Trwa ładowanie...
bDUCFOuZ

Notowania

Otwarcie Hoteli – Wszystkie wiadomości

85
22.03.2021 16:40

LOCKDOWN
 / 
Kiedy koniec obostrzeń? Nie 9 kwietnia. Ekonomiści prognozują inną datę

Doświadczenia z poprzednich fal każą oczekiwać, że odmrażanie gospodarki rozpocznie się nie 9, a raczej 15-20 kwietnia. Wtedy hotele zostałyby otwarte na początku, a restauracje w drugiej dekadzie maja - szacują ekonomiści Banku Pekao.

33
17.02.2021 15:48

NOCLEGI
 / 
Oszuści sprzedają noclegi. Policja radzi, jak nie dać się nabrać

Do oszustw doszło przy sprzedaży noclegów w dwóch górskich miejscowościach – w Karpaczu i w Szklarskiej Porębie. Do tej pory zgłoszono kilka takich sytuacji, ale policja podejrzewa, że pokrzywdzonych może być więcej.

2
12.02.2021 13:42

OTWARCIE HOTELI
 / 
Hotele w górach oblegane. W miastach bezruch

Od piątku poluzowano obostrzenia i otwarto hotele. Jak podaje Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego, w górach rezerwacji jest bardzo dużo. Z kolei hotele w miastach świecą pustkami.

68
12.02.2021 6:01

OTWARCIE HOTELI
 / 
Walentynki. Romantyczna kolacja w hotelu? Tutaj pokój wynajmiesz... na godziny

Omijania zakazów ciąg dalszy? Tym razem padło na restauracje hotelowe. Co prawda w nich romantycznej kolacji nie zjemy, ale w hotelu już tak. "Między nami jest umowa, pokoju nie policzymy". Pokój można wynająć na kilka godzin.

29
11.02.2021 11:54

RESTAURACJE
 / 
Mają gdzie spać, gdzie zjedzą? "Rząd powinien pomyśleć o otwarciu ogródków"

- Myślę, że otwarcie w przypadku restauracji to indywidualna decyzja. Mamy na Podhalu kawiarnie i restauracje, które działają mimo zakazu. Właściciele zrobili to z desperacji. To nie jest protest dla protestu, po to by pokazać, że przepisy są złe i nie chce się ich przestrzegać - powiedziała w programie "Money. To się liczy” Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. - To są ludzie w sytuacji totalnie kryzysowej, bez otwarcia nie przetrwają. Karczmy, które działają tylko na wynos, są w bardzo trudnej sytuacji, z tego nie da się wyżyć. Poza tym na Krupówkach robią się wielkie kolejki oczekujących na jedzenie, to jest ciężki czas dla restauratorów. Dobrym pomysłem są ogródki. Jest zima i zimno, ale można postawić podgrzewacze. Turyści, którzy kupują na wynos, mogliby zjeść w spokoju. Teraz siadają całymi rodzinami na murkach, ławeczka, by jakoś sobie poradzić w tej trudnej sytuacji. Myślę, że rząd mógłby pomyśleć o otwarciu ogródków, byłby to mały krok w stronę normalności.

bDUCFOvb
127
11.02.2021 11:45

OBOSTRZENIA
 / 
Polują na upadajęce hotele. "Mamy sygnały, że źle się dzieje na rynku"

- Mamy pierwsze sygnały, że źle się dzieje na rynku. W przypadku hoteli i pensjonatów, które upadły, pojawiają się propozycje „nie do odrzucenia”. Są ludzie gotowi kupić te biznesy za złotówkę – powiedziała w programie „Money. To się liczy” Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. - Właściciele są obłożeni kredytami, leasingami, mają długi, wielu nie dostało pomocy. Od rządu słyszymy o kosmicznych pieniądzach, które poszły na pomoc dla przedsiębiorców. Z naszej jednak strony nie wygląda to tak różowo. Są firmy, które powstały na początku roku 2020 i one nie dostały nic, inni dostali pomoc tylko na wiosnę. Jest bardzo ciężko - dodała.

100
11.02.2021 11:45

LUZOWANIE OBOSTRZEŃ
 / 
Walentynkowy najazd na Zakopane i okolice. A później? "Pusto"

Korki na zakopiance i tłumy na Krupówkach - tego należy się spodziewać, bo Polacy ruszają na weekend na Podhale. Otwarte baseny, stoki i hotele przekonały wiele osób do odwiedzenia południa kraju. Masy klientów spodziewają się też zbuntowane restauracje, które rezygnują z przyjmowania rezerwacji. - W porze obiadowej na pewno będzie kolejka - słyszymy.

3
11.02.2021 11:17

KRUPÓWKI
 / 
Podhale gotowe na tłum turystów? "Najgorzej zapanować nad tym, co dzieje się na ulicy"

Na Podhalu przygotowania do pierwszego weekendu, podczas którego hotele w końcu będą otwarte i przyjadą turyści, idą pełną parą. Region spodziewa się najazdu spragnionych wypoczynku Polaków z całego kraju. - Jeśli chodzi o hotele, to po okresie letnim i pierwszej fali koronawirusa jesteśmy już przećwiczeni. Utrzymujemy wysoki poziom reżimu sanitarnego. Stoki narciarskie są przygotowane, zostały zatrudnione dodatkowe osoby do tego, by pilnować przestrzegania zasad. Najtrudniej nam zapanować nad tym, co się dzieje na ulicy - przyznała w programie „Money. To się liczy” Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. - To teren otwarty, transmisja wirusa jest mniejsza, ale po liczbie zarezerwowanych noclegów wiemy, że w najbliższy weekend na Krupówkach będą tłumy. Trzeba starać się zachować dystans i bezwzględnie nosić maseczki. Dlatego apelujemy o pomoc do policji i straży miejskiej. Liczymy na wzmożone patrole, pouczanie i upominanie turystów. To bardzo ważne.

3
11.02.2021 10:40

PODHALE
 / 
Otwarcie hoteli. "Wielu nie doczekało końca lockdownu. Nadal będzie ciężko"

- Są takie pensjonaty i hotele, które zamknęły się już na zawsze. Niektórym nie było dane dotrwać do chwili poluzowania obostrzeń - przyznała w programie "Money. To się liczy” Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. – Ale także i te, które się teraz otwierają, są w nieciekawej sytuacji. Wszyscy mamy świadomość, że to jest już właściwie koniec sezonu. Ale każdy klient to dla nas szansa odbicia się od dna, dlatego trzeba ją wykorzystać. Zima zawsze była dla nas najważniejsza w sezonie, pozwalała nam przetrwać cały rok. Lockdown ma ogromne skutki ekonomiczne: nie tylko dla branży, ale dla całego regionu. Myślę, że nadal będzie nam bardzo ciężko. Nie wyobrażamy sobie ponownego zamknięcia. Stąd apelujemy do turystów o wysoki poziom odpowiedzialności. Wyjdźmy z tej 2-tygodniowej próby zwycięsko. To dla nas jedyna szansa na przetrwanie.

bDUCFOvh
93
11.02.2021 10:15

PODHALE
 / 
Podhale boi się najazdu turystów. Ważny apel przedsiębiorców

- To co wydarzyło się zaraz po ogłoszeniu przez rząd zdjęcia lockdownu z hoteli, bardzo nas zaskoczyło - przyznała w programie „Money. To się liczy” Agata Wojtowicz, prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej. – Niektórzy właściciele hoteli mówią nam, że w ciągu godziny odnotowali kilkanaście tysięcy prób połączenia. Na portalach noclegowych zaraz po konferencji premiera turyści zarezerwowali ponad 20 tysięcy miejsc. Istne szaleństwo! To nas bardzo cieszy, bo znów możemy pracować i zarabiać, ale jednocześnie jesteśmy pełni obaw, bo w weekend będzie najazd. Rozumiemy turystów, którzy są zmęczeni siedzeniem w domu i chcą oderwać się od tego wszystkiego choć na kilka dni, ale boimy się, czy przy takiej liczbie ludzi, kumulacji turystów w weekend, będziemy w stanie utrzymać dyscyplinę i przestrzeganie zaleceń. Ludzie, którzy wyjeżdżają ze swojego miejsca zamieszkania i przyjeżdżają do nas, często zapominają, że u nas też jest epidemia. Dlatego mam ważny apel. Bądźmy odpowiedzialni, przestrzegajmy zaleceń. To jest 2-tygodniowy czas próby: dla nas właścicieli pensjonatów i hoteli oraz dla turystów. Wróćmy do domu zdrowi i dajmy szansę mieszkańcom Podhala, by nie tylko w najbliższy weekend mogli pracować i zarabiać.

2
10.02.2021 13:54

WALENTYNKI
 / 
Noclegi na walentynki. Da się jeszcze coś znaleźć?

W kontekście odmrożenia branży hotelowej zbliżające się walentynki mogą należeć do udanych. Choć nie ma szans na romantyczną kolację w restauracji, sam wyjazd to dla zakochanych wielka atrakcja. Widać ruch w interesie, Polacy chętnie rezerwują miejsca noclegowe.

12
07.02.2021 8:36

GOSPODARKA
 / 
Sondaż: prawie połowa Polaków poszłoby do restauracji otwartej wbrew obostrzeniom

Z sondażu przeprowadzonego dla rp.pl wynika, że 47 procent Polaków skorzystałoby z usług restauracji, hotelu lub siłowni otwartych wbrew obostrzeniom. Takie deklaracje częściej składali ludzie młodzi.

101
04.02.2021 14:17

LOCKDOWN
 / 
Luzowanie obostrzeń. Przecieki dotyczące hoteli. Branża się na to nie zgadza

Rząd chce otworzyć hotele, ale tylko częściowo - ma być limit osób, a restauracje i inne usługi będą nadal zamknięte. Takiego rozwiązania nie rozumieją hotelarze. - Niech pomysłodawcy analogicznie pracują za połowę wynagrodzenia - oburza się Jan Wróblewski.

bDUCFOvi
3
04.02.2021 13:27

HOTELE
 / 
Hotele na łopatkach. GUS podał dane o liczbie turystów w czasie lockdownu

Liczba turystów w Polsce spadła w grudniu o 80 proc. w porównaniu z grudniem 2019 roku - podał w czwartek GUS. Największy spadek dotyczył województwa małopolskiego. Kiedy rząd otworzy hotele?

2
04.02.2021 8:15

KORONAWIRUS
 / 
Zmiany w obostrzeniach. Konferencja premiera prawdopodobnie w piątek

"Na pewno w tym tygodniu premier Mateusz Morawiecki przedstawi dalsze działania" – tak szef KPRM Michał Dworczyk odpowiedział na pytanie o możliwości luzowania gospodarki.

586
27.05.2020 20:54

ODMRAŻANIE GOSPODARKI
 / 
Polacy bez maseczek na ulicach, sklepy bez limitów klientów. Tymczasem statystyki wirusa w Polsce nie chcą spadać

Życie wraca do normalności a… liczba nowych zakażeń koronawirusa wciąż taka sama. W dniu ogłoszenia obowiązku noszenia maseczek dzienna liczba nowych zakażeń była mniejsza niż w dniu ogłoszenia zmiany zasad. Statystyki w górę ciągną pojedyncze ogniska choroby - ripostuje w rozmowie z money.pl Łukasz Szumowski. I podkreśla, że w przyszłym tygodniu sytuacja na Śląsku ulegnie poprawie. Tymczasem problem rośnie na Mazowszu.

44
06.05.2020 16:21

HOTELE
 / 
Hotele otwarte "symbolicznie". "Dziennie tracimy 1 mln zł"

- Absolutnie nie ma ruchu, większość hoteli jest zamknięta. W czwartek zostało ogłoszone, że hotele zostaną otwarte z restauracjami i basenami, a w nocy z soboty na niedzielę okazało się, że jednak same pokoje zostaną otwarte. Bez tego hotele nie funkcjonują. To nie ma żadnego sensu. Dziennie tracimy 1 mln złotych. Restauracje i baseny w państwowych ośrodkach sportu są otwarte, a w hotelach nie. To symboliczne otwarcie nie ma sensu - mówił w programie specjalnym Wirtualnej Polski Jan Wróblewski, właściciel hoteli Zdrojova Invest & Hotels.

346
29.04.2020 14:16

ODMRAŻANIE GOSPODARKI
 / 
Otwarcie hoteli. Mniejsza liczba gości, zakaz odwiedzin, zamknięte baseny - to tylko niektóre ograniczenia

Poznaliśmy szczegóły otwarcia obiektów świadczących usługi noclegowe. Już za kilka dni możemy pojechać na urlop, ale lista ograniczeń, które będą obowiązywały w hotelach, jest dość długa.