Forum

Komentarze użytkownika "konserwa"

Komentarze użytkownika: konserwa

Re: Drzewiecki: Zabito mi matkę, Polska jest dzikim krajem

konserwa / 2010-02-26 11:32 / Tysiącznik na forum
Ciekawe jak długo jeszcze będą rządzili nami "Polacy" wzięci z "kapelusza" tacy Mazuro podobni. Historia Drzewieckiego jest b. podobna a nasz wielki Jan Vincent z Rostowskich. Nie wiem skąd takich Tusk bierze????

Re: Góra: Będziemy musieli pracować aż do siedemdziesiątki

konserwa / 2010-02-25 10:17 / Tysiącznik na forum
To co na emeryturkach robi WRON do roboty Jaruzelski, Siwicki i Kiszczak !!!

Re: Polska w ogonie Europy pod względem nowych technologii

konserwa / 2010-02-25 10:09 / Tysiącznik na forum
Wystarczy zwiększyć nakłady na naukę (wśród lepiej lub gorzej udanych projektów znajdą się też te genialne). Jeśli preselekcji dokonują Panowie Profesorowie dość zaawansowani wiekowo to trudno mówić o innowacyjności (świat im odjechał). Dwa stworzyć prawne ramy współpracy miedzy uczelniami a jednostkami samorządowymi. W krajach anglosaskich taka współpraca przynosi wymierne korzyści uczelniom, ale i samorządom. Umowy prawne kiedy będzie się opłacało robić coś przez uczelnię a nie przez firmy prywatne. Pewnie praktycy wiedzą o co chodzi. Działania administracji niektórych uczelni i ich kwestorów są karygodne. Od grantów od umów od wszystkiego zabierany jest niemały haracz, który gdzieś znika na tzw obsługę????? Dopóki będzie bałagan prawny nie ma mowy o jasnej współpracy miedzy uczelniami a samorządem, ale również przedsiębiorcami. Trudno mówić wtedy o innowacyjności.
Ile wynalazków zostało stworzonych przez Polaków, lecz co innego wynaleźć a co innego wypróbować, i wyprodukować. Na to trzeba wprost szalonych pieniędzy i o tym dobrze wiedzą i Pan Miller i Pani Hubner. Dlaczego nauka USA tak świetnie rozwija się, bo maja w czym wybierać jest miejsce dla wyrobników, ale spośród nich znajdują geniuszy. To jest selekcja pozytywna, dostajesz kasę pracujesz, dobry jesteś dostajesz więcej kasy otwierasz laboratorium. Finansują ci badania eksperymentalne ale i współpracę z przemysłem.
Wystarczy spojrzeć jak na uczelniach działają tzw inkubatory przedsiębiorczości - to jest klapa. Z pomocą takiego inkubatora można założyć małą firmę sprzątającą, kwiaciarnię, butique a kuda do wielkiej innowacyjności???? Pieniądze i skuteczna reforma mogą to zmienić.
konserwa / 2010-02-24 13:02 / Tysiącznik na forum
Lekarz od ręki, porządek w dokumentach gmin, rekordowe nakłady na szkolnictwo i naukę, brak bezrobocia, godziwe emerytury, wracający ludzie z emigracji zarobkowej Czy o takiej Polsce mówisz Binarek???
konserwa / 2010-02-24 12:56 / Tysiącznik na forum
Drogi man13 po pierwsze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika a nie imienia Mikołaja Kopernika. Po drugie wiem, że masz poglądy mocno lewicowe i wszystko co związane jest z teologią i nie daj Boże otarło się o kościół strasznie Ciebie wkurza. Masz prawo mieć własne poglądy a ja mam prawo mieć własne. Reasumując jest to b. ważna konferencja bo dotyka problemów ludzkiej psychologii i problemów z tego wynikających. Skoro czytasz głos uczelni to mniemam iż jesteś Torunianinem a twoja postawa jest w jakimś sensie odpowiedzią na Radio Maryja. Cóż kościół jest bardzo pojemny, ale skoro masz traumę to trudno. Dla Ciebie egzorcyzmy to SF dla wielu ludzi to szansa na normalne życie. Pozdrawiam i cieszę się, ze żyjemy w demokracji bo pewnie w wyniku rewolucji rozstrzelałbyś mnie i uczestników konferencji za nasze poglądy. Pozdrawiam.

Re: Ważna notatka w sprawie zabójstwa Papały zaginęła na 6 lat

konserwa / 2010-02-23 09:15 / Tysiącznik na forum
Kolejne nieprawidłowości w organach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo obywateli i państwa. Zupełnie mnie nie dziwi, że ojciec Olewnik z bezsilności napisał list otwarty do premiera. Nawet jeśli to nie działo się za rządów PO to może wreszcie warto byłoby zrobić porządek w tej "stajni Augiasza" jaką się wydają być prokuratury a właściwie każdy element wymiaru " sprawiedliwości" czy jednak w dalszym ciągu sprawiedliwości????
Może wreszcie nie zważając na sprawy polityczne (bez politykierstwa) trzeba to ruszyć nie zważając na wybory bo wybory w Naszym Kraju są na okrągło.
konserwa / 2010-02-22 11:28 / Tysiącznik na forum
Wiesz nie musisz być bezradny wobec polityki jak nasz rząd, trzeba mieć trochę w głowie (dobrą dyplomację) żeby wygrać tą partię szachów i wcale nie trzeba zrywać kontaktów z Rosją. Trzeba by po rozum do głowy poszły kancelaria premiera jako pierwsza i kancelaria prezydenta jako druga. Więcej napisałem już wcześniej.
konserwa / 2010-02-22 10:32 / Tysiącznik na forum
Ciekawe obrotowy R. Giertycha czy obrotowy D. Tuska a może ich obu????
konserwa / 2010-02-22 10:28 / Tysiącznik na forum
Przecież zwolennikom PO to wszystko jedno byle pełna micha była. Gdyby tak zachowywali się ludzie z Solidarności do do dzisiaj stalibyśmy w kolejce po papier toaletowy.

Re: Prezydent ponownie wyśle list do ambasady Rosji?

konserwa / 2010-02-22 10:24 / Tysiącznik na forum
Myślę, że trzeba olać jak Ruskie nic chcą to kit im w oko. Zaplanować oddzielne uroczystości i będzie ok. Jeśli żylibyśmy w normalnym kraju to premier (wiedząc jak zależy prezydentowi na tych uroczystościach) zobowiązałby min Sikorskiego, aby zaproszenie objęło i jego i prezydenta. Przecież mógłby nie jechać a wysłać tylko Sikorskiego. No cóż ale premier nie ma wyczucia za grosz a do tego dochodzą złośliwości i kretyńskie przeciąganie liny miedzy kancelarią premiera i prezydenta i wygląda to jak wygląda. Nikt z nich nie myśli o tych poległych i o Polsce.
Prezydent też jeśli uprze się to będzie przez KGBowca postponowany więc po co jechać, żeby narazić urząd prezydenta na szwank. Przecież im tylko na tym zależy. Oj chyba Skubiszewskiego nam brakuje i osób z taką dyplomatyczną wiedzą.

Re: Platforma znów wystrzeliła w górę

konserwa / 2010-02-22 10:13 / Tysiącznik na forum
"Nic nie robić, leżeć w trawie chłodne piwko w cieniu pić" a sondaże i tak lecą w górę. Ciekawe jak długo a stwierdzicie, że ta "normalność' wcale nie jest normalnością. Uchylanie się od wszelkich reform nie jest normalnością, chyba, że wszyscy chcą małej stabilizacji. Albo pozorowanie ruchów jak tzw "konsolidacja finansów" nawet nadworni ekonomiści z cyklu Gomułka czy Wieniecki twierdzą, że to wielka lipa.Jednak wcześniej czy później wszystko tąpnie bo fundamenty są tylko PRowskie, dlatego moje NIE dla Platformy Obywatelskiej.
konserwa / 2010-02-19 10:59 / Tysiącznik na forum
Jakoś Millera w PISuariacie nie widzę po jego słowach o podobieństwie z NSDAP. A co masz do Popiełuszki tego nie rozumiem???? A jeśli chodzi o Piusa XII to wnoszę, że jesteś z narodu wybranego????

Re: Parytet podzielił posłów i trafi do komisji

konserwa / 2010-02-19 10:31 / Tysiącznik na forum
A parytet w parytecie. Czy szatynki i blondynki będą wybierane fifty fifty?? Czy Panie puszyste i te szczuplutkie też wybierane będą po połowie??? A jak będzie z zamężnymi i pannami ??? A jeszcze udział w zależności od urodzonych dzieci ???
Ludzie daliśmy sobie wmówić idiotyzm. Mnie nie interesuje czy rządzi mną kobieta czy facet. Ten człowiek ma być przyzwoity, aktywny pracujący uczciwie dla RP. Tusk zrobił parytet w ministerstwach i co mamy nieudacznych ministrów Zdrowia i Szkolnictwa.

Re: "Kaczyński musiałby być kompletnym durniem i idiotą"

konserwa / 2010-02-19 10:23 / Tysiącznik na forum
Brawo ma dużo racji, koalicjanta nie dopuszcza się do tajemnic partyjnych. Roman strzelał, ale trafi jak kulą w płot. Można nie lubić Dorna, ale jego wywód jest do bólu logiczny. Wielu dziennikarzom i politykom przydałyby się zajęcia z logiki.

Re: Gowin: Giertych to zwierzę, ale polityczne

konserwa / 2010-02-19 10:18 / Tysiącznik na forum
Myślę, że R. Giertych jest inteligentny ponadprzeciętnie ma to po ojcu profesorze genetyku (choć znany był raczej jako człowiek negujący teorie Darwina). Wydaje się, że ojciec chyba nigdy by nie przebolał takiej wolty Romana. Chyba, że Roman chce się bawić w Konrada Wallenroda PO, ale mało w to wierzę. Raczej w Romanie jak to w każdym prawniku odezwał się koniunkturalizm. Wiadomo z PISem już niewiele ugra, to może frakcja katolicka w PO, ale co z sumieniem byłego LPRowca tak przejdzie do porządku dziennego nad eutanazją, in vitro, aborcją????
No chyba, że pieniądz jest dla niego ważniejszy niż honor.

Najnowsze wpisy