Trwa ładowanie...
bEEhFryt
Notowania

Tadeusz Gołębiewski – Wszystkie wiadomości

Gołębiewski: goście opuszczają hotel. Nie można było ich tak po prostu wyprosić
364
27.02.2021 16:08

WIADOMOŚCI
 / 
Gołębiewski: goście opuszczają hotel. Nie można było ich tak po prostu wyprosić

- Dostosujemy się do zakazu i gości nie będziemy przyjmować, nawet z grup zawodów, które mają do tego prawo - zapewnił Tadeusz Gołębiewski. W sobotę ostatni goście opuszczają jego hotel w Mikołajkach.

Przedsiębiorcy otwierają biznesy. Gołębiewski: to nie bunt, to desperacja
2
12.01.2021 16:48

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Przedsiębiorcy otwierają biznesy. Gołębiewski: to nie bunt, to desperacja

Bunt przedsiębiorców. Chcą otwierać biznesy. - Myślę, że to nie jest bunt, to jest desperacja. Ci ludzie nie mają już środków do życia i utrzymywania swoich przedsiębiorstw, pracowników. Nie myślę, by otwierać biznes, nie mam nawet takiej możliwości. Przy tych ogromnych kredytach, jakie mamy, mógłbym sobie tylko zaszkodzić. Straciłbym zaufanie do siebie, inni ludzie straciliby zaufanie do mnie - powiedział w programie "Newsroom" Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci hoteli. - Po ostatnich ogłoszeniach rządu pomyślałem, że będzie bardzo ciężko przetrwać. Pomyślałem też, że mają lepsze rozeznanie i wiedzą, czy to zagraża życiu, czy nie. Z mojej skromnej opinii, na stokach narciarskich to raczej trudno się zarazić, tak samo jak w hotelach, gdzie przestrzegane są warunki sanitarne i higieniczne. Oczywiście, że łatwo się zarazić na dyskotece - są takie miejsca i takie zdarzenia. Oni chyba lepiej wiedzą. Bardzo trudno jest odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej kogoś pozarażać, czy zbankrutować - dodał.

Szczepienia pomogą wrócić do normy? Gołębiewski: jestem coraz większym optymistą
105
12.01.2021 16:25

PRZEDSIĘBIORCY
 / 
Szczepienia pomogą wrócić do normy? Gołębiewski: jestem coraz większym optymistą

Szczepienia pomogą przedsiębiorcom wrócić do działalności? - Jestem optymistą, coraz większym. Tym bardziej, że płyną dobre informacje z banków, że będzie można przynajmniej odłożyć spłatę rat kredytowych - to już będzie bardzo duża pomoc. Bardzo dużą pomocą dla mnie będzie też udzielanie mi kredytów, nie bardzo chcę pieniądze z jakichś tam tarcz, dam sobie radę. Prowadzę firmę, by oddawać kredyty - powiedział w programie "Newsroom" Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci hoteli. Pytany o miliard złotych dla Podhala, odparł, że biorąc pod uwagę skalę strat to za mało pieniędzy, więc uzasadnione są pomysły, by otwierać biznes. - Oni są w desperacji, nie wiedzą co mają robić. Ta choroba przyszła do nas niespodziewanie, nikt się na to nie przygotował - podkreślił Gołębiewski. Dopytywany o szczepienie, powiedział, że gdy tylko przyjdzie jego kolej, to się zaszczepi, jak i cała jego rodzina oraz pracownicy.

"Nigdy nie było takich planów". Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego o plotkach dot. przejmowania hoteli
253
11.01.2021 13:54

GOSPODARKA
 / 
"Nigdy nie było takich planów". Prezes Polskiego Holdingu Hotelowego o plotkach dot. przejmowania hoteli

Branża hotelarska boi się, że państwowe spółki wykorzystają jej słabość i będą przejmować najcenniejsze obiekty. Co na to szef Polskiego Holdingu Hotelowego? - Nie ma takich planów - odpowiada w rozmowie z money.pl. Ani wobec "ikony hotelarstwa", ani wobec kogokolwiek innego.

"To niepokojące". Gołębiewski dla money.pl: Państwo interesuje się zakupem hoteli
1.4K
10.01.2021 11:32

KRYZYS
 / 
"To niepokojące". Gołębiewski dla money.pl: Państwo interesuje się zakupem hoteli

Hotele stoją zamknięte, a branża popada w coraz głębszy kryzys. Na rynku pojawiły się plotki o tym, że jeden z hotelarskich magnatów – Tadeusz Gołębiewski – dostał propozycję odsprzedaży swoich biznesów. - Co najmniej raz w tygodniu dostaję takie zapytanie. To są takie dziwactwa. Przyzwyczaiłem się – komentuje przedsiębiorca w rozmowie z money.pl.

bEEhFryv
"Nie wiem, co dalej". Gołębiewski przyznaje, że jest nad przepaścią
207
17.12.2020 14:29

HOTELE
 / 
"Nie wiem, co dalej". Gołębiewski przyznaje, że jest nad przepaścią

Czy posiadanie fabryki słodyczy Tago pomaga Tadeuszowi Gołębiewskiemu jakoś "pospinać" nierentowny ze względu na koronakryzys biznes hotelarski? - Teraz wchodzę akurat w termin niesezonowy. Idą święta i fabryka jest zamknięta, ale ona w jakimś sensie trochę mi pomaga, żeby spłacać odsetki, kredyty i podatki. Jednak utrzymywać hotele i pracowników już nie jest w stanie. Do tej pory była, ale pandemia trwa już od marca - przyznał biznesmen w programie "Money. To się liczy". Jak dodał, nieoczekiwana pandemia jest najgorszą rzeczą, jaka mogła się wydarzyć. Czy taki kryzys może być szansą na wyjście z tej sytuacji wzmocnionym i z nowymi pomysłami? - Trudno przewidzieć. Teraz to tylko aby przeżyć to wszystko. Kiedy zaczną się szczepienia, powoli wszystko zacznie się rozwijać. Gdyby już dziś była możliwość, rzuciłbym wszystko i pojechał się zaszczepić - zadeklarował.

"Jesteśmy na czerwonej liście". Hotele nie mają co liczyć na kredyty
12
17.12.2020 13:50

INWESTYCJE
 / 
"Jesteśmy na czerwonej liście". Hotele nie mają co liczyć na kredyty

- Popyt na hotele i dobra o większej wartości zamarł. Myślę, że odrodzi się dopiero wtedy, gdy będzie już po pandemii - mówił w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci znanych hoteli. Jak dodał, banki absolutnie nie są skłonne do pomocy. - Jako branża jesteśmy na czerwonej liście. Banki wprost mówią, że mają zakaz finansowania, że to dla nich zbyt ryzykowne przedsięwzięcie. Mają różne obostrzenia, wolą nie udzielać kredytów, mimo że moja firma w dalszym ciągu pod względem finansowym jest w bardzo dobrej sytuacji, bo za ten rok będę miał zyski - przyznał.

Tarcza antykryzysowa. Tadeusz Gołębiewski w mocnych słowach o oferowanej pomocy
202
17.12.2020 12:57

POMOC DLA FIRM
 / 
Tarcza antykryzysowa. Tadeusz Gołębiewski w mocnych słowach o oferowanej pomocy

- Przepisy były tak skonstruowane, że właściwie można było wziąć kredyt, umarzany w minimalnej części, ale na 2-3 lata, co było niemożliwe do spłacenia - tak Tadeusz Gołębiewski, właściciel hoteli, ocenia rządową pomoc antykryzysową, z której mogła skorzystać jego firma. - My z tej pandemii tak szybko nie wyjdziemy. Potrzeba 2-3 lat. Bo nawet gdy się skończy pandemia, to trzeba jeszcze dofinansować firmy, czyli wziąć dosyć duży kredyt, i później to wszystko powoli spłacać przez 4-6 lat. Ta pomoc jest gorzej niż ryzykowna, dlatego że oni w każdej chwili mogli przejąć firmę. Różne rzeczy się zdarzają w naszym kraju. Mogą z powodzeniem wymówić taki kredyt w jeden dzień, czy znajdą jakąś przyczynę, czy wymyślą. Takie były zapisy, że nie można się było bronić - oceniał Gołębiewski w programie "Money. To się liczy".

Obostrzenia na ferie. "Goście mimo wszystko przyjadą w góry, będzie ogromny natłok"
325
17.12.2020 12:01

FERIE ZIMOWE
 / 
Obostrzenia na ferie. "Goście mimo wszystko przyjadą w góry, będzie ogromny natłok"

Rząd wyznaczył jeden termin ferii we wszystkich województwach. Czy nie powinno się jednak rozłożyć ich na dłuższy okres? To by dało szansę na poprawę kondycji branży noclegowej, o ile oczywiście hotele mogłyby przyjmować gości. - Oczywiście, że jestem za tym. Jednak nie wiem, czy ktoś wpadnie na to, żeby hotele działały przynajmniej w jakiejś części i przy odpowiednich zabezpieczeniach - mówił w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Gołębiewski, właściciel znanych hoteli. - Uważam, że w hotelach jest bezpiecznie, jeżeli zachowuje się odpowiednie środki: maski, rękawiczki, maksymalne obłożenie miejsc na poziomie 50-60 proc. Natomiast myślę, że goście mimo wszystko przyjadą w góry. I będą mieszkać w różnych apartamentowcach, hotelach prywatnych, pensjonatach. I wtedy zrobi się ogromne skupisko ludzi. Taki natłok będzie oznaczał większe rozpowszechnianie się pandemii - ocenił.

bEEhFryB
"Helikopter ma 15 lat". Gołębiewski szczerze o swoim majątku
254
17.12.2020 11:29

HELIKOPTER
 / 
"Helikopter ma 15 lat". Gołębiewski szczerze o swoim majątku

- W Polsce jest mało firm, które mają ogromny kapitał, pozwalający im na przetrwanie kilku lat. Natomiast gros przedsiębiorców, gdy tylko ma jakiekolwiek pieniądze, to po prostu rozwija firmę. I to nie dlatego, że tak im się to podoba albo to ładnie wygląda. Tylko dlatego, że musi sprostać konkurencji zagranicznej. Nie mogę robić gorszych wyrobów cukierniczych niż oni. Muszę robić lepsze, żeby móc tam eksportować towar i być konkurencyjnym na naszym rynku. To jest konieczność, a skoro tak, to nie można robić zapasów finansowych - mówił w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Gołębiewski, właściciel znanej sieci hoteli i firmy cukierniczej Tago. Co z jego helikopterem, którego zdjęcia mocno pobudzały wyobraźnię? - On ma 15 lat, stanowi jakiś ułamek finansowy w stosunku do całego majątku. On był konieczny i sprawił, że mogłem lepiej prowadzić firmy. Byłem bardziej wypoczęty, gdy podróżowałem helikopterem, a nie samochodem. Latam nim nadal, ale bardzo rzadko, bo przez pandemię za wiele się nie ruszam - przyznał.

Hotel Gołębiewski w Pobierowie opóźniony. Trzeba będzie wstrzymać budowę
173
17.12.2020 10:45

TURYSTYKA
 / 
Hotel Gołębiewski w Pobierowie opóźniony. Trzeba będzie wstrzymać budowę

W Pobierowie powstaje ogromny hotel, należący do firmy Tadeusza Gołębiewskiego. Biznesmen przyznał w programie "Money. To się liczy", że przez pandemię inwestycja zostanie wstrzymana. - Powoli będziemy otwierać, ale po pandemii. Teraz będą tylko stróże, budowlańcom podziękuję. Na razie spróbuję umówić się z nimi, że za miesiąc, dwa wrócą do pracy - mówił Gołębiewski. Pierwotnie otwarcie obiektu było zakładane na wiosnę 2021 roku. - Jednak pewnych rzeczy, jeśli nie można zrobić, to nie można. Głową muru nie przebiję - tłumaczył. Nie zaprzeczył jednak, że nadal - mimo widma lockdownu obiektów noclegowych - pozostaje umiarkowanym optymistą. - Uważam, że rząd nie może dopuścić do upadku całej branży, a na to się w tej chwili zanosi. Cała branża stoi nad przepaścią bankructwa - dodał.

Rząd ogłosi całkowite zamknięcie hoteli? "Bez pomocy państwa upadek będzie powszechny"
447
17.12.2020 10:07

MTSL
 / 
Rząd ogłosi całkowite zamknięcie hoteli? "Bez pomocy państwa upadek będzie powszechny"

W czwartek rząd może ogłosić całkowity lockdown branży noclegowej. Dotyczyłby nie tylko wyjazdów prywatnych, jak obecnie, ale także służbowych. - Liczę się z tym - przyznał w programie "Money. To się liczy" Tadeusz Gołębiewski, właściciel znanych hoteli. - Efekt będzie taki, że hotele trzeba będzie zamknąć, część pracowników pójdzie na urlop płatny, inni na bezpłatny. Inaczej firma nie wytrzyma - komentował. Jak dodał, przy obecnym obłożeniu hoteli "wystarcza tylko na prąd", a do utrzymania każdego z trzech obiektów musi miesięcznie dokładać półtora miliona złotych. Na takie dopłacanie wystarczy mu pieniędzy jeszcze na miesiąc. Jego zdaniem bez pomocy państwa branżę czeka fala upadków. - Z drugiej strony liczę na to, że ponieważ jest to powszechne i dotyczy całej branży, to będą jakieś zwolnienia podatkowe i terminowe przesunięcia płatności - ocenił.

Koronawirus w Polsce. Gołębiewski: "obrót niższy o 25 procent"
157
07.05.2020 11:55

SŁODYCZE
 / 
Koronawirus w Polsce. Gołębiewski: "obrót niższy o 25 procent"

- Wszystko działa, ale w nieco zmniejszonym zakresie - tak o działalności swojej firmy cukierniczej Tago mówi Tadeusz Gołębiewski. Biznesmen był gościem programu "Money. To Się Liczy". Tłumaczył w nim, że największym problemem dla jego biznesu były zamknięte sklepy oraz trudności związane z transportem. Ponadto Tago odczuło odpływ Ukraińców. - Straciliśmy w ten sposób około 10 proc. załogi - szacuje Gołębiewski. Z powodu kryzysu produkująca słodycze firma straciła około 25 proc. obrotu. - Ale teraz wszystko zaczyna się rozwijać, mam nadzieję, że wrócimy do sytuacji sprzed epidemii - nie kryje optymizmu przedsiębiorca i gość programu "Money. To Się Liczy".

bEEhFryC
Gołębiewski traci przez wirusa. "Zakładam, że mogę być bankrutem"
2
07.05.2020 11:04

TURYSTYKA
 / 
Gołębiewski traci przez wirusa. "Zakładam, że mogę być bankrutem"

- Jako przedsiębiorca muszę brać pod uwagę, że mogę być bankrutem - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci luksusowych hoteli oraz twórca firmy cukierniczej Tago. Przedsiębiorca zdradził, że z powodu koronawirusa kredyt na 30 mln zł będzie musiał przeznaczyć na bieżącą działalność zamiast na inwestycje. - Jak się chce prowadzić firmę, to trzeba ryzykować wiele - dodaje właściciel sieci hoteli. Gość programu "Money. To Się Liczy" zwraca również uwagę, że wciąż nie otrzymał żadnej pomocy od państwa, choćby z tytułu dopłat do wynagrodzeń pracowników. - Pieniędzy z Funduszu Pracy na razie nie ma i nie ma widoków, żeby były - twierdzi Tadeusz Gołębiewski.

Koronawirus uderzył w hotele Gołębiewski. "Trzy lata wychodzenia ze strat"
400
07.05.2020 10:38

WIDEO
 / 
Koronawirus uderzył w hotele Gołębiewski. "Trzy lata wychodzenia ze strat"

- Bankowcy mówili mi: niech pan zapomni o inwestowaniu i ratowaniu firmy jednocześnie. Albo jedno albo drugie - mówi w programie "Money. To Się Liczy" Tadeusz Gołębiewski, właściciel sieci luksusowych hoteli i przedsiębiorca z branży cukierniczej. Gołębiewski tłumaczy, że spłata kredytu zaciągniętego na walkę z kryzysem może zająć mu nawet kilkanaście lat. Z kolei wyjście ze strat spowodowanych przez koronawirusa może zająć około 3 lat. - Trzeba się będzie przemęczyć - mówi. - Po prostu nie kupię sobie nowego samochodu, dalej będę jeździł tym starym, 16-letnim. Prezes musi w pierwszej kolejności zacisnąć pasa - dodaje z przymrużeniem oka przedsiębiorca z branży turystycznej i cukierniczej, który zastawił swój majątek, by ratować miejsca pracy.

"Money. To się liczy". Gościem Tadeusz Gołębiewski
11
07.05.2020 8:52

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Gościem Tadeusz Gołębiewski

Dziś w "Money. To się liczy" tematem sytuacja branży hotelarskiej w Polsce. Gościem będzie Tadeusz Gołębiewski, właściciel hoteli i prezes firmy Tago. Zapraszamy od 9.15.