Forum

Komentarze użytkownika "jan kowalski"

Re: Nienasycone niedźwiedzie

jan kowalski / 2007-07-28 19:05 / Tysiącznik na forum
z analitykami jest tak, jak z góralami przepowiadającymi pogodę. Jeden z nich zapowiada deszcz, drugi słońce i zawsze któryś trafi. Tak samo jest z analitykami, jeden trafi z prognoza, drugi nie.
jan kowalski / 2007-07-30 16:42 / Tysiącznik na forum
jeśli nie masz o czymś zielonego pojęcia, to nie zabieraj głosu. Eko-terroryści z greenpeace robią wrzawę tylko wokól siebie, dbają wyłącznie o swoje interesy i kasę. A tylko akcje transmitowane przez TV przynoszą rozgłos i pieniądze. Dlaczego nie protestują na śmierdzących wysypiskach smieci, nie protestują np. przeciwko zanieczyszczaniu Bałtyku i innych?? To proste, bo tam nie ma telewizji. Jeśli o mnie chodzi, to nie dałbym złamanego grosza za tzw. ekspertyzy wykonane przez zielonych terrorystów, bo jakie oni mogą miec pojęcie np. o budowie dróg. Skoro wielu znanych profesorów i uczonych wypowiedziało się za budowa tej drogi własnie w tym miejscu i to ze względu na warunki ekonomicznie, jak i ekologiczne, to ja im wierzę.
Jak sam napisałeś
ekolodzy to banda postrzelonych oszolomow ktorzy
szukaja najlepszego drzewa do przykucia sie lancuchami
jan kowalski / 2007-07-30 18:15 / Tysiącznik na forum
chyba piszesz o sobie i swoich bliskich. Takie prostackie, prymitywne określenia pasują tylko do tak samo nieładnie pachnących anarchistów i terrorystów spod znaku greenpeace. Ty po prostu śmierdzisz, bo się nie myjesz, a gówno przeważnie jest zielone.

Re: Premier: Budowa w Dolinie Rospudy wstrzymana

jan kowalski / 2007-07-31 15:46 / Tysiącznik na forum
mam nadzieję, że eko-terror nie zwyciężył. To byłby fatalny precedens, cofałby nas o kilkanaście lat wstecz. Jeśli słowa Premiera to tylko taktyczna zagrywka, by ograć cwaniaczków z greepeace, to gratuluję, jeśli nie, to bardzo mi Pana żal.
jan kowalski / 2007-07-31 17:02 / Tysiącznik na forum
jest tylko jedno "ale", według badań przeprowadzonych przez nasze instytuty i mądre głowy jasno wynika, że więcej szkody dla srodowiska przyniesie własnie budowa alternatywnej obwodnicy. To, że Rospuda jest miejscem bardzo uroczym nikt nie watpi, ale dobrego czy lepszego rozwiązania nie ma. Wszędzie będą olbrzymie straty przyrodnicze. Jeśli do tej kwestii mamy podchodzić jak eko-anarchiści, to może w ogóle zaniechajmy się rozwijać, przestańmy używać prądu, samochodów, odżywiajmy się korzonkami. Jestem ciekawy, który z tych pseudo zielonych żyje w zgodzie z naturą???

Re: Telekomunikacja Polska SA(telitarna)

jan kowalski / 2007-07-31 20:39 / Tysiącznik na forum
ja, przeciętny "Kowalski" właśnie korzystam z radiowego internetu od lokalnego dostawcy. Za cenę obecnie oferowaną przez TP SA mam 1MB/s. Internet śmiga, aż miło. Innym "Kowalskim" także proponuję szukać innych operatorów, bo TP SA jak zwykle wpuści was w maliny(cenowe).

Re: Znów spadki na GPW

jan kowalski / 2007-08-01 18:53 / Tysiącznik na forum
analizy są tyle warte, ile góralska prognoza pogody. Jak w kościach łupie to będzie spadek, jak w uchu dzwoni to wzrosty pewne.

Re: Będą wybory, żeby PiS nie straciło pieniędzy?

jan kowalski / 2007-08-03 19:28 / Tysiącznik na forum
oby jak najszybciej odbyły się te wybory, abym nie musiał ogladać tych fałszywych gęb Giertycha, Wierzejskiego, Leppera i im podobnych inteligentnych inaczej. Prostactwo LPR i Chamoobrony przyprawia mnie o bezsenność, a ich wodzowie straszą moje dzieci jak Frankenstein czy Freddie.
jan kowalski / 2007-08-03 19:30 / Tysiącznik na forum
Godzilla ma dużo przyjemniejszy wyraz twarzy od Giertychów czy Jędrka Buraka.

Re: Sellin: Niemcy zachowują się bezczelnie

jan kowalski / 2007-08-03 19:38 / Tysiącznik na forum
ogólnie wiadomo, że Niemcy to mało kulturalne, grubiańskie chamy tylko jakoś chyba nie ma komu im tego powiedziec. Pani Merkel bardzo szybko zapomniała co wyprawiał jej tatuś i dziadek do spólki z Hitlerem. Myślę, że należy im to konsekwentnie przypominać.

Re: jak to jest z tymi prowizjami w mbanku

jan kowalski / 2007-08-05 09:25 / Tysiącznik na forum
jeśli większość z was prezentuje taki poziom wiedzy przy inwestowaniu, to niech Bóg ma w opiece naszą giełdę i fundusze. Po prostu nauczcie się czytać i rozumieć to co czytacie. mBank nie pobiera swojej prowizji od inwestowanych przez nas pieniędzy, ale wszystkie fundusze pobiorą już prowizję, oplatę za zarządzanie według własnych stawek. Nie ma żadnej różnicy czy kupimy jednostki w mBanku czy u bankowego dystrybutora danego funduszu, może poza jedna, mamy możliwość wyboru wielu funduszy. Jeśli chodzi o podatek Belki, to nalicza go fundusz, a nie mBank. Przy każdej konwersji czy odkupieniu podatek zawsze będzie naliczony (chyba, że parasol).
jan kowalski / 2007-08-05 09:27 / Tysiącznik na forum
parasol ratuje nas troche tylko przy konwersji.

Re: 100000 i co teraz???

jan kowalski / 2007-08-05 09:40 / Tysiącznik na forum
tylko dzieciaki, które nigdy nie zasmakowały dużej straty własnej kasy mogą inwestować tylko w akcje. Dywersyfikacja nie polega na kupowaniu funduszy akcji od różnych emitentów, tylko na zróżnicowaniu ryzyka. A to możesz osiągnąć tylko inwestując w fundusze o różnym stopniu zaangażowania w akcje. Proponuję zainteresować się także funduszami mieszanymi, które pozwolą ci miękko lądować na wypadek np. bessy. Pazerność kończy się z reguły tym, co teraz obserwujemy na giełdzie. MiSie po 15% upadku długo będą się odbudowywać.
jan kowalski / 2007-08-05 09:51 / Tysiącznik na forum
co za bzdury wypisujesz o tym mBanku. Takimi głupimi wpisami robicie mBankowi dużo szkody. Otóż prowizję za zakup, zarządzanie i podatek Belki zapłacicie zawsze, niezależnie od tego gdzie kupicie fundusze. mBank nie pobiera tylko swojej dodatkowej prowizji za sprzedaż jednostek, no i dodatkowym plusem jest to, że mamy wiekszość funduszy w jednym miejscu. Zakup funduszy w mBanku, ING BŚ, PeKaO SA czy BZ WBK będzie kosztował cie tyle samo.
jan kowalski / 2007-08-05 10:31 / Tysiącznik na forum
tak, nabywam. I chyba domyślam się o co chodzi. Otóż jeśli kupisz jednostki np. za 10000zł, to tyle będziesz miał na koncie w dniu wyceny, ale sprawdż sobie jaka jest wartość twoich zakupionych jednostek. TFI do wanju dodają wartość prowizji i po takiej cenie sprzedają j.u. Jeśli mi nie wierzysz, to podejdż do najbliższego punktu mBanku (są niemal w każdym hipermarkecie) i dowiedz się z pierwszej ręki, jak sie sprawy maja. Czytjąc prospekty reklamowe w internecie mozna odnieśc wrażenie, że nie ma prowizji, ale niestety to nieprawda, nie ma tylko dodatkowej prowizji. Jest za to wygoda, ciągly dostęp do funduszy i pieniędzy - tego przeciez nie neguję.

Najnowsze wpisy