Forum

Komentarze użytkownika "kalot"

Komentarze użytkownika: kalot

kalot / 2008-04-11 11:46 / portfel / Tysiącznik na forum
dla mnie to wykładnia wewnętrznie niespójna, nie rozumiem czy tu jest potwierdzenie cytatu czy jego zaprzeczenie
zechciałbyć, kolego napisać jeszcze raz bardziej przystępnie
kalot / 2008-04-11 11:58 / portfel / Tysiącznik na forum
teraz albo trzeba przyjąć strategię slawa, albo graczy dt, można oczywiście wyprzedawać na górkach
za życzenia dziękujemy, zawsze się przydają:]
kalot / 2008-04-11 12:08 / portfel / Tysiącznik na forum
przecież Zbig cytuje, a tu taka niegrzeczna uwaga
kalot / 2008-04-11 12:14 / portfel / Tysiącznik na forum
nietrudno pokusić się o wyselekcjoniwanie przyczyn
po pierwsze pozycja zarządzających jest dosyć mocna i rzadko dochodzi do przetasowań
po drugie kilku z nich musiało się jednak tłumaczyć i to nie tylko u swoich mocodawców dlaczego poczynili zakupy w dany produkt, będź w danym czasie, były też podejrzenie o zmowę
po trzecie większy apetyt mają na kontrakty, niż na podniesienie wycen o ułamek procenta
nie wiem czy kogoś to zainteresuje, ale znam przypadki, ze jedno ofe kupuje trochę obligacji drugirgo i na koniec okresu rozliczeniowego wtrzuca, aby tamtemu pogorszyć bilans, dziś już chyba się tego nie robi i inwestują długofalowo
kalot / 2008-04-11 12:16 / portfel / Tysiącznik na forum
zbig jest przedtawicielem funduszu?
kalot / 2008-04-11 12:50 / portfel / Tysiącznik na forum
musisz mieć rację, nie ma co
kalot / 2008-04-11 12:56 / portfel / Tysiącznik na forum
aż się dziwę, bo u mnie przeważa miły kolor:]

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2008-04-11 12:58 / portfel / Tysiącznik na forum
pojawiła się wrogość na forum, ostatnia fale spadków;]
odetchnąć trzeba od tego, bo człek zwariuje

Re: Komentarze do portfela "przegor"

kalot / 2008-04-11 13:07 / portfel / Tysiącznik na forum
wzorowy portfel znalazłem, kolego (chyba się nie mylę)
kalot / 2008-04-11 13:09 / portfel / Tysiącznik na forum
zauwazyłem, że w różnych momentach zajrzeliśmy, jak to się wszystko może zmienić
widać, że nowe nabytki już procentują
kalot / 2008-04-13 21:43 / portfel / Tysiącznik na forum
nie sprzedałem, aty wklejam taką kalkę, z internetu podktórą się mogę podpisać
CHCECIE ZAROBIC TO POCZYTAJCIE!!!! 16 letnie doswiadczenie!

Przez kilka lat firmy wzbogacily sie czasami o 100-200%. Samymi zyskami, a Wam przydaloby sie dac akcje C/Z 3-4, zebyscie sobie w 3-4 lata majatki podwajali! Jeszcze czego! Od tego czasu stopy procentowe w bankach spadly, realne zyski z lokat rowniez, wiec nie ma powodu by wycena akcji taka sama lub byla nizsza. Jesli przyjmiemy C/Z 15... to oznacza, ze w ciagu 15 lat firma nie rozwijajac sie zwroci kapital zainwestowany w nia... a jak sie rozwija to w zasadzie moze zrobic to w 5-10 lat. Wiec wychodzi nawet do 10% srednio w skali roku mozes pokojnie dawac calkiem przecietnie, bez rewelacji. I tak to w tej chwili wyglada i jest wyceniane! Owszem akcje na Wig20 po 4000 pkt byly chwilowo dla idiotow, ale z pewnoscia na 3000 jest to doskonala inwestycja na kilka lat i przyniesie stope zwrotu pewnie z 10-15% rocznie. Mowie to majac 16 lat doswiadczenia na tym rynku, a panikarze lub pazerni ludzie nie powinni sie wypowiadac na tym forum. Akcje to przemyslany biznes dla ludzi, ktory dlugoterminowo sredniorocznie ma dawac troche wiecej niz bankach. Oczywiscie raz zyski przyspiesza, ale mozna czasem trafic na okres spadkow, ktore jesli juz wynosza np. aktualnie 30% przy dobrze funkcjonujacej naszej gospodarce, sa wybitna okazja do zakupow.. ale komu to tlumaczyc... leszczom, ktorzy naiwnie mamieni pazernoscia i reklamami kupowali na 3800-4000 (do czego i tak wrocimy pewnie za 2 lata), a teraz po 2900 sprzedaja? Jakby mieli odrobine oleju, zrobiliby odwrotnie, przyniesliby kaske teraz, jak robia bogacze. A naganiacze, ktorzy strasza jakas wieloletnia bessa tylko czekaja by od naiwnych wystraszonych odkupic tanio najlepsze kąski. Widzialem juz to kilka razy i wiem dokladnie co to bessa, doswiadczylem tego 3 razy i obecna sytuacja nia nie jest, bo czeka nas jeszcze kilka lat szybkiego wzrostu gospodarczego do 2012-14 roku! Wiec zycze powodzenia normalnym ludziom. Kupujcie spokojnie na tym poziomie, bo raczej nie bedzie juz nizej! Niemcy tez byli na 2500 pkt, a doszli do 9000, a rozwijaja sie wolniej niz my, a teraz korekata poszla do 7000. Zanim pociag spowrotem odjedzie za kilka miesiecy, wspomnicie moje slowa! Pozdrawiam!





~york , 13.04.2008 20:19
kalot / 2008-04-19 09:59 / portfel / Tysiącznik na forum
możesz przybliżyć sformułowanie "kiedyś"
możemy przecież przeczytać i wznowić dyskusję

Re: Komentarze do portfela "kalot"

kalot / 2008-04-26 02:28 / portfel / Tysiącznik na forum
wczoraj sesja wypadła dobrze dla moich "papierków", ale przeglądałem czwartkowe wyniki giełdy
I co się okazało?
31 "miniówek" przy jednym maxie rocznym
dużych spadków, wbrew większości się nie spodziewam, ale czas na inwestycje może się jeszcze przesunąć dla większości drobnicy o kilka miesięcy

Re: Komentarze do portfela "Jaronero"

kalot / 2008-04-26 02:37 / portfel / Tysiącznik na forum
nawiązałem do Twojej prośby i napisałem i Needla o perspektywach firm windykacyjnych
pobierznie, ale możemy tą kwestię pogłębić
kalot / 2008-04-26 02:48 / portfel / Tysiącznik na forum
ciekawt atrykuł serwuje Rzepa i oprócz tego różne wskaźniki i porównania
Otóż zlecenia dla windykatorów mają być liczniejsze, aczkolwiek opiewające na niższe kwoty
Poza tym autorka ocenia, że przy polepszającej się sytuacji gospodarczej gospodarstw domowych branża może mieć kłopoty, nawet takie, że 10% firm z branży może zbankrutować
martwo mnie inwestycja w Cashflow, jedna z najbardziej nieudanych w ostatnich 6 latach

Najnowsze wpisy