Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

GPW kończy ponownie pod kreską

GPW kończy ponownie pod kreską

Money.pl / 2007-03-05 17:57
Komentarze do wiadomości: GPW kończy ponownie pod kreską.
Wyświetlaj:
. / 2007-03-06 06:10 / ................
Jedrzej: "tam sie wyczuwa panike taka jak u nas w 1994..."

Czy dalej widzisz panike w Japonii ?? Wczoraj male i srednie spolki w C.S. + 1,64 % ,dzis cala Japonia i azja do gory i to ladnie.
Wyluzujcie
teoretyk-praktyk / 2007-03-06 08:52 / portfel / Toddler giełdowy
I jednocześnie całe usa i europa -1,5%. Ale czemu nie wzrosty mogą być. Tylko czym mają być poparte, bo na pewno nie danym. A zasłużeni to leżą na cmentarzu.
inwestor1975 / 2007-03-06 01:14 / Tysiącznik na forum
oooooo azja na plusach
Longterm / 2007-03-06 01:21 / Mostek Zwyciężymy!
jutro albo najwyżej pojutrze wszyscy którzy się wyleszczyli przystąpią do zakupów to i u nas bedzie na zielono:-)
inwestor1975 / 2007-03-06 01:41 / Tysiącznik na forum
dzisiaj mozemy miec plus w środe moze tez ale pozniej to jeszcze do dołu
pozdrawiam nocnych marków
kurde tylko czemu jen tak dołuje?
jędrzej / 2007-03-06 02:11 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No nie napiszę nic, bo wyjdę na jakiegoś pesymistę.
jędrzej / 2007-03-06 01:32 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
zielony początek nie wróży nic dobrego! zobaczymy co będzie na zamknięciu?
Ten sam numer ćwiczyli wczoraj w USA.
jędrzej / 2007-03-06 01:38 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Żeby była jasność - nie jestem pesymistą! Nasza giełda da jeszcze zarobić. Będę na pewno odkupował akcje, liczę jednak na spadek o dodatkowe 10-20%.
olka / 89.171.91.* / 2007-03-06 06:06
nonsens,nonsensowny
rotux / 2007-03-06 00:48 / Uznany Gracz Giełdowy
dla poprawienia nastroju inwestycyjnego polecam bloga Nouriela Roubini:
http://www.rgemonitor.com/blog/roubini
gekko-n / 70.234.48.* / 2007-03-06 04:36
Ten Roubini to jakis wizjoner a la Kenobi. Troche zdan wyrwanych z kontekstu i apokalipsa wisi w powietrzu...

Tymczasem - wiekszosc ekonomistow w bankach inwestycyjnych na Wall Street widzi problem troche inaczej - polecam znowu BusinessWeek - moge zeskanować i podeslać jeżeli ktoś się chce zapoznać z treścią ostatniego numeru z USA.
lefek / 2007-03-06 00:46 / Bywalec forum
Witam wszystkich.

To, że DJIA spadnie poniżej 12000 jest pewne jak w banku ... pokusiłbym się nawet o prognozę , że dojdzie do tego, iż będzie testował 11000 .... ale wracając na nasze podwórko, to szykuje się odbicie , a to za sprawą :
BPI = 16,8%
ilość spółek powyżej sk-18 = 16,4%
Otóż wartości te są na bardzo niskim poziomie i sugerują ich poprawę w najbliższym czasie co przełoży się też na nasz rynek, lecz odbicie to będzie niskie ... gdzieś w ok 40-50% /WIG20 w okolice 3240/ ... i krótkotrwałe gdyż nastąpi ponowny spadek tych wartości co będzie wiązało się ze zjazdem naszego rynku tym razem pod 3000 .... jeśli WIG20 spadnie poniżej 2925 /wartość ta będzie rosła w miarę upływu czasu/ .... to który poziom zatrzyma kolejne spadki , odpowie nam ... sam Rynek ... a na dzień dzisiejszy to byłoby wróżeniem z fusów.

Sezon odstrzału Bizona za oceanem trwa i będzie jeszcze długo trwało co podpowiada BPI głównych indeksów w USA.

Powyższe dyrdymały są na podstawie mojej AT .... Twoje mogą być inne.

pozdrawiam :-))
Longterm / 2007-03-06 00:38 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, ale wodę z mózgu potrafią zrobić ludziom ale rozumiem bo to gra o prawdziwe pieniądze. Jeśli nie miałbym wogóle zainwestowanych pieniędzy na gpw to bym się śmiał do rozpuchu ale ponieważ mam to jednak z niepokojem to wszystko obserwuje. Po pierwsze nie głowy z ramionami nam powiedzą gdzie się zatrzymamy ale rynek czyli my wszyscy kiedy już ostatni z nas pozbędzie się w strachu bądź chęci realizacji zysku ostatniego papiera i zacznie po prostu się przypatrywać. Oczywiście tylko nieliczni wczują się idealnie w zachowanie rynku i wejdą w odpowiednim momencie. Recesja w USA napewno wystąpi ale to jest tak jak z przepowiedniami bessy pewnego osobnika na tym forum, przpowiada besse już ponad rok i kiedyś ona nastąpi. Pytanie: kiedy? Czy bessa następuje kiedy gospodarka rozwija się w tempie 7%, inflacja jest bardzo niska, firmy inwestują i pokazują rekordowe wyniki? Dlaczego wszyscy nagle zaczęli bać się recesji? Jak mówi Warren Buffett: " to nie rynek mówi Ci czy masz rację czy nie, mówią to wyniki finansowe". Zatem poczekajmy na wyniki wzrostu PKB USA w I kwartale a ja po cichu spodziewam się że wielu się bardzo zdziwi...
bebe / 2007-03-06 00:57 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
witaj. ciesze sie, ze wreszcie odezwal sie ktos i troche zmienil pesymistyczne nastawienie po tych dlugich wywodach na temat dlugiej w dol korekcie, a nawet bessie. mam podobne nastawieniejak ty, nie dalam sie nastrojowi korekciarzy.papiery mam i trzymam, nie sprzedam tanio, ale po za tym mam jeszcze gotowke i mam zamiar dokupic troche juz po nizszej cenie. jestem z tego co widac niepoprawna inwestorka.moje apiery wcale tak duzo nie zlecialy, moze mam troche szczescia w ustawianiu mojego portfela.pozdr.
Longterm / 2007-03-06 01:03 / Mostek Zwyciężymy!
ostrożność jest bardzo zalecana, ja niektóre papiery trzymam od kwietnia 2005 roku, więc trochę z dystansem podchodzę do przejściowych zawirowań.
bebe / 2007-03-06 01:17 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
z tego, co napisales, to rzeczywiscie podchodzisz do sprawy z duzym dystansem, mysle, ze to ma sens. na pewno jestes bardziej zdrowszy, od tych, ktorzy denerwuja sie z powodu gieldy.
jędrzej / 2007-03-06 00:49 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A czy hossa może przyjść gdy jest duża inflacyjna niepewność, a PKB nieprzekracza 3% ?
Sorry, ale to są słabe argumenty na GPW - korekta może potrwać miesiąc i pół roku, czy to będzie bessa? A jak potrwa do października i potem w dwa miechy znowu wejdziemy na 3500 ?
Nie mam złudzeń - spekulanci wykorzystają to do bólu.
Longterm / 2007-03-06 01:07 / Mostek Zwyciężymy!
nic nie sprzedałęm. trzymam. wiara we własną strategię odróznia zwykłego leszcza od inwestora. sorry
barakuda / 2007-03-06 01:29 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
BINGO !!!
bebe / 2007-03-06 01:22 / portfel / Forumowicz z doświadczeniem
to chyba tak sie ma. co dziwne jestem spokojna, nie zaluje, ze moglam sprzedac i taniej kupic, nie mysle wogole w ten sposob, mysle jaka cene chce miec za swoje papiery w przyszlosci, no i nie jest powiedziane, ze je wtedy sprzedam.
jędrzej / 2007-03-06 01:22 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
A ja jako Leszcz sprzedałem wszystko, bo trzeba być elastycznym (leszczem).
Chciałem tu nawet napisać Samokrytykę Idioty:
- otóż jak ten idiota ustaliłem sobie strategię, że sprzedam wszystko jak liźniemy 3600 i to była głupota!
- WIG20 nie jest bowiem kursem jakiejś akcji i bariery psychologiczne (okrągłe cyferki) są na nim mało zasadne.
- psychologiczne opory występują na kaursach akcji (np. na MSZ było to okrągłe 10 zł), dopiero suma tych okrągłych oporów daje niekoniecznie okrągły opór na Wigu lub Wigu20
- stąd biorą się takie nieokrągłe rekordy na indeksach (chyba, że kontraktowcy kręcą lody przy małych obrotach)

WNIOSEK:
Trzeba było ustawić strategię w odniesieniu do lizania poprzedniego rekordu, a nie jakiejś okrągłej cyfry.

Inna sprawa, że to wszystko wina Greenspana (też nie miał gdzie wygłaszać swoich proroctw o recesji w USA) !!!
Longterm / 2007-03-06 01:34 / Mostek Zwyciężymy!
bez urazy jędrzej ale pożyjemy zobaczymy. Masz racje co do psychologii, na msz miała być dycha do wakacji a była już w lutym także jak będzie do wakacji znowu to się nie obrażę na giełde. Proroctwami Greenspana nie przjmowałbym się a jemu dedykowałbym utwór Perfectu "Niepokonani" i słowa refrenu: "trzeba wiedzieć kiedy, ze sceny zejść niepokonanym..."
jędrzej / 2007-03-06 01:47 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
No właśnie, to dlaczego nie zszedł? Ja nie wierzę w jego gadanie o recesji, tylko po co on te głupoty wygaduje w Azji?
I nie spodziewam się też bessy (czyli spadków trwających kilka miesięcy), po prostu korekta potrwa trochę dłużej niż w maju, bo ma "wsparcie" ze świata.

Z drugiej strony zalecam ostrożność, bo wielu ostrzy sobie zęby na akcje przy poziomie 2900 (że niby w maju się nauczyli jak wygląda korekta) - spekulanci wykorzystają to bez litości, być może do wywołania paniki.
Longterm / 2007-03-06 00:38 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, ale wodę z mózgu potrafią zrobić ludziom ale rozumiem bo to gra o prawdziwe pieniądze. Jeśli nie miałbym wogóle zainwestowanych pieniędzy na gpw to bym się śmiał do rozpuchu ale ponieważ mam to jednak z niepokojem to wszystko obserwuje. Po pierwsze nie głowy z ramionami nam powiedzą gdzie się zatrzymamy ale rynek czyli my wszyscy kiedy już ostatni z nas pozbędzie się w strachu bądź chęci realizacji zysku ostatniego papiera i zacznie po prostu się przypatrywać. Oczywiście tylko nieliczni wczują się idealnie w zachowanie rynku i wejdą w odpowiednim momencie. Recesja w USA napewno wystąpi ale to jest tak jak z przepowiedniami bessy pewnego osobnika na tym forum, przpowiada besse już ponad rok i kiedyś ona nastąpi. Pytanie: kiedy? Czy bessa następuje kiedy gospodarka rozwija się w tempie 7%, inflacja jest bardzo niska, firmy inwestują i pokazują rekordowe wyniki? Dlaczego wszyscy nagle zaczęli bać się recesji? Jak mówi Warren Buffett: " to nie rynek mówi Ci czy masz rację czy nie, mówią to wyniki finansowe". Zatem poczekajmy na wyniki wzrostu PKB USA w I kwartale a ja po cichu spodziewam się że wielu się bardzo zdziwi...
Kenobi / 2007-03-06 00:29 / Uznany malkontent giełdowy
Patrzę na wykresy - wyciąganie Stanów trwało dokładnie do 17.30, czyli zakończenia sesji w Europie, potem odwrót.
jędrzej / 2007-03-06 00:35 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
I to jest naprawdę wartościowe spostrzeżenie!
To może teraz zaprognozujesz bardziej konkretnie: ile czasu potrwa korekta? Albo czy to będzie ostry spadek przez tydzień i potem nurząca konsolidacja, czy jednak odbicie?
jakubas / 2007-03-06 00:33 / portfel / Bywalec forum
Kenobi nie śpisz, czekasz na Chiny ?
jędrzej / 2007-03-06 00:36 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
o której zaczynają? chyba zaraz?
Ojciec&Syn / 2007-03-06 00:46 / Tysiącznik na forum
Chiny o 02:30
Japonia o 01:30
jędrzej / 2007-03-06 00:44 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
To idę wziąć prysznic i poczekam. Ale nie spodziewam się wiosny. Tam się wyczuwa panikę taką jak u nas w 1994.
BPrzemoo / 2007-03-06 00:48 / Bywalec forum
gdzie mozna zobaczyc notowania indexow w chinach?
rotux / 2007-03-06 00:53 / Uznany Gracz Giełdowy
stooq.pl
bizzone.pl
finance.yahoo.com

i jeszcze w kilku innych miejscach prawdopodobnie znajdziesz
jędrzej / 2007-03-06 00:52 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
http://rynek.bizzone.pl/Notowania_na_swiecie-Gieldy_swiatowe_On-line
Jarg / 2007-03-06 00:17 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
I tak minął kolejny piękny dzionek.
Z ciekawości zajrzałem na ryneczek antypodowy. Tam trwa już wtorkowa sesja:
na razie NZX50: -0,6; NZX15: -0,9. Ale kto by sie tam przejmował Maorysami :-)

Dobranoc
bollullos / 2007-03-05 23:44 / portfel / Uznany Muł Pancerny
jesteśmy o 150 od mojej przepowiedni, czy się spełni pomimo braku pełni?
orzeł / 2007-03-05 23:39 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
witajcie ludziska
Absorbuje mnie praca u podstaw nad moimi współpracownikami w firmie :) i chcąc czas pozostały podzielić na rzeczy ważne inne dzielę go na gniazdowników moich i na nic więcej almost:)
sił starcza na wieczorną obserwację tego co się dzieje na parkiecie (jakaś nowa ta aktualna edycja tańca z gwiazdami:)
zostawiłem sobie spółki 4 (3 starocie Dga, Wandzię (zdążyłęm zmniejszyć ilościowo), Eurofucka oraz nieznaczną ilość Assa (jutro oddaję)
reszta w okolicznościach różnych została szybkimi decyzjami mymi napiszę sprzedana bo i tak wykropkuje:)
takie czyszczenie portfela jak zawsze kosztuje i tym razem nie mogło być inaczej - odmłodniałem portfelowo do 6 lutego a ponieważ pamiętam że wtedy stan konta mnie radował więc dzięki tej kreatywnej psychologii (i księgowośći trochę tyż ) jako tako to przeżyłem hehe
Z nowości mam nadzieję że niegłupich dokupiłem INVFIZów się czyli zainwitrowałem i liczę na to że chłopcy skontrakcą w dobrą stronę :)
pozdrawiam Was serdecznie i duchem jestem z Wami (sklonować się muszę coby radę dać wszystkiemu co na drodze mej :)
Pablo / 2007-03-06 00:00 / "Uznany Gracz Giełdowy"
witaj Orle, już się za Tobą stęskniłem. Bardzo interesująco brzmi ta "praca u podstaw nad współpracownikami". Może coś bliżej opiszesz?
bollullos / 2007-03-06 00:02 / portfel / Uznany Muł Pancerny
teraz już wiemy kto steruje GPW - orzeł i jego siatka współpracowników
mroczasD / 212.2.100.* / 2007-03-05 23:32
zarobić też można, magiczne słowo dla inwestorów brzmi ostatnio- split
Elkop pokazał co to znaczy
danek113 / 2007-03-05 23:27 / Bywalec forum
Ustawiam się na jutro na STX i MSZ, może znów na DT cos sie odrobi :-)
Dobrej nocy wszystkim
bollullos / 2007-03-05 23:33 / portfel / Uznany Muł Pancerny
"cos sie odrobi" - już nam się władza odrobiła, dosyć drobiu. kolejny nielot wraca z odmętów i niesie dla kraju cały worek prezentów.
HolderSor / 195.225.71.* / 2007-03-05 23:25
Ponieważ w dzisiejszych czasach
"indywidualizm, egoizm, hedonizm najwyższą zasadą życia"
toteż będąc szczery (i rozgrzeszony z swojego "wstrętnego" egoizmu przez
piewców kapitalizmu i wolnego rynku oraz wielu innych np "róbta co chceta")
przytaczam co napisałem dziś

2007-03-05 13:03:46 | 195.225.71.* | HolderSor
"Marzy mi się długotwała bessa (2lata, wtedy będę miał spokój, czas na obserwację i
naukę) i zjazd do 2000-2200. Wtedy spokojnie kupię i następnie 5lat hossy.
(Także spokój)
Sytuacja modelowa.
Gorsze gdy dynamiczne spadki, wzrosty itp" wtedy falowanie nastroju.
A tak spokojne tkwienie w marazmie
pozwoli ochłonąć i spojrzeć na świat inaczej.
HolderSor / 195.225.71.* / 2007-03-06 00:15
Pozdrowienia dla miłych rozmówców
jędrzej / 2007-03-06 01:29 / portfel / Uznany Leszcz giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
Marzy Ci się zupełnie co innego: że wyczujesz absolutny dołek żeby kupić i dobrą górkę żeby sprzedać.
Obawiam się, że to nie jest takie proste. Nawet jak bessa będzie trwała 2 lata, to nie będziesz miał pewności czy się jeszcze nie pogłębi (np. o kolejne 50%), a jak już się upwnisz, że to koniec bessy, to się okaże, że to tylko chwilowa korekta w górę.
wojcia2 / 89.171.49.* / 2007-03-06 09:29
sorry ale niektórym się udaje - w 2003 r miałem wewnętrzne przekonanie, że to teraz - wcześniej a jestem od 1993 niekoniecznie - doświadczenie?
reasumując - o ile będzie ewentualna bessa na tyle długotrwała, że zarysuje się spodek wielu trafi
Kenobi / 2007-03-05 23:50 / Uznany malkontent giełdowy
Uważaj, bo Twoje marzenia mogą sie spełnić. Na jednym z zagranicznych portali czytałem artykuł, że Stanom grozi wieloletnia recesja spowodowana deflacją, taka jak w Japonii w latach 80tych. To, że o możliwości recesji mówi A. Greenspan, który zwykle był dość oszczędny w wyznaniach też rzuca nowe światło na sytuację.
gekko-n / 70.234.48.* / 2007-03-06 04:17
Greenspan mowi o dewaluacji ryzyka, głównie - tzn. że ludzie nie doceniają ryzyka jakie niosą rynki. Nie mówi o deflacji ...

Polecm ostatni BusinessWeek.
bollullos / 2007-03-05 23:31 / portfel / Uznany Muł Pancerny
sytuacje modelowe mają to do siebie, że istnieją w głowie ich architekta i żyją tak długo, jak on w nie wierzy
StaruszekPortier / 83.23.48.* / 2007-03-05 23:27
ciekawe :-) Przypomniało mi to filozofię "świętego spokoju" ś.p. Felicjana Dulskiego...
modliszka / 2007-03-05 23:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czytam Cię od dawna...i cenie, ale jeśli się nie zalogujesz, to panuje tu taka zasada, iż nie będą z Tobą dyskutować...Wiec :-)
StaruszekPortier / 83.23.48.* / 2007-03-05 23:41
Mię od dawna czytasz? Jestem tu od kilku dni. Własciwie jestem tu na przeszpiegach a nie na dyskusjach ...
Muszę to przemyśleć :-) Jutro się zaloguję.
modliszka / 2007-03-05 23:44 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Czytam Cię zazwyczaj "gdzieś indziej", stąd też moje uznanie, dla trzeźwości umysłu ;-)
StaruszekPortier / 83.23.48.* / 2007-03-05 23:51
To tylko plotki, albo bezsensowne zbiegi okoliczności. Uczciwie zasłużyłem tylko na tytuł Nikodema Dyzmy polskiej gieldy, chyba zmienię nicka...
modliszka / 2007-03-05 23:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
NIe mi oceniać, na jaki tytuł zasłużyłeś...ciekawie piszesz i z głową, dlatego miło mi jest Cię powitać, na naszym skromnym forum :-)
StaruszekPortier / 83.23.48.* / 2007-03-06 00:05
No jeśli tak, to zaloguję się jeszcze dziś :-)
Dziękuję Pani Przewodniczącej, dziękuję wszystkim zebranym. Dobranoc.
HolderSor / 195.225.71.* / 2007-03-05 23:34
Trochę masz rację. Kasa jest ważna. Ale jest tyle bardziej
interesujących spraw, że aby o tym nie myśleć trzeba nie
mieć możliwości jej zarobienia (np. długotrwała bessa)

Tylko wtedy gdy się precz odrzuci nadzieje można
zacząć żyć "artystycznie"
jak napisał pewien filozof.
StaruszekPortier / 83.23.48.* / 2007-03-05 23:43
Dla jasności: Felicjan Dulski to jeden z moich ulubionych bohaterów. Bardziej niż dla innych Janek z Czterech Pancernych, czy Hans Kloss...
HolderSor / 195.225.71.* / 2007-03-05 23:49
Ja gustuję w zupełnie innej literaturze.
Raczej nie zgadniesz
StaruszekPortier / 83.23.48.* / 2007-03-05 23:52
"Co słonko widziało"?
HolderSor / 195.225.71.* / 2007-03-05 23:55
Pudło.
Nie kojarzę.
Zresztą forum jest o giełdzie.
StaruszekPortier / 83.23.48.* / 2007-03-06 00:06
no to nie zgadnę.
bollullos / 2007-03-05 23:20 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ze spółek polecam do oglądania Asseco Slovakia, ma takie ładne wskaźniki, i Wawel, bo oprócz wskaźników ma zajefajne krówki.
bollullos / 2007-03-05 23:17 / portfel / Uznany Muł Pancerny
coz ja tu moge napisac...wydaje mi sie ze tutaj widzisz zbyt czarny
scenariusz... znaczy tak. prawdą jest ze zarzadzajacy bedac w pracy i
wiedzac co ma zrobic " w pracy" pierw zajmie w domu dogodne pozycje na
wlasnym koncie... chyba sie nie myle ? natomiast zeby konstruowali sabotaz -
patrz polmilionowe premie w tym roku na łebka.... nie sadze...
to teraz wyobraź sobie, że ktos za te pół melona kupuje derywaty na spadki i mu się udaje, to po ch mu potem te premie, zacznie nieustające wakacje...
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy