Forum

Komentarze użytkownika "konserwa"

Komentarze użytkownika: konserwa

Tak o to mu chodziło znowu o nim piszą i dyskutują, ale to nie jest kampania wyborcza zupełnie nie jest!!!!

konserwa / 2010-03-18 11:03 / Tysiącznik na forum
Szkoda słów. Na 100% nie zagłosują na błyszczące, nadęte łajzy z PO. Nie jestem sroka, żeby nabrać się i łapać każde g... co się świeci.
konserwa / 2010-03-18 10:49 / Tysiącznik na forum
Z Twojego referatu wynika, że "kogo władza tego religia". W Państwach gdzie do władzy dochodzą rządy lewicowo-zielone zaczyna mówić się o odejściu od atomu (Niemcy 1988 słynny Joshka Fisher). Proponują zobaczyć jak do tego podchodzi rząd Pani Merkel i Liberałów. Nie wiem dlaczego rządy prawicowe, tudzież prawicowo - centrowe są bardziej pragmatyczne. Może dlatego, że potrafią liczyć. Co do ceny odsyłam do eurostatu to nie jest raport wykonany na zamówienie polityczne WWF czy Greenpeace. Ciekawe jak opiszesz koszty składowania i dlaczego niby są one takie duże??? Jest kilka sposobów, jeden to zamykanie zabezpieczonych odpadów w sztolniach gdzie wydobywana była sól. Mamy tego pod dostatkiem. Innym sposobem było w USA zamykanie w specjalnych pojemnikach i zatapianie pojemników w okolicach ryftów oceanicznych, gdzie zjawiska erupcyjne dokonują swojego (włączenie pierwiastków w obieg).
Najwięcej odpadów radioaktywnych jest przechowywanych na terenie elektrowni atomowych. Są to zwykle tak małe ilości i o tak małej radioaktywności szczególnie w elektrowniach III generacji, że nie opłaca się na razie nic robić z nimi a wkrótce może i to zostanie wykorzystane ponownie (prace badawcze trwają). Oczywiście wolałbym aby procesy syntezy wykorzystywać w produkcji energii, ale póki co jest to zbyt drogie więc rozkład pierwiastków radioaktywnych musi nam wystarczyć.
Co do kosztów kredytu. Zdajesz sobie sprawę jaki jest koszt kredytu na siłownię wiatrowa, później wieloletnie dopłacanie do tej energii. Przeliczając na 1 KWh to dopiero są astronomiczne wartości. Tylko nawiedzony ekonomista może stwierdzić coś odwrotnego.
konserwa / 2010-03-17 12:21 / Tysiącznik na forum
Myślę, że z natury rzeczy jesteś przeciw elektrowniom jądrowym. Niemniej przy całym szacunku dla twojego zdania nie zgadzam się. Koszty środowiskowe budowy elektrowni atomowej są kilkukrotnie niższe niż elektrowni konwencjonalnej czyli węglowej czy gazowej. Ciekawe, że twierdzisz, że kraje odchodzą od atomu. Polecam stronę Eurostatu to taki europejski GUS zobacz ile elektrowni jądrowych jest budowane, nawet w państwach posądzanych o antyatomowe nastawienie - Szwecja czy Finlandia. Państwa z natury antyatomowe jak np Irlandia czy Austria protestują przeciw elektrowniom atomowym co nie przeszkadza im importować elektryczność od sąsiadów wykorzystujących elektrownie atomowe czyli od Wielkiej Brytanii czy Niemiec.
Jeśli chodzi o zasoby surowca, pewnie kiedyś się skończą. Tak miał się w 2020 skończyć węgiel kamienny a w okolicach 2050 ropa naftowa. Cóż wszystko zgadzałoby się gdyby nie te odkrywane nowe złoża i węgla, i ropy i gazu i pierwiastków radioaktywnych.
Z drugiej strony nie wiem czy wiesz, że elektrownie atomowe III i IV generacji zajmują się także recyclingiem i wzbogacaniem materiału radioaktywnego aby można go było ponownie użyć. Pewnie dlatego 1KWh wyprodukowana z atomu jest o połowę tańsza niż ta z węgla, a 1/3 tańsza niż produkowana z gazu (nowy trend i moda stąd te South i North Streamy. Energia ze źródeł odnawialnych wygląda jeszcze bardziej blado - energia wiatrowa 7x droższa, energia słoneczna 5x, energia wodna 1,5x (ale nie ma przyzwolenia na budowę dużych zbiorników a to one decydują o ilości energii w systemie). Sam Zbiornik Włocławski produkuje energię dla ok 100tys miasta i jest to 12,5% energii odnawialnej dla Woj. Kujawsko-Pomorskiego. To tak a propos naszych unijnych zobowiązań. Twardo trzeba stwierdzić, że energia z odnawialnych źródeł to może być jedynie uzupełnienie energii z innych źródeł. Może być wykorzystywana lokalnie. Niestety dla systemu (energetycznego) nie jest to zbyt wiele.
Okazuje się, że wybudowanie turbiny wiatrowej to całkiem niezły wydatek ekonomiczny i ekologiczny. Nawet kraje te bardzo prośrodowiskowe widzą, że uzyskanie 20% energii na rynku ze źródeł odnawialnych to fikcja.
konserwa / 2010-03-16 12:00 / Tysiącznik na forum
Mam propozycję jest Disney Channel, jest MiniMini i kilka innych programów można posadzić dziecko na cały dzień. Telewizor wykształci i wychowa.
konserwa / 2010-03-16 11:56 / Tysiącznik na forum
Mam propozycję to zamknij szkoły publiczne niech będą tylko prywatne bo one same się utrzymują. Czy do k.... nędzy nikt nie rozumie, że Chopin czy Czajkowski nie będzie sprzedawał się jak Doda czy Feel. Może mnie się nie podobać wiele programów w TVP, ale gdzie zobaczysz jeszcze teatr telewizji. Pewnie 90% ludzi nigdy nie wybrałoby się do teatru, bo albo ich nie stać , albo olewają to. Ile jest misji w TVN w Polsacie lub innych telewizjach komercyjnych. Ten HARACZ to jest twój obowiązek wobec tego kraju niezależnie kto nim rządzi czy PO, PIS, SLD czy PSL. Telewizje komercyjne kształcą debili, głupie komedie lub krwawe filmy to dzień powszedni programów. Widziałeś kiedyś koncert Jazzowy w TVN ??? W cyfrze ambitniejszy program miewa TVP, czasami TVPkultura i zakodowane MEZZO. Ile filmów z festiwalu filmowego w Gdyni z ostatnich 10 lat było przedstawionych w telewizjach komercyjnych. Jeden no może trzy. Niestety ambitniejsza muzyka, teatr, film nie utrzyma się w komercyjnych stacjach a już z pewnością znikną programy historyczne czy popularnonaukowe (szczególnie dotyczące naszego kraju). Nie wiem jak, ale jakoś trzeba utrzymać TVP tak jak Brytyjczycy utrzymują BBC.
No chyba, że chcemy zostać na poziomie Mam talent, jak oni śpiewają czy tańca z gwiazdami.

Re: Sikorski: Komorowski postąpił wobec mnie nie fair

konserwa / 2010-03-16 11:37 / Tysiącznik na forum
Ot przykład dla wszystkich miłośników jaśnie nam panującej Platformy Obywatelskiej w jaki sposób swoje stanowiska wykorzystuje się do niecnych celów. Komorowski i Sikorski zrzekają się swoich funkcji i wtedy mogą nawet w błocie lub galaretce truskawkowej walczyć, może w klubie Pana Sobiesiaka, ale won w sejmu Najjaśniejszej Rzeczpospolitej.

Re: Matematyka na maturze, korepetytorzy zarabiają krocie

konserwa / 2010-03-12 12:08 / Tysiącznik na forum
Kiedy gros nauczycieli podchodzi w ten sposób, ze już w I klasie liceum stwierdza, że nie jest w stanie przygotować młodych ludzi do matury to dziwicie się państwo, ze kto żyw bierze korepetycje. Jest i druga strona medalu, że na rynku pojawia się wielu hochsztaplerów co to może trochę znają matmę, ale nie w takim stopniu żeby przygotować do matury. Podstawa korepetytor musi brać aktywny udział w maturze czyli mieć klasę maturalną, chodzić na szkolenia matematyków ws matury itp. Inaczej może się okazać, że wyrzucacie pieniądze w błoto. Przygotowanie do matury szczególnie tej rozszerzonej to nie proste uzupełniające lekcje to ciężka i zaplanowana praca. A branie korepetycji na 2 miesiące przed maturą raczej już mija się z celem no chyba, że jest to tylko niewielkie uzupełnienie wiedzy.

Re: Dalajlama: Chińczycy robią mnichom pranie mózgów

konserwa / 2010-03-10 13:34 / Tysiącznik na forum
Nigdy nie podobały mi się rządy Chin w Tybecie, ale gdybyśmy sięgnęli do historii Tybetu może okazać się, że rządy mnichów tybetańskich dla ludności rdzennej Tybetu były równie drakońskie. Historia niedoli Tybetańczyków wcale nie zaczęła się od wejścia Chińczyków a niestety ma ona długie dzieje. Odsyłam do historii Tybetu.

Re: Hofman dalej ciągnie PiS do SLD

konserwa / 2010-03-10 13:27 / Tysiącznik na forum
Tak czy siak pewne koterie z SLD PIS będzie tworzyło. Bo na chłopski rozum obie partie są socjalno-lewicowe. Czyli popieranie związków zawodowych, działania na rzecz bezrobotnych cały wielki socjal. Natomiast jeśli Pan Hoffman będzie chciał stworzyć taką prawdziwą koalicję z lewicą musi się liczyć, że straci poparcie kościoła i cały katolicki elektorat. Wtedy obawiam się, że będzie to koniec PIS bo czym będzie różnił się od SLD??? Dodatkowo mimo tej walki PO i PIS wśród wyborców jeszcze się gdzieś tli nadzieja na chociaż luźny lub częściowy POPIS.

Re: Rosja: Kolejni kontrahenci Gazpromu zażądali zmian w kontraktach

konserwa / 2010-03-10 12:43 / Tysiącznik na forum
A Pan minister Pawlak i jego na zawsze PGNiG ??? Cichutko podpisaliśmy wspaniały kontrakt a zapłacimy za wszystkich renegocjujących. Ot zwycięstwo Pyrrusowe.
konserwa / 2010-03-10 12:39 / Tysiącznik na forum
Trudno tęsknić jak się ma Jedynie Słuszne Informacji z wyników sondaży. A PO przypomina Front Jedności Narodu (FJN) proszę zajrzeć do wikipedii jeśli nie wiesz co to było bo ja już to przerabiałem na własnej skórze.
konserwa / 2010-03-08 15:08 / Tysiącznik na forum
Drogi Elendirze ty nazywasz to frazesami a ja nazywam uczciwym państwem. Życie zgodnie z zasadami dekalogu nie wyklucza miłosierdzia. Najczęściej słowem miłosierdzie szermują ludzie, którzy o chrześcijaństwie nie mają pojęcia. Bóg rzadko był miłosierny w Starym Testamencie. Z drugiej strony wg wielu miłosierdzie jest wtedy gdy narobię przekrętów a nie poniosę kary bo jest chrześcijański miłosierdzia. Owszem miłosierdzie przy wyborze kary za popełnione winy. Miłosierdzie np przy znalezieniu pracy dla kogoś kto odbył karę itp. Nadużywa się słowa miłosierdzie. Miłosierdzie nie może być odpowiedzią na wszystkie przestępstwa bo nie wiem czy morderca, złodziej, malwersant doceniłby to że mu bez niczego wszystko przebaczamy. To tak jak z bezstresowym wychowaniem dziecka - najczęściej kończy się katastrofą. Chrześcijaństwo mówi o przewinie, żalu za przewinę, karze i naprawie błędu. Jednak równie istotne jest tzw mocne postanowienie poprawy a nie kombinowanie. Może wiele sloganów, ale czyż nie są to prawidła, które powinny rządzić w uczciwym państwie prawa. Może jestem idealistą no cóż.
konserwa / 2010-03-08 12:01 / Tysiącznik na forum
Ciekawe jakie frukta od PO dostanie Pan Kwaśniewski ????
konserwa / 2010-03-08 11:56 / Tysiącznik na forum
Myślę, że podejściem do roli państwa. Państwo oraz reprezentujące je instytucje powinno być silne a jednocześnie obywatel powinien mieć do nich zaufanie. Do wychowania i kształcenia młodych powinno ono opierać się na dekalogu z tym, że nie chodzi bynajmniej o państwo wyznaniowe, ale o państwo z zasadami (jakby nie patrzeć nasze państwo opierało się o chrześcijaństwo). Zdrowy konserwatyzm nigdy nie zaszkodził. Trochę trudno jest mi określić jak miałaby wyglądać polityka gospodarcza bo jeśli powiem kompletnie wolny rynek to powiedzą, że to liberalizm. Myślę, że podejście zdrowe do rynku, taki np. Teacheryzm, ale w wydaniu polskim.
konserwa / 2010-03-08 10:23 / Tysiącznik na forum
Jaskółka wiosny nie czyni a zaraz czy to nie ten gość co chciał koalicji PO i PIS ???? Do dzisiaj zachodzę w głowę dlaczego część PO nie chciała koalicji z PIS kiedy to można było całkiem dobrze wprowadzić wiele reform i ukształtować liberalny nurt gospodarczy w PIS. Naprawdę jestem w 100% przekonany, że można było się dogadać.

Najnowsze wpisy