Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2008-06-05 19:14 / portfel / Tysiącznik na forum
jednak przyjrzałem się Twoim transakcjom i myślę, że nie masz powodów do zmartwienie

Re: wieczorny wątek z dnia 5.VI

kalot / 2008-06-05 19:29 / portfel / Tysiącznik na forum
teraz muszę wyjść w interesach, ale pisz, inni niech piszą
cześć

Ernst&Young: Polska pierwsza w Europie!

kalot / 2008-06-05 22:27 / portfel / Tysiącznik na forum
(ISB, pr/05.06.2008, godz. 11:37)

Polska jest na pierwszym miejscu wśród najczęściej rozważanych lokalizacji inwestycyjnych w Europie, wynika z opublikowanego w czwartek raportu firmy Ernst & Young pt. "Atrakcyjność inwestycyjna Europy 2008". Natomiast na świecie znajduje się poza pierwszą dziesiątką.

Wśród najatrakcyjniejszych pod względem inwestowania krajów na świecie na pierwszym miejscu uplasowały się Stany Zjednoczone. Koleje miejsca zajmują kraje azjatyckie: Chiny, Hong Kong, Singapur, Indie oraz południowoamerykańska Brazylia. W tym zestawieniu Polska, choć wypadła poza pierwszą dziesiątkę (w latach 2005-06 byliśmy odpowiednio na 5. i 7. miejscu), zajęła najwyższą pozycję wśród krajów europejskich. E&Y nie podał jednak, które jest to miejsce w całym zestawieniu.

Według raportu, Polska zajmuje drugie miejsce wśród krajów tworzących najwięcej nowych miejsc pracy oraz siódmą pozycję pod względem liczby lokowanych nowych projektów inwestycyjnych.

Według autorów raportu, w minionym roku Europa zanotowała rekordowy wzrost inwestycji zagranicznych, choć coraz więcej przedsiębiorstw swoją przyszłość upatruje w dynamicznie rozwijających się krajach azjatyckich.

W tym kontekście Raport E&Y wskazuje na konieczność przeprowadzenia w Europie reform, które uczynią nasz kontynent bardziej atrakcyjnym dla inwestorów. Najważniejsze jest uelastycznienie rynków pracy, uproszczenie przepisów oraz wsparcie oferowane innowacjom.

Badanie Atrakcyjności Inwestycyjnej Europy jest cyklicznym badaniem przeprowadzonym co roku przez firmę Ernst&Young. W tegorocznej edycji wzięło udział 834 menadżerów - przedstawicieli międzynarodowych inwestorów - z 43 krajów. E&Y podał, że 56% respondentów pochodziło z Europy, 33% z Ameryki Północnej, a 11% z Azji i innych obszarów.
kalot / 2008-06-08 08:11 / portfel / Tysiącznik na forum
radzę się wstrzymać jeszcze z wieszaniem ale i z oczekiwaniem lepszej przyszłości
moim zdaniem lepiej obejrzeć dziś meczyk i F1 choć nie wiem czy się to da pogodzić
musimy jeszcze poczekać na lepsze czasy (większe pieniądzę) w piłce i na giełdzie bo Robert to pewnie jakoś sobie poradzi

Re: wieczorny wątek z dnia 5.VI

kalot / 2008-06-08 08:17 / portfel / Tysiącznik na forum
ładnie się postaraliśmy:]
kalot / 2008-06-08 08:17 / portfel / Tysiącznik na forum
szczególne, że jak zajrzałem portfel masz ułożony chwacko i strat ani wstydu nie generuje:]

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2008-06-08 08:26 / portfel / Tysiącznik na forum
W miniony piątek największe giełdy w Europie zanotowały duże spadki – główne indeksy znalazły się na najniższym od siedmiu tygodni poziomie. Powodem korekt są obawy, iż niebezpieczne połączenie bardzo niskiego wzrostu gospodarczego (w zasadzie stagnacji) oraz utrzymującej się na wysokim poziomie inflacji negatywnie odbije się na wynikach finansowych przedsiębiorstw i doprowadzi do spadku zysków.
W czwartek Europejski Bank Centralny mocno zaskoczył inwestorów dając wyraźnie do zrozumienia, że w następnym miesiącu należy spodziewać się podniesienia stóp procentowych. W ten sposób Bank chce walczyć z inflacją, która obecnie znajduje się na najwyższym od szesnastu lat poziomie.

Inwestorów przestraszyła perspektywa kolejnego hamulca wzrostu gospodarczego w strefie euro. Zareagowali więc wyprzedażą akcji spółek ze wszystkich branż. Spadek cen udziałów zanotowały nawet koncerny naftowe, które dotychczas – ze względu na wysokie ceny ropy – radziły sobie doskonale.

- Scenariusz, w myśl którego kontynentalna Europa będzie musiała zmagać się ze stagflacją, staje się coraz bardziej prawdopodobny - ocenili analitycy banku Credit Suisse. Szwajcarski bank rekomendował kupowanie akcji spółek generujących duże ilości gotówki oraz udziałów firm z tzw. sektorów defensywnych (jak np. telekomunikacja, leki czy energia).

Bank doradził również klientom, by ci unikali akcji spółek, których wartość jest silnie uzależniona od cyklu koniunkturalnego. Odradza się w szczególności kupowania udziałów przedsiębiorstw, które obecnie muszą poradzić sobie z gwałtownie rosnącymi cenami surowców.

Jedną z takich firm jest francuski Michelin. W miniony piątek cena akcji tej firmy była o 9 procent niższa niż na początku tygodnia i wynosiła 52,35 euro. Jednakże francuski producent opon to nie jedyna spółka, która ten tydzień zakończyła z kiepskimi wynikami. Dwie firmy z branży samochodowej, Fiat oraz Renault, również zanotowały spore spadki. Cena akcji Fiata spadła o 8,9 procent i znalazła się na poziomie 13,04 euro. Natomiast koncern Renault zanotował spadek ceny akcji o 7,2 procent – do poziomu 61,26 euro.

Indeks FTSE Eurofirst, który obejmuje 300 największych pod względem kapitalizacji rynkowej przedsiębiorstw europejskich, spadł do najniższego od 15 kwietnia poziomu. W piątek indeks ten stracił 2 procent i znalazł się na poziomie 1283,99. W ciągu tego tygodnia indeks FTSE Eurofirst stracił łącznie 3,8 procent.

Sektor finansowy zdominował działania handlowe. Powodów do pesymizmu nie brakuje. Oprócz obaw o kolejne odpisy, inwestorzy muszą także brać pod uwagę możliwość, że kolejny duży bank próbujący pozyskać świeży kapitał popadnie w tarapaty finansowe. Perspektywa taka stała się całkiem realna po tym, jak brytyjski bank Bradfor&Bingley opublikował ostre ostrzeżenia na temat zysków oraz zdecydował się na bezprecedensowy krok: restrukturyzację prawa poboru.

Inwestorzy "ukarali" również francuski bank Crédit Agricole po tym, jak zapowiedział on większą niż zakładał rynek zniżkę na jego prawo poboru. Bank, który planuje pozyskać 5,9 miliardów euro od udziałowców, zanotował spadek kursu swoich akcji aż o 12 procent. Cena akcji banku Crédit Agricole wynosi obecnie 13,8 euro i jest to najgorszy od pięciu lat wynik.

Bank Citigroup zdegradował też pożyczkodawców z Irlandii przyznając im status "sprzedawać". Powodem tej decyzji jest fakt, iż irlandzkie podmioty udzielające kredytów narażone są na negatywne skutki załamania na rynku nieruchomości w Irlandii oraz w Wielkiej Brytanii.

- Uważamy, że pogarszające się ratingi jakości kredytowej stanowią najpoważniejsze zagrożenie dla zysków i kapitału - ocenili analitycy Citigroup. Cena akcji banku Anglo Irish Bank spadła o 10,7 procent od poziomu 7,5 euro, zaś cena akcji Bank of Ireland zanotowała spadek o 11,7 procent do wartości 7,19 euro.

Pomimo piątkowego ożywienia spowodowanego wzrostem cen ropy do rekordowo wysokiego poziomu, notowania firm z branży ropy naftowej i gazu zakończyły ten tydzień na niższym poziomie. Jest to efekt decyzji inwestorów o realizacji zysków. Cena akcji StatoilHydro spadła o 1,7 procent do poziomu 194,5 koron norweskich, cena ENI spadła o 3,6 procent do 25,24 euro, zaś cena Total spadła o 4,4 procent do 53,62 euro.

Powody do optymizmu ma natomiast koncern TeliaSonera. W tym tygodniu cena akcji wzrosła o 5,1 procent do poziomu 57,25 koron szwedzkich. Ten nordycki operator telekomunikacyjny odrzucił propozycję przejęcia złożoną przez koncern France Telecom, jednakże analitycy i traderzy przypuszczają, że francuska firma spróbuje szczęścia po raz drugi i niebawem złoży poprawioną ofertę. Tymczasem cena akcji France Telecom spadła o 9 procent do poziomu 17,75 euro.

Autor: Robert Cookson
kalot / 2008-06-08 08:34 / portfel / Tysiącznik na forum
w Szkle Kontaktowym ktoś na cały świat już w piątek to rozsławił
ale czy to wystarczy do sukcesu?
ciekaw jestem jak sobie poradzicie (meczyk i F1 zachodzą na siebie)
jak się Robert nie wykolei to może być trudno, no, chyba,żeby jechał trochę szybciej;]
kalot / 2008-06-10 16:52 / portfel / Tysiącznik na forum
zanim się trend nie wykrystalizuje nie mogęzachęcać do kupna nawet najlepszych i najtańszych spółek
analitycy straszą cały czas obroty nie są wielkie, a TFI wyprzedają (jak ktoś na forum napisał) szybciej niż OFE mogą kupować
kalot / 2008-06-10 16:53 / portfel / Tysiącznik na forum
pułap wyjścia z niedobrej inwestycji to 10 % straty, w określonych warunkach (pp, czy wyjątkowo niskie wskażniki upoważnia do przetrzymania, ale nie zalecam, bo zostają jak u mnie
kalot / 2008-06-10 19:13 / portfel / Tysiącznik na forum

ja jutro widzę wzrost


jutro nie będzie wzrostów.
Jesli się utrzyma ponad 1350 to się jeszcze trochę pobujamy.

a nie potraficie przytrzymać akcji ciutkę dłużej i ustawić się choćby na kwartał?
kalot / 2008-06-10 19:17 / portfel / Tysiącznik na forum
bardzo trafnie to ujałeś kolego
kalot / 2008-06-12 17:17 / portfel / Tysiącznik na forum
był komentarz dwa trzy dni temu (będę niespodzianki) czy jakoś podobnie
i przyszły , a koncert miedziowy wart jest więcej, ale związki o roszczeniowo-socjalistycznej proweniencji niezachęcają inwestorów zatrzymać się tam na dłużej
tak przynajmniej sądzę

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2008-06-12 17:39 / portfel / Tysiącznik na forum
przypomina mi to 20 stycznai br, trochę dobrałem, ale ostrzożnie
kalot / 2008-06-12 18:53 / portfel / Tysiącznik na forum
wyluzuj, kolego, napewno taż zaribisz

Najnowsze wpisy