Forum

Komentarze użytkownika "jan kowalski"

jan kowalski / 2007-08-09 21:19 / Tysiącznik na forum
zgadza sie, ale u nas jej wielkość będzie w dużej mierze zalezała od fundów.
jan kowalski / 2007-08-09 21:20 / Tysiącznik na forum
widać, że jeszcze porządnie nie straciłeś.
jan kowalski / 2007-08-09 21:21 / Tysiącznik na forum
jak ci zostanie 20½ w portfelu, to pogadamy o kupowaniu.

Re: Biskupi chcą usunąć ojca Rydzyka?

jan kowalski / 2007-08-11 09:58 / Tysiącznik na forum
wystarczy spojrzeć na tą bolszewicką gębę, żeby zauważyć, że jest na uslugach Kremla. Wszystkie rydzyki należy powyrywać, razem z korzeniami. Niech nam już życia nie zatruwają.

Re: Jak tam szczęśliwi posiadacze ING budownictwa i nieruchomości.Pozdrawiam

jan kowalski / 2007-08-11 18:37 / Tysiącznik na forum
przy tym jak ostatnio zachowują się MiSie to pikuś. Udało mi się troche wycofać z tego funduszu jeszcze przed stratą, ale parę tysięcy jeszcze tam się topi. Mam nadzieję, że dostanie jeszcze kopa, tylko kiedy??

Re: Inwestowc teraz w akcyjne?

jan kowalski / 2007-08-11 18:43 / Tysiącznik na forum
jeśli dostałeś te 7000 tysiaków, to inwestuj gdzie chcesz, ale jeśli kosztowało cie to trochę wyrzeczeń, to zastanów się nad dywersyfikacją. Inwestowanie tylko w fundusze akcji zawsze będzie wiązało sie z olbrzymim ryzykiem. Na tym forum jest wielu chłopców i dziewczynek, które nigdy nie doznały goryczy solidnego lania po kieszeni. Optymistyczne rady traktuj raczej z przymrużeniem oka. Powodzenia.
jan kowalski / 2007-08-11 18:56 / Tysiącznik na forum
dziś mamy 11 sierpnia i co teraz powiesz mądralo??

Re: Prosze o ocene

jan kowalski / 2007-08-11 19:42 / Tysiącznik na forum
żarty sobie stroisz, czy co?? W 7-8 miesięcy na funduszach akcyjnych może nie zwrócić się prowizja, o zysku nie wspomnę. Praktycznie wszystkie fundusze, no może poza pieniężnymi, są raczej inwestycjami dlugoterminowymi. Od 2-3 lat w górę. Jeśli chcesz i potrafisz to wybierz kierunek na jakiegoś maklera giełdowego, a nie dystrybutora funduszy. A z rad większości kolesi chce mi się tylko śmiać. Powodzenia.

Re: Skandia - opinie

jan kowalski / 2007-08-11 19:54 / Tysiącznik na forum
z taką kasą lepiej wybuduj chatę i ją sprzedaj. Zysk gwarantowany. Szkoda się paprać z funduszami, są lepsze sposoby pomnażania gotówki. Tylko naiwni sądzą, że samo nakapie.
jan kowalski / 2007-08-12 08:40 / Tysiącznik na forum
przepraszam, nie miałem zamiaru nikogo urazić, ale naprawdę uważam, że fundusze inwestycyjne służą do długoterminowego inwestowania. Jeśli chodzi o mnie, to mam doświadczenia z funduszami od dwunastu lat. Wiele rzeczy widziałem i przeżyłem. Uwierz mi, mimo, że teraz ocenisz swoją zdolność do ryzyka na bardzo wysoką, to kiedy zaczniesz tracić więcej, coraz wiećej, zaczną ci puszczać nerwy. Zrobisz wtedy kilka nerwowych ruchów i stracisz. Chcę przez to powiedzieć, że nikt nie lubi tracić, nawet ten, kto uważa, że jest w stanie dużo zaryzykować. Jeśli mi nie wierzysz, to przeanalizuj sobie giełdę i fundusze z lat 1994-2003, a zobaczysz, że wachania mogą być bardzo duże. Jeśli w ciągu jednego roku stracisz np. 20%, a w następnym 30%, będziesz w stanie to zaakceptować?? Jeśli zaangażujesz się w większym stopniu w fundusze mieszane, straty będą dużo mniejsze. I jeszcze jedno, dywersyfikacja portfela nie polega na posiadaniu różnych funduszy akcji, tylko na zróżnicowaniu ryzyka. Jeśli akcje spadają, to wszystkie fundusze akcji będą spadać i na wszystkich stracisz.

Re: TABELE OPŁAT

jan kowalski / 2007-08-12 09:47 / Tysiącznik na forum
skoro tak cie potraktowali, to znaczy, że nie są godni zaufania. W takiej firmie nie zainwestowałbym ani grosza. Przyślą ci jakiegoś doradę, ćwierćinteligenta, nakręconego, z laptopem, żeby poważniej wygladało i wciśnie ci każdy kit. Ty, jako klient nie będziesz miał nic do powiedzenia., bo oni, doradcy, wszystko wiedzą lepiej. Do mnie kiedyś przyszli dwaj tacy doradcy finansowo - ubezpieczeniowi, gadali jak najęci, byli przygotowani na wszystkie możliwe odpowiedzi, byle tylko mi nie przyznać racji. Pozbyłem się ich dopiero, gdy wypuściłem psa z kojca.

Re: hehehehehe ile straciliście na TFI??

jan kowalski / 2007-08-12 10:10 / Tysiącznik na forum
"głupich nie sieją, sami się rodzą"
jakich rynków mądralo chcesz szukać??
jan kowalski / 2007-08-12 14:54 / Tysiącznik na forum
yakubl mówi o średnim ryzyku, nie o dużym. Na razie jesteś zadowolony, bo to nowy fundusz, pewnie ma sporo wplat, tym bardziej, że teraz promocyjnie nie naliczają prowizji. Zobaczymy jak przetrzepie go terażniejsza korekta i jakie wtedy będziesz mial o nim zdanie. Taki pęd do akcji jak w ostatnim półroczu raczej się nie powtórzy,. Nic nie trwa wiecznie.
Jeśli chodzi o średnie ryzyko, to należy zwrócić się raczej w stronę funduszy zrównoważonych lub stabilnego wzrostu. Nie proponuję ci konkretnych funduszy, bo to musi być wyłącznie twój świadomy wybór. Wszelkie rady i tak opierają się na wynikach historycznych, które praktycznie nie maja szans się powtórzyć. Najlepiej przeanalizuj, jak zachowywały się fundusze w czasie wzrosŧów i w czasie korekty. Większość nowych funduszy większego tąpnięcia rynku jeszcze nie przeżyło, to przy ewentualnym ich wyborze byłbym ostrozniejszy. Powodzenia.
jan kowalski / 2007-08-12 14:59 / Tysiącznik na forum
w ciągu ostatnich kilku lat mieliśmy do czynienia z leciutkimi wstrząsikami, na wielkie trzęsienie ziemi przyjdzie jeszcze czas. Mam nadzieję, że nie za wcześnie, ale ostrożność nie zawadzi.

Re: Proszę o doradzenie !

jan kowalski / 2007-08-12 15:08 / Tysiącznik na forum
stracić też można, hossa trwa już 4 lata, przyjdzie czas na spadki. A zasada jest taka, skoro inwestorzy wycofują się z akcji, to lokują kasę w obligacjach i bonach skarbowych. Większośc takich funduszy nie pobiera nawet opłat dystrybucyjnych, więc myślę, że to najlepszy sposób na przeczekanie. Były już lata kiedy właśnie obligacje przynosiły 15-17% zysku. Jak żle trafisz z funduszami akcji, to za rok możesz nie odrobić nawet opłaty dystrybucyjnej. Proponuję rozwagę. powodzenia.

Najnowsze wpisy