Trwa ładowanie...
bDUJsbvV

Notowania

Program Ppk – Wszystkie wiadomości

19
10.03.2021 19:04

ZYSK Z PPK
 / 
Średni zarobek na PPK to 163 zł. PFR chwali się wynikami

"Zarobek oszczędzających w Pracowniczych Planach Kapitałowych po nieco ponad roku to 9 proc." - pisze na Twitterze wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk. Jak sprawdzić, ile mamy w PPK?

15
19.02.2021 19:34

PPK
 / 
Wdrożenie PPK. Senat za rocznym opóźnieniem

Czwarty etap wdrażania Pracowniczych Planów Kapitałowych ma zostać opóźniony. Taki projekt zmian w przepisach przyjął Senat. Firmy zatrudniające do 20 osób, a także jednostki sektora finansów publicznych mają dostać jeszcze rok.

69
04.01.2021 8:59

OŚWIATA
 / 
PPK problemem dla dyrektorów szkół. Roczny koszt to aż 800 mln zł

Pracodawcy mają obowiązek dołożenia się do Pracowniczych Planów Kapitałowych. Samorządy i związki zawodowe oświaty alarmują, że w subwencji oświatowej na 2021 r. nie uwzględniono na to pieniędzy.

250
07.10.2020 13:51

OSZCZĘDZANIE
 / 
Apelują o nierezygnowanie z PPK. Do tej pory uciekło 60 proc. uprawnionych

Pracownicze Plany Kapitałowe mają rychło objąć kolejne 3,7 mln pracowników. Odpowiedzialny za nie Polski Fundusz Rozwoju dwoi się i troi, by ludzie nie rezygnowali z PPK, bo do tej pory z programu wypisało się 60 proc. uprawnionych.

13
28.10.2019 8:33

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Ile można zyskać dzięki PPK

Dziś w "Money. To się liczy" pytamy o powodzenie programu Pracowniczych Planów Kapitałowych i funkcjonowanie polskiego handlu pod lupą UOKiK. Gośćmi będą Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju i Alfred Bujara, szef sekcji handlu NSZZ Solidarność. Zapraszamy od 9.15.

bDUJsbvX
6
03.10.2019 19:19

GOSPODARKA
 / 
Pracownicze Plany Kapitałowe to okazja dla najmniej zarabiających. "Oni skorzystają najbardziej"

- Pracownicze Plany Kapitałowe dedykowane są wszystkim pracownikom, otrzymującym różne wynagrodzenie. I małe, i wysokie. Program jest szczególnie atrakcyjny dla tych, którzy jeszcze nie zbudowali swoich oszczędności lub do tej pory nie mogli sobie na nich pozwolić. PPK jest właśnie sposobem na zabezpieczenie na przyszłość - tłumaczy Robert Zapotoczny, prezes PPK Portal. W rozmowie tłumaczy, ile odkładać będą najmniej zarabiający i jak Pracownicze Plany Kapitałowe przygotowane są na trudne sytuacje życiowe, chorobę śmierć i rozwód uczestników.

4
03.10.2019 18:42

BARTOSZ MARCZUK
 / 
Pracownicze Plany Kapitałowe kontra lokata. PPK wygrywa już na starcie

- Banki chwalą się, że oferują oprocentowanie 2,5 proc. na lokatach i jest to okazja życia. Tymczasem Pracownicze Plany Kapitałowe zapewniają blisko 100 proc. zysku już na starcie - przekonuje Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju. I na dowód wyciąga przykład. Zarabiając 4 tys. zł brutto miesięcznie i uczestnicząc w PPK, będziemy odkładać co miesiąc 80 zł. - Jednocześnie drugie takie środki na nasze PPK wpłaci pracodawca i państwo. 60 zł dołoży firma, 20 zł dołoży państwo. Rocznie oszczędzając 960 zł, można dostać kolejne tyle. Na tym polega siła Pracowniczych Planów Kapitałowych. W rozmowie z money.pl Bartosz Marczuk tłumaczy również, czy środki są prywatne i kiedy można zrezygnować z programu.

3
03.10.2019 18:28

PPK
 / 
Pieniądze z PPK będą dziedziczone, pieniądze z ZUS nie są. Jak PPK wygląda w praktyce?

- Warto pomyśleć o 10, 20 latach do przodu i spokojnie układać swoją sytuację finansową - mówi money.pl Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. W rozmowie przekonuje, że Pracownicze Plany Kapitałowe są okazją do zapewnienia sobie bezpieczeństwa finansowego na stare lata. Jednocześnie PPK jest wyraźnie bardziej konkurencyjne niż tradycyjne lokaty i depozyty w bankach. - Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego, około 80 proc. gospodarstw domowych ma stałe nadwyżki w budżecie, nie jest to jednak różowa sytuacja. Jak już je mamy, to głównie trzymamy na nieoprocentowanych lub niskooprocentowanych kontach lub w gotówce. W efekcie tracimy. Warto pomyśleć o tym, żeby te pieniądze lepiej pracowały w długim terminie - przekonuje Paweł Borys. - Znam przypadki z Pracowniczych Planów Emerytalnych, które po latach potrafiły zaskoczyć wysokością środków na koncie. Ktoś kończył pracę i dowiadywał się, że ma odłożone 60 tys. zł, a inni nie mieli nic, bo nie zapisali się do programu. Pracownicze Plany Kapitałowe przypominają Plany Emerytalne, ale są powszechne i dostępne dla każdego pracownika w Polsce - dodaje. Przypomina, że pieniądze w PPK są w pełni dziedziczone, w przeciwieństwie na przykład do środków z ZUS. O zasadach PPK Paweł Borys opowiada w materiale wideo.

3
03.10.2019 17:58

PPK
 / 
Pracownicze Plany Kapitałowe w praktyce. Podwójne oszczędności już na starcie

- Nie ma nic złego w tym, że będziemy mieć więcej pieniędzy na przyszłość. W Pracowniczych Planach Kapitałowych nie ma dużej filozofii, to po prostu prywatny program oszczędzania - mówi money.pl Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. - PPK zapewniają już blisko 100 proc. zwrotu z inwestycji na wejściu. My, jako pracownik, odkładamy 2 proc. naszej pensji, pracodawca dokłada do tego kolejne 1,5 proc. ze swoich środków - tłumaczy. I jak podkreśla, takiej oferty na rynku nie ma nikt. Jak zaznacza w rozmowie z money.pl, Pracownicze Plany Kapitałowe to w pełni prywatny program, z którego środki można wycofać w każdej chwili. Najbardziej korzystne jednak będzie, gdy pieniądze uczestnicy zatrzymają na starość. W materiale wideo Paweł Borys tłumaczy, czym są i jak działają PPK.

bDUJsbwd
38
28.06.2019 11:48

EMERYTURY
 / 
Dwa dni do emerytalnej rewolucji. Pierwszy etap obejmie ponad 3 mln Polaków

- Pracownicze Plany Kapitałowe to gigantyczny projekt, który wdrażamy w bardzo szybkim tempie. W pierwszym etapie - od 1 lipca - program obejmie największe firmy. Jest ich prawie 4100 i zatrudniają ok. 3,3 mln Polaków - mówił w programie "Money. To się liczy" Bartosz Marczuk, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju. Przyznał, że Polacy mają dystans do PPK, ale - jego zdaniem - to efekt "lęku po tym, co się stało z OFE za poprzedniego rządu".

2
21.02.2019 11:53

PRACOWNICZE PLANY KAPITAŁOWE
 / 
PPK: czym są Pracownicze Plany Kapitałowe i do kogo są skierowane? Zapoznaj się z zasadami programu oszczędzania

PPK: Pracownicze Plany Kapitałowe. Sprawdź, na czym polega program dodatkowego i dobrowolnego oszczędzania na emeryturę.