Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Koronawirus zagrozi handlowi? POHiD zapewnia, że łańcuch dostaw nie będzie przerwany

- Sklepy wielkopowierzchniowe będą otwarte, a ciągłość produkcji i dostaw będzie nieprzerwana - zapewnia Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji. Plotki o braku produktów w marketach oraz o ich zamykaniu POHiD nazywa "dezinformacją" i "fałszywymi doniesieniami".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Shutterstock.com)
Sklepy wielkopowierzchniowe pozostaną otwarte - zapewnia POHiD.

"Nie ma powodów do paniki" - pisze Juszkiewicz. - "Placówki handlowe będą otwarte, sieci handlowe są przygotowane na najgorszy scenariusz i ciągłość produkcji i dostaw towarów zostanie utrzymana" - dodaje.

Szefowa POHiD zapewnia, że sektor handlu i produkcji jest gotowy na szturm Polaków na sklepy. Deklaruje, że zwiększony popyt wywołany przez epidemię koronawirusa nie wpłynie na "ciągłość produkcji, dostaw i sprzedaży towarów".

"90 proc. produktów spożywczych sprzedawanych w sieciach handlowych pochodzi od polskich dostawców, sklepy posiadają odpowiednie zaplecza magazynowe i nowoczesne centra dystrybucji, stąd nie ma ryzyka braku żywności w kraju" - tłumaczy Juszkiewicz.

Zobacz też: Galerie handlowe do zamknięcia? Szumowski: duża przestrzeń, nie jest aż tak groźnie

"Sieci handlowe, zrzeszone w POHiD, przystąpiły do wdrażania procedur, zapewniających stałą, nieprzerwaną pracę centrów dystrybucyjnych i wszystkich sklepów tak, aby zagwarantować konsumentom stały dostęp do artykułów żywnościowych i przemysłowych. Sklepy będą pracować na dotychczasowych zasadach" - dodaje.

Kolejki do kas i puste półki - oto, co czeka nas w sklepach
Szturm na sklepy. "Nie ma powodu do paniki, nie zamykamy sklepów"

POHiD także deklaruje, że sytuację sieci handlowych zrzeszonych w jej strukturach monitoruje na bieżąco. Zapewnia również, że wszystkie "wdrażają procedury", które zapewniają "stałą, nieprzerwaną pracę centrów dystrybucyjnych i wszystkich sklepów", dzięki czemu konsumenci będą mogli cały czas kupować potrzebne im produkty.

O stabilności produkcji żywności poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.
Koronawirus w Polsce. Ministrowie uspokajają, łańcuch dostaw do sklepów nie będzie przerwany

"POHiD na bieżąco monitoruje sytuację i pozostaje w stałym kontakcie z Głównym Inspektoratem Sanitarnym. Placówki handlowe stosują zalecenia Ministerstwa Rozwoju i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wdrożyły wewnętrzne procedury w zakresie bezpieczeństwa produktów i warunków sanitarnych" - kończy swój list Juszkiewicz.

Rząd nie planuje ograniczeń w handlu w związku z koronawirusem.
Rząd nie zamknie sklepów. Jest twarda deklaracja minister

Podobne stanowisko przedstawił rząd. Na wspólnej konferencji z szefem KPRM Michałem Dworczykiem minister rozwoju Jadwiga Emilewicz zapewniała, że w Polsce są rezerwy na zwiększenie produkcji żywności. Zdaniem Emilewicz moce produkcyjne w zakładach są w tej chwili wykorzystywane w około 80 procentach. - Jest więc możliwość, żeby zwiększyć produkcję - uspokajała.

- Dziś nie ma powodów, by troszczyć się o produkty suche i jakiekolwiek produkty żywnościowe. Tych w Polsce na pewno nie zabraknie - zapewniała wcześniej Emilewicz. - Nie rekomendujemy dużych zakupów. Apelujemy o racjonalne zachowania w sklepie, jednocześnie przypominając, że z roku na rok notujemy coraz większe liczby, jeśli chodzi o marnowanie żywności - dodała minister.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-03-2020

PracownikBardzo poważny błąd. Sklepy wielkopowierzchniowe powinny być zamknięte a przynajmniej godziny otwarcia skrócone do minimum.max 4h W tym momencie tam … Czytaj całość

12-03-2020

EdiZawsze liczył się tylko zysk a zdrowie pracowników im więcej klientów lepszy zysk a pracownik jak się zarazi to się go wymieni na innego cała … Czytaj całość

12-03-2020

OmgSklepów nie zamkną a w aptece przez okienko no to przepraszam ale czy tylko aptekarze są narażeni? A co z kasjerami w dużych sklepach ?

Rozwiń komentarze (170)