Forum

Komentarze użytkownika "jan kowalski"

jan kowalski / 2007-09-06 18:49 / Tysiącznik na forum
to zależy jakie obligacje fundusz ma w portfelu, od kondycji gospodarczej kraju i wielu innych czynników. Jeśli chodzi o stopy zwrotu, to w przeszłości było to nawet kilkanaście procent, do 20. Wydaje mi się, że przy tak silnej pozycji funduszy inwestycyjnych, w wypadku bessy bardzo prawdopodobne są takie zyski z obligacji, a nawet z funduszy pieniężnych.
jan kowalski / 2007-09-06 19:01 / Tysiącznik na forum
mam nadzieję, że z taką wiedzą kolega nie inwestuje w fundusze, no co najwyżej jakaś lokatka. Otóż kolego papiery dłuzne, bony i obligacje stoją dokładnie na przeciw akcjom, dlatego jeśli rośnie wartość akcji, spada tych drugich i odwrotnie. Jeśli normalni inwestorzy giełdowi wyprzedają akcje, to te same pieniądze lokują właśnie w obligacjach i bonach. Paniał??
jan kowalski / 2007-09-06 19:12 / Tysiącznik na forum
odbijać to sie może po dobrym browarku, a jeśli chodzi o rokowania, to skąd ty to możesz wiedzieć?? Masz znajomości w tych funduszach czy co?? Możesz mówić tylko i wyłącznie o historii, która z reguły nigdy sie nie powtarza. Chyba, że masz dar przewidywania i jasnowidzenia co do giełdy, sytuacji w usa, sytuacji politycznej i gospodarczej.

Re: W jakie fundusze zainwestowaac??

jan kowalski / 2007-09-06 19:15 / Tysiącznik na forum
http://www.bankier.pl/wiadomosc/Ranking-funduszy-inwestycyjnych-TFI-VII-2007-1628600.html
jan kowalski / 2007-09-07 12:13 / Tysiącznik na forum
na obecne czasy to oczywiste, ale na wypadek bessy jak najbardziej realne. Sama konstrukcja funduszy alokacyjnych pozwoli windować cenę obligacji i i innych papierów dłużnych w razie większych zawirowań na gieldzie.
jan kowalski / 2007-09-07 15:27 / Tysiącznik na forum
niekoniecznie, jeśli Arka utworzy fundusz parasolowy, to wcale nie musza tam się znależć obecne fundusze. Przykładem może być ING,
jan kowalski / 2007-09-07 15:41 / Tysiącznik na forum
co cwaniaczku, zwęszyłeś kasę ??
Cholera, czy długo jeszcze takie kreatury będą się tu reklamować??
Co robi administrator??
jan kowalski / 2007-09-07 15:44 / Tysiącznik na forum
pewnie nie potrafisz swojej starej doradzić co ma na obiad ugotować, a tutaj chcesz się wyżyć?/
Jesteś zwykłym naciągaczem, i tyle.
jan kowalski / 2007-09-07 15:46 / Tysiącznik na forum
bardzo proszę administratora o usuwanie postów naciągaczy.
Za reklamę trzeba płacić, oszuście.!!!

Re: Prosze o ocene portfela - 20k PLN na 2-3 lata

jan kowalski / 2007-09-07 16:04 / Tysiącznik na forum
trochę ryzykowny, za dużo akcji jak na mój gust. Wydaje mi się, że nadchodzi następna fala spadków, ciekawe jak wytrzymasz to cisnienie??

Re: UNIAKTYWNA ALOKACJI SUBF - słabo coś?

jan kowalski / 2007-09-07 16:14 / Tysiącznik na forum
bo to dość marny, a zarazem cwany fundusz. Znajdą wytłumaczenie na każdą okazję, tylko czy wyniki ich obronią?? Po roku 9% zysku, to jak na dobrym obligacyjnym, a gdzie te akcje?
Jak dla mnie to nędza.
jan kowalski / 2007-09-07 16:17 / Tysiącznik na forum
Niby inwestujesz, spodziewasz się zysku, a oni w obligacjach i bonach siedzą.

Re: chce zainwestowac 10 000 zł w fundusz akcji

jan kowalski / 2007-09-07 21:13 / Tysiącznik na forum
sytuacja się bardzo komplikuje, w najlepszym wypadku będzie spora przecena, dlatego podejmujesz spore ryzyko inwestując tylko w akcje. Jeśli koniecznie chcesz inwestować w fundusze akcji, to lepiej niech to będą przynajmniej parasole, zostawisz sobie chociaż ścieżkę do ucieczki.

Re: skarbiec ochrony kapitalu czy unialokacja?

jan kowalski / 2007-09-08 08:07 / Tysiącznik na forum
nie chcę być złośliwy, ale skąd wiesz jaką kadrę mają. Byłeś z nimi na piwie, czy co?? Każdy fundusz ocenia się po wynikach, a te zależne są od wielu czynników, m.in. od kadry, a także szczęścia. Jeśli chodzi o unialokację to według mnie dość przeciętny fundusz, mało przewidywalny. Zysk roczny na poziomie mniejszym niż 10% to kpina, jak na fundusz inwestujący w akcje.

Re: W co zainwestować??

jan kowalski / 2007-09-08 17:59 / Tysiącznik na forum
jasne, są tanie. A po ostatnim tygodniu jeszcze tańsze i wszystko wskazuje na to, że będą w dalszym ciągu taniały. Nad inwestującymi w fundusze akcyjne zbierają się czarne chmury, już wywiało MiŚkowców, teraz przyjdzie pora na resztę.
Jeżeli chcesz dobrze zainwestować, a jednocześnie zabezpieczyć swoje pieniądze najlepiej otwórz rejestr obligacyjny, np. arka, który nie pobiera oplat dystrybucyjnych, co pozwoli Ci w razie poprawy nastrojów na rynku na bezproblemową konwersję. Wynalazki typu Unialokacja nie specjalnie zdają egzamin, dlatego w/wym. pomysł wydaje mi się najtrafniejszy.

Najnowsze wpisy