Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2007-08-05 11:55 / portfel / Tysiącznik na forum
jeszcze kilkanaście mimut poobserwuję to, co piszecie, obejrzę portfele i...tak szybko nie wrócę, nie wszyscy zaczynają weekend od 16 w piątek
kalot / 2007-08-05 12:16 / portfel / Tysiącznik na forum
no , watro czytać dokładnie wpisy, bo się do tego jednego odniosłem, zobacz tu2007-08-02 10:02:52 | *.*.*.* | kalot [ właściciel portfela ] [ Bywalec forum ]
Re: Komentarze do portfela "kalot" [0]
dziś wszedł zakup spekulacyjny, proszę się za bardzo tym nie
sugerować
to będzie krótka inwestycja
kalot / 2007-08-05 12:17 / portfel / Tysiącznik na forum
powodzenia w inwestycjach, młody kolego:]
kalot / 2007-08-07 06:52 / portfel / Tysiącznik na forum
ciekawe spostrzeżenie, rzeczywiście tak jest; warto przypomnieć, że to wtedy zaczęła się hossa, teraz jeszcze nie można wyciągać podobnych wniosków, ale trudno pisać, że to odbicie przypadkowe i nieznaczne, a jest to istotny aspekt psychologiczny
Nasdaq odbił się od linii oporu i jest to sygnał AT
natomiast fundamentalnie nic szczególnego się nie dzieje, akcje amerykańskich firm nadal nie są szczególnie drogie, a najbliższe kilkanaście dni pokaże jak się inwestorzy zachowają,
były spore spadki i technicznie nie będzie łatwo skorygować indeksy, ale w polityce czy budżecie nie dzieje się nic takiego co mogłoby jakoś szczególnie utrudnić wzroty, nawet pokaźne, a taniejąca ropa tylko nam to ułatwi

Re: Komentarze do portfela "michoo"

kalot / 2007-08-07 07:19 / portfel / Tysiącznik na forum
wydaje mi się, że najmniej ciekawy okres w tym roku (oprócz II połowy lutego) mamy już za sobą, do nowego startu trzeba być dobrze przygotowanym, a pogłębioną analizę przedstawię u siebie w portfelu, zapraszam
kalot / 2007-08-07 07:24 / portfel / Tysiącznik na forum
analizę rynku polskiego wkleję u siebie bo nie obserwowałem rynku wczoraj i muszę zrobić analizę giełdową swojego portfela,a tu i tak zapewne się zaraz skończy wątek wymnieniony na nowszy model, no i odpisać ludziom, żeby się nie poobrażali:]

spokojnie, już po awarii

kalot / 2007-08-07 07:26 / portfel / Tysiącznik na forum
analizę rynku polskiego wkleję u siebie bo nie obserwowałem rynku wczoraj i muszę zrobić analizę giełdową swojego portfela,ale jeszcze jedną sugestię mam dla hurraoptymistów:
rynek azjatycki nie odrobi dziś tego co stracił wczoraj i możliwe wybicie niekoniecznie musi być zwiastunem fali hossy już teraz, nie jest jednak wykluczone, że to taka forpoczta wzrostów, na które musimy jeszcze poczekać, jako, że na początku giełdowa brać nie wierzy wzrostom i upłynnia swoje niegdysiejsze nabytki gdy tylko uda się odrobiż straty lub się zadowolić symbolicznym zyskiem
w mojej ocenie jednak jest bardzo prawdopodobne, że najgorsze już jest za nami, a pojedyncze spółki (te po prezentacji dobrych wyników mogą poszybować wysoko już za chwilkę)
oby tak było:]
kalot / 2007-08-07 07:30 / portfel / Tysiącznik na forum
tu brak jednakowoż konstatacji, że bazową giełdą dla BMP jest XETRA i tamta wycena jest dominująca, a warto pamiętać, że u nich średnio spółka ma wycenę niecałe 13, a u nas 22,5, ale dynamika rynku to niejako usprawiedliwia
BMP przeprowadza dużo transakcji, ale nie przekładają się one na tak dynamiczny zysk jak to ma miejsce w przypadku MCI
jednak straty także postępują w tempie niemieckim, zatem na lato czy korektę rynku lokalnego to dobry papier
kalot / 2007-08-07 07:35 / portfel / Tysiącznik na forum
może warto polecić Tocqevilla do poduszki?

Analiza rynku polskiego;

kalot / 2007-08-07 07:47 / portfel / Tysiącznik na forum
Najwyższy czas na odreagowanie, pojawiają się już raborty, a za chwilę będzie ich multum, niemała część z nich niesie ze sobą dobre dane, na które już analitycy DM ich zareagowali podnosząc wyceny i trochę niekorzystnych, które przyduszą kursy może nie jak w przypadku Toory, ale jednak
z drugiej strony takie firmy jak Kęty, Forte czy Apator zapomniane przez inwestorów (zasadnie, bo się nie wykazywały od roku żadnymi rekordowymi danymi) powinny wkrótce zacząć drogę do swoich szczytów i powyżej, tak to już jest na giełdach, a takie które pomimo dobrych danych jak Próchnik, Eurofilms, Fasing czy Drozapol spadły mocno od szczytu odrobią to...bo muszą
MZ, Polimex, PBG po dobrych wynikach pokazały już wczoraj na spadającym rynku dynamiczne wzrosty przy bardzo dużych (jak na lato) obrotach to świadczy o dwóch rzeczach, popierwsze budowlanka ma się dobrze i jak ktoś pracuje, a nie pozoruje dobre dana naskutek przeksięgowania to strach mu do okien nie zajrzy, i po drugie jak ktoś trzyma dobre spółki to szybciej dochodzi do siębie po kryzysie i nie tylko dochodzi:]
już wczoraj
kalot / 2007-08-07 07:52 / portfel / Tysiącznik na forum
ja ponad 20...czyli jak złe rządziło jeszcze u nas i nie tylko u nas
i tu jest pewna różnica między nami, bo ja wówczas czytałem jak powinno być, ale nie wiedziałem czy tego doczekam, a 15 lat temu to już robiliśmy z kolegami zakłady czy SdRP wejdzie jeszcze do sejmu w kolejnych wyborach ( o jakżeśmy wówczas się omylili)
kalot / 2007-08-07 07:53 / portfel / Tysiącznik na forum
kliknęło się za wcześnie, ale może i dobrze resztę dopiszę w nowym wątku forumowym, tym razem o AT
kalot / 2007-08-07 08:12 / portfel / Tysiącznik na forum
czytałem dwa raporty na ten temat i wynika z nich jasno, że chętnych jest kilka razy mniej niż przypuszczali organizatorzy i analitycy i druga rzecz to taka, że ludzie wycofuję te środki
trudno mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje, ja oceniam, że jeszcze za kilka lat to ruszy, ale trzeba się zastanowić czy warto akurat tam
nie ma wątpliwości, że mniejsza emerytura (na stan dzisiejszy) niż 1300 zł dla samotnej osoby i 1100 dla małżeństwa powoduje dyskomfort życia, nie mówiąc o realizacji marzeń typu domek letniskowy, podróże, prywatne sanatoria, restauracje...tu takie pieniądze nie wystarczą, chyba, że rzadko
ja sądzę, że inwestor giełdowy (taki z krwi i kości) powinien sam zadbać o swój bezpieczny pakiet na senioralne lata, IKE zostawiając artystom, humanistom i pięknoduchom
kalot / 2007-08-07 09:32 / portfel / Tysiącznik na forum
Swig zatrzymał się na poziomie z ok 10 maja i tu może być nielekko, ja zakładam, że spółki fundamentalne z tego indeksu nie pozwolą przebić wsparcia w ciągu najbliższych kilkunastue dni, swoję drogą takie przetasowanie z okazji wynuików raz na kwartał pozwala nabrać pewnego dystansu do giełdy, chociaż nie tylko
Techwig nie ma gdzie się zatrzymać, ale pamiętajmy, że on (historycznie) tracił najwięcej, jest więc szansa, że wraz z dobrymi wynikami na koniec roku (lutowe publikacje) możemy się spodziewać wygenerowania trendu wzrostowego, będzie to o tyle prawdopodobne, że czas fuzji w branży dopiero nastaje, a nowe spółki chętnie zawitają na GPW
w20 spaceruje swoją ścieżką i wykres teżwygląda paskudnie, pod warunkiem, że ktoś obserwuje jedynie krótkie ruchu i najwyżej 3-4 miesięczny zarys; jednak już roczny wykres nie pokazuje wybicia z jakiegokolwiek (rosnącego) kanału
zatem najgorsze, być może , już za nami, ale nie tak szybko należy si.ę spodziewać dynamicznych wzrostów, choć niektóre nasze akcje zadadzą temu kłam
kalot / 2007-08-07 09:46 / portfel / Tysiącznik na forum
może nie wystarczyć do robienia analiz, ale uchroni od wielu strat, nauczy cierpliwości i pokaże szerszy horyzont inwestycyjny

Najnowsze wpisy