, czyli kwoty, którą ubezpieczyciel może wypłacić wskazanym przez Ciebie osobom, gdy dojdzie do Twojej śmierci. Ponadto możesz rozszerzyć zakres ochrony ubezpieczeniowej o dodatkowe ryzyka, np. na wypadek poważnego zachorowania. Gdy poważnie zachorujesz możesz otrzymać nie tylko pieniądze, ale także pomoc w organizacji codziennych spraw. Ubezpieczenie może Ci też zapewnić ochronę finansową na wypadek następstw nieszczęśliwego wypadku lub pobytu w szpitalu. Dodatkowo, w ramach jednej składki, możesz zadbać o ochronę ubezpieczeniową wszystkich Twoich dzieci (do 18 roku życia) na wypadek złamania, oparzenia lub skręcenia.

bDZGqKal

Ile kosztuje ubezpieczenie na życie?

Wysokość składki ubezpieczenia na życie zależy m.in. od wieku ubezpieczonego i wybranej sumy ubezpieczenia. Co trzeci Polak szacuje, że wysokość sumy ubezpieczenia w jego polisie na życie nie powinna przekraczać 100 tys. zł, natomiast 20 proc. badanych wskazuje, że suma ubezpieczenia powinna wynosić do 250 tys. zł. Według badania Unum Insight takie pieniądze byłyby odpowiednim wsparciem finansowym dla bliskich na wypadek śmierci "głowy rodziny".

Artykuł sponsorowany Santander

bDZGqKaG
Artykuł sponsorowany Santander