Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2008-04-27 21:54 / portfel / Tysiącznik na forum
oj, wiesz nie będę się wypowiadał
kalot / 2008-04-27 22:03 / portfel / Tysiącznik na forum
hehe dobra nasza:]

Re: Komentarze do portfela "wasylienko"

kalot / 2008-04-27 22:15 / portfel / Tysiącznik na forum
Odniosę się w dwóch wątkach
z tego co masz to rzeczywiście vatiany i pp Sanwila nie rokują najlepiej, pierwsze w niesamowicie spadlowym ciągu (ale przecież to odbije, zobacz tak na oko wyceny oraz informacje płynące ze spółki) w drugia wszedłeś na własne ryzyko, a to świadczy że się nie boisz
JAk się teraz boisz, ale wszedłAeś "kiedyś"to powinieneś sprzedać,póki nie tak wielkie masz straty
zauważ, że spadki postępują znacznie szybciej niż wzrosty, ale za to wzristy są zazwyczaj wyraźnie dłuższe
chyba rozumiesz że nie mogę przeanalizować wszsystkich spólek, które masz w portfelu, ale nie wygląda to źle
i jeszcze jedno, jeśli nie możesz zainwestować środków na 2-3 lata to nie powinieneś nic kupować
a to jest okres minimalny
pozdrawiam
kalot / 2008-04-27 22:20 / portfel / Tysiącznik na forum
a na niektórych będzie jeszcze gorzej!
kalot / 2008-04-27 22:23 / portfel / Tysiącznik na forum

WD jest liderem na rynku dysków 2.5 cali i to wystarcza na dobry zysk ponieważ ten
segment rozwja sie bardzo dynamicznie.

a jak długo wg Ciebie?

Re: Komentarze do portfela "kloszard"

kalot / 2008-04-27 22:27 / portfel / Tysiącznik na forum
tak zajrzałem i się zastanawiam, czy stalexport to przyszłościowa inwestycja
iczywiście nie chodzi mi o 20 lat, a raczej o półtora góra dwa lata
kalot / 2008-04-27 22:29 / portfel / Tysiącznik na forum
jak widzisz, u mnie przeważają minusy, ale bilans jest dodatni
kalot / 2008-04-27 22:41 / portfel / Tysiącznik na forum
coś tak napisałem, może nie będzie tak źle:]
kalot / 2008-05-02 17:48 / portfel / Tysiącznik na forum

Każdy kto budował wie, że cena określona w kosztorysie ma się nijak do rzeczywistości


nie do tego miałem się odnieść, ale dużo w racji w Twoim stwierdzeniu; można jasna sprawa próbować się przed tym bronoć, ale wiele zależy jaka jest ekipa i jakie są zasady, woelu ludzi zatrudnia na czarno, niedotrzymanie terminów czy zła jakość robót
ale anonim soię myli sądzą że ceny spadną jak pisze

Myśle że ceny
wrócą w okolice ceny produkcji, czyli 3k zł / m2.

nie wiem jaki ma wtym interes, ale zbkiża się poglądami na sytuację w budownictwie do niejakiego Longterma, który chyba już nie pisze; może chce też kupić miedszkanie, ale niedoczekanie jego po tej cenie
oczywiście życzę mu chaty, ale jak zarobi nagiełdzie na jlepiej na naszej
kalot / 2008-05-02 18:08 / portfel / Tysiącznik na forum

2008-05-01 20:05:02 | *.*.*.* | anonim_03 [ Uznany Gracz Giełdowy ]
jeżeli da się coś wyprodukować po 3k za metr to znajdzie się ktoś, kto będzie ten towar po mniej-więcej tyle
dostarczałTo jest fundamentalna zasada wolnego rynku :-))

to nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem, gdzie jest praca i zysk
owszem może się tak zdażyć, ale (nie pamiętał kto pisał o tym) ale tylko w czasie krachu lub wojny
nawet o tym nie myśl
posłuchaj starszego;]
kalot / 2008-05-02 19:25 / portfel / Tysiącznik na forum
nie pytaj jej, bo dziewczyna nie zrozumie i pewnie się obrazi
może nie zrozumież, że cytowałeś nawiedzonego gościa;]
kalot / 2008-05-02 19:38 / portfel / Tysiącznik na forum
przydzie czas, że nie dostaną takiego kredytu, o ile już nie przyszedł
kalot / 2008-05-05 19:19 / portfel / Tysiącznik na forum
do wszystkiego należy podejść z dystansu tj.
-nie realizujemy zysków, gdy nie ma dywidendy, lecz wówczas, gdy przewidujemy brak wzrostów na naszej spółce lub wręcz spadki
-wypłata dywidendy nazywana jest czasem słabym pomyłem na działalność, ale wcale tak nie musi być, gdyż na dojrzalszych rynkach firmy ją płacą bez ociągania, często szybciej niż nasze
- patrząc z horyzontu czasowegi widzimy, że wypłata dywidendy nie hamuje znacząco wzrostów ceny
najlepiej utkwił mi w pamięci Cersanit, ale również wszystkie banki tak czynią i kursy zasuwają aż miło
-natomiast przy inwestycji wieloletniej może się zdarzyć, że nie zapłacimy zysków od dywidendy, ani podatków od wzrostów, trzeba tylko było kupić coś 5 lat temu i sprzedać jak zniosą podatek; w innym przypadlu lepiej jest odroczyć spłatę, często o rok
kalot / 2008-05-05 20:11 / portfel / Tysiącznik na forum
dwuletnią...!
kalot / 2008-05-05 20:18 / portfel / Tysiącznik na forum
w wieku demencji?

Najnowsze wpisy