Trwa ładowanie...
bDAnhCBh

Notowania

Pohid – Wszystkie wiadomości

505
10.10.2020 16:17

SKLEPY
 / 
Godziny dla seniorów wracają. Kolejny głos o zniesienie zakazu handlu

Rekordowy wzrost zakażeń koronawirusem w Polsce sprawia, że wracają godziny dla seniorów. W związku z tym ekspert apeluje o zniesienie zakazu handlu w niedziele. Inaczej klienci mogą to odczuć w swoich portfelach.

7
16.09.2020 13:24

SUWAŁKI
 / 
Wyrok w sprawie ekspedientki z Suwałk. Prezes POHiD komentuje

- Cieszymy się z tego wyroku - mówi money.pl Renata Juszkiewicz, prezes POHiD, komentując wyrok uniewinniający ekspedientkę, która odmówiła obsługi klientce bez maseczki. - My nie jesteśmy od wykładni prawa - dodaje.

84
10.05.2020 9:13

HANDEL
 / 
Klienci nie przestrzegają zasad. Branża handlowa apeluje

Apel Polskiej Organizacja Handlu i Dystrybucji do klientów sklepów. Nie przestrzegają zasad bezpieczeństwa, więc trzeba ich upomnieć. "Stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie i swoich bliskich, ale także innych konsumentów i pracowników handlu".

87
17.04.2020 15:00

ZAKUPY
 / 
Odmrażanie gospodarki. "Czekanie spędza nam sen z powiek"

Odmrażanie gospodarki, na początek poluzowanie obostrzeń dotyczących sklepów. - Przekazaliśmy rządowi szereg naszych postulatów i cieszę się, że zostały przyjęte. Cieszymy się, że wprowadzono limit 15 metrów na jedną osobę, to w zupełności wystarczające. Nie będzie kolejek przed sklepami, a klienci będą się czuć bezpiecznie. Będzie to dopasowane do realiów - powiedziała w programie specjalnym WP "Koronawirus" Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. - Spędza nam sen z oczu to, że musimy czekać na kolejne etapy. Niedobrym rozwiązaniem jest utrzymanie zamkniętych marketów budowlanych w soboty. Uważamy, że bardzo niefortunne jest to, że galerie i centra handlowe, sklepy wolnostojące i pasaże handlowe znalazły się dopiero w trzecim etapie - dodała.

729
01.04.2020 13:52

COVID-19
 / 
Koronawirus w Polsce. Policja w sklepach? Tego chcą handlowcy

- Restrykcyjne zarządzenia ograniczają ludziom dostęp do żywności i paradoksalnie narażają ich na niebezpieczeństwo - twierdzi Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Apeluje do rządu, by policja pilnowała porządku przed sklepami, gdzie tworzą się duże kolejki.

bDAnhCBj
125
17.03.2020 7:03

HANDEL
 / 
Zakaz handlu w niedziele. POHiD apeluje do rządu o utrzymanie jego złagodzenia

Przed kilkoma dniami informowaliśmy, że rząd zdecydował się złagodzić zakaz handlu w niedziele. Sklepy mogą w ten dzień przyjmować dostawy towarów. POHiD, organizacja zrzeszająca sieci handlowe, chce kolejnego kroku - utrzymania nowych przepisów także po pandemii koronawirusa.

117
13.03.2020 13:20

KORONAWIRUS
 / 
Zakaz handlu złagodzony. "To doskonały pomysł, będzie mniejszy tłok w sklepach"

Z informacji money.pl wynika, że sklepy będą mogły przyjmować towar także w niedziele. A to oznacza częściowe złagodzenie zakazu handlu w ten dzień. Szefowa Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji komplementuje to posunięcie. - To ograniczy tłok w sklepach - mówi.

170
12.03.2020 18:57

HANDEL
 / 
Koronawirus zagrozi handlowi? POHiD zapewnia, że łańcuch dostaw nie będzie przerwany

- Sklepy wielkopowierzchniowe będą otwarte, a ciągłość produkcji i dostaw będzie nieprzerwana - zapewnia Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Plotki o braku produktów w marketach oraz o ich zamykaniu POHiD nazywa "dezinformacją" i "fałszywymi doniesieniami".

886
11.03.2020 15:26

KORONAWIRUS
 / 
Szturm na sklepy. "Nie ma powodu do paniki, nie zamykamy sklepów"

Brak papieru toaletowego, znika mydło, mleko, cukier, mięso a woda całymi paletami. Polacy ruszyli do sklepów robić zapasy. - Absolutnie nie ma powodów do paniki. Nie zamykamy sklepów, produkcja i dystrybucja żywności też nie jest zagrożona - mówi money.pl prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renata Juszkiewicz.

bDAnhCBp
302
29.01.2020 21:18

HANDEL
 / 
Ostra reakcja na słowa Alfreda Bujary. "Dyskredytacja sieci handlowych"

"Narracja, która podważa znaczenie zagranicznego kapitału dla rozwoju polskiej gospodarki" – pisze Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Tak odpowiada na słowa Alfreda Bujary, który stwierdził w money.pl, że międzynarodowy kapitał "wykasza" małe sklepy.

27
01.11.2019 20:56

HANDEL
 / 
Zakaz handlu w niedziele pełną parą od 2020 r.

Kończy się okres przejściowy, od stycznia we wszystkie niedziele sklepy będą zamknięte (choć są małe wyjątki przed świętami). Zdaniem Renaty Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji, to zła wiadomość dla branży, ale też dla konsumentów. Postuluje, by powrócić do dwóch niedziel w miesiącu z czynnymi sklepami. - Powinniśmy dać ludziom możliwość wydawania ich pieniędzy bez pośpiechu i w ostatnim momencie - mówi.

70
01.11.2019 19:55

HANDEL
 / 
Sklepy bronią się przed kolejnymi podatkami. Mówią, czym to grozi

- Branża dostała już tyle obciążeń, że każde następne przełoży się na ceny detaliczne i kieszenie konsumentów – mówi wprost Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Podkreśla, że sieci handlowe w ciągu roku odprowadzają nawet 8 mld zł. Wchodzą w to ZUS, VAT, PIT i CIT. Zaznaczyła, że podatki odprowadzane lokalnie potrafią przewyższyć budżet gminy.

2
01.11.2019 10:53

HANDEL
 / 
Podatek handlowy. Szefowa POHiD: Zamiast podatkami zajmijmy się drożyzną

Widmo podatku handlowego wciąż wisi nad sklepami wielkopowierzchniowymi, a niedawno branża zamarła na wieść o analizach nad ewentualną opłatą "od uciążliwości środowiskowych wytwarzanych przez duże sklepy". - Mamy drożyznę, mocno odczuwają to nasi konsumenci. Powinniśmy skupić się na tym, jak stabilizować rynek i spowodować, żeby ludzie mogli sobie pozwolić na więcej - odbija piłeczkę Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

bDAnhCBq
265
03.07.2019 13:32

HANDEL
 / 
Podatek od sieci handlowych oznacza wzrost cen. "Uderzy w budżet polskich rodzin"

"Podatek od handlu uderzy w budżet polskich rodzin" - alarmuje Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji. I zapowiada wzrost cen po wejściu w życie nowego prawa.

14.02.2019 8:46

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Abonament RTV. Gościem przewodniczący KRRiT

Dziś w "Money. To się liczy" przyszłość abonamentu RTV i nowelizacji prawa o zakazie handlu. Gośćmi będą przewodniczący KRRiT Witold Kołodziejski i Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

03.01.2007 12:11

BANKI
 / 
Banki zapłacą za zbyt wysokie prowizje

UOKiK nałożył na największe polskie banki karę w wysokości 200 mln zł za zbyt wysokie prowizje pobierane od punktów sprzedaży za płatności kartami.