Forum

Komentarze użytkownika "jan kowalski"

jan kowalski / 2007-09-01 18:59 / Tysiącznik na forum
dzięki kolego za poparcie, mam tylko jedno ale.. Na występach ze Zdzichą nie da się zrobić tak gigantycznej kasy.
jan kowalski / 2007-09-02 08:46 / Tysiącznik na forum
zanim zaczniesz ubliżać rozejrzyj się wokół siebie. W ostatnich 17 latach znależli się cwaniacy, ludzie bez skrupułów,złodzieje samochodów, urzędnicy wysokiego szczebla(czyt. łapówkarze). 70% pozostałych to ludzie pracujący za 1000-2000zł, którzy widząc co się dookoła dzieje w ten sposób reagują.

Re: Giertych: Prokuratura zna źródło przecieku

jan kowalski / 2007-09-02 10:56 / Tysiącznik na forum
mam wielką prośbe do administratorów Money, nie pokazujcie zdjęć Giertycha, bo mi dzieci straszycie. Skoro musicie już o tej kreaturze pisać, to piszcie (czytać nie muszę), ale oszczędżcie mi chociaż jego widoku. Bardzo proszę.

Re: Premier: Krauze mógł osłaniać Leppera

jan kowalski / 2007-09-02 15:42 / Tysiącznik na forum
ale jaki interes miał w tym Krauze??? Nie rozumiem, po co miałby osłaniać Jędrusia?? No, chyba, że też chciał hodować bizony.

Re: co myślicie o pzu czy warto u nich inwestować?

jan kowalski / 2007-09-02 15:51 / Tysiącznik na forum
jeśli nie masz doswiadczenia warto porozmawiać z kilkoma doradcami inwestycyjnymi, ale raczej nie zobowiązująco. Decyzję najlepiej podejmij sam, gdzie zainwestować. Doradców i to forum potraktuj raczej jako formę zbierania doświadczeń, jak dobry material szkoleniowy.
Jeśli chodzi o PZU, firma może i dobra, ale za dużo tam polityki i niejasnych interesów. Osobiście bałbym się lokować swoje pieniążki w firmie nie budzącej mojego zaufania.

Re: Jak zainwestować? - pomóżcie

jan kowalski / 2007-09-02 16:22 / Tysiącznik na forum
fundusze pieniężny i obligacji w arce można nabyć bez opłat dystrybucyjnych i manipulacyjnych, dlatego w tych raczej niepewnych czasach ulokowałbym tam większość część kapitału. Hossa trwa już z górą 4 lata, w końcu musi nadejść zmiana tego trendu, a wtedy te właśnie fundusze mogą przynieść największe zyski. Inwestowanie większościowe fundusze akcji, a jeszcze gorzej w MiSie wydaje mi się dużym ryzykiem - 20/30% to na dzisiaj full. Fundusze tzw. aktywnej alokacji podczas trwających właśnie zawirowań wcale nie okazały się lepsze od innych akcyjnych czy mieszanych. Traciły bardzo porownywalnie i odrabiają także porównywalnie. Być może w dłuższym okresie czasu wyjdzie ich wyższość nad innymi funduszami, ale póki co..., nic. Moim zdaniem dobrą propozycją i stosunkowo komfortową dla mniej doświadczonych inwestorów są fundusze parasolowe. Oferuje je już kilka tfi, tam też ominiesz belkę i dodatkowe prowizje. A z tego co się orientuję, to ubezpieczyciele żądają kilkuletniego (np.5) okresu inwestycji, w przeciwnym wypadku wiąże to się ze sporymi stratami. PZU nie ufałbym jeszcze z powodu jego uwikłania w politykę, to zawsze komplikuje życie.


Wszelkiego rodzaju agentów, a także to forum potraktuj raczej szkoleniowo, a decyzję zawsze podejmuj sama.

Re: Konwersja

jan kowalski / 2007-09-02 16:32 / Tysiącznik na forum
rozlały mi się dzisiaj fusy, ale nic nie powiedziały.
Stawiasz pytania, na które nie ma dobrych odpowiedzi. Fundusze parasolowe to dość dobra propozycja dla mniej doświadczonych, dlatego zdywersyfikuj portfel własnego, akceptowalnego ryzyka, usiądż przy szklance piwa i czekaj.


zbyt częste manipulowanie przy funduszach przyniesie ci tylko straty, co nie znaczy, że nie masz kontrolować co się tam dzieje. Tu potrzebny jest spokój.
jan kowalski / 2007-09-02 16:38 / Tysiącznik na forum
fundusze, z racji swej konstrukcji, to raczej inwestycje długoterminowe, przynajmniej kilkuletnie. Konia z rzędem temu, komu uda się wpłacić w dołku, a wypłacić na górce - to się prawie nie zdarza.

Re: Mbank, GoldenEgg, Open finance, a może Expander?

jan kowalski / 2007-09-02 16:39 / Tysiącznik na forum
złote jajo??
jan kowalski / 2007-09-02 16:44 / Tysiącznik na forum
a ja myślałem, że chodzi o te duże krowy.
Jędruś od początku był dość niepewnym ministrem, wychodzi więc na to, że Ryśka zawiodła intuicja. Starzeje się chłopina.
jan kowalski / 2007-09-02 16:51 / Tysiącznik na forum
on ma ciągle 25% poparcie, nie zapominaj o tym.
Poza tym to dość sprawni politycy i w wyborach może być różnie. Czasy komunizmu dobrze pamiętają dzisiejsi 30- latkowie i starsi, oni dobrze rozumieją o co chodzi Kaczyńskim. Ich styl jest bardzo siermiężny, ale trafia na podatny grunt.
jan kowalski / 2007-09-02 16:59 / Tysiącznik na forum
z mojego doświadczenia wiem, że żadna strata zaiwnestowanych pieniędzy nie jest do zaakceptowania, wtedy niemal zawsze puszczają nerwy. Częsciowa utrata wypracowanego zysku , prędzej.

Re: 130.000, portfel w pko/cs, dobrze czy nie?

jan kowalski / 2007-09-02 17:16 / Tysiącznik na forum
pazernie, agresywnie i w bardzo przeciętnym TFI. Jeśli chodzi o koszty wyjścia?? no coż,, spore. Zanim podejmiesz jakieś pochopne decyzje, może warto zaczekać, przyjrzeć się sytuacji na rynku, nabrać doświadczenia, to zawsze będzie procentować.
I jeszcze jedno: to niemal reguła, że fundusze b. dobre w czasie hossy, słabną najbardziej w czasie korekty czy bessy. Może to być dla ciebie pocieszające, bo myślę, że odwrócenie trendu jest stosunkowo bliskie.

Re: Borowski: Układ Kaczyńskich nie istnieje

jan kowalski / 2007-09-02 17:37 / Tysiącznik na forum
ciekawe jak się ma układ: Borowski - ING - Bank Śląski??
jan kowalski / 2007-09-02 17:39 / Tysiącznik na forum
bezczelny typ; niby zgodnie z prawem, ale do własnej kieszeni. Ciekawe, co??

Najnowsze wpisy