Forum

Komentarze użytkownika "konserwa"

Komentarze użytkownika: konserwa

Re: Gęsicka: Wierzę, że zła Platforma, nie odgryzie mi palca

konserwa / 2010-03-31 12:44 / Tysiącznik na forum
Obawiam się, że PO zapomniała już co to praca. Nie trzeba pracować, bo i za siedzenie i bicie piany (prawybory) dostaje się frukta w postaci wzrostu w sondażach. A może skoro premier już podniósł sprawę kooperacji to teraz przejrzałby propozycje PISu, SLD te co to zamroził je "przyszły" prezydent w swojej zamrażarce. Wszystko zależy od tego co PO ma na myśli, jeśli współpraca ma polegać na beznamiętnym zgadzaniu się na to co ona zgłasza to nie ma taka współpraca większego sensu. Kiedyś sejm to było miejsce dyskusji, różnych opcji i tworzenie ustaw w ramach kompromisu. Teraz sejm to miejsce, gdzie najlepiej obrzucać się błotem.

Re: Konflikt o miliardy z Narodowego Banku Polskiego

konserwa / 2010-03-25 13:04 / Tysiącznik na forum
NBP nie powinien transferować pieniędzy wypracowanych. Ich zadaniem jest właściwa polityka pieniężna, czyli również obrona złotówki przed ruchami spekulacyjnymi i na to potrzeba pieniędzy. To nie bank narobił długów lecz rząd i on teraz musi to posprzątać.

Re: Jest nieoficjalny zwycięzca prawyborów w PO?

konserwa / 2010-03-25 12:57 / Tysiącznik na forum
Trzeba było być niespełna rozumu, żeby nie widzieć, że namaszczonym i zwycięscą został po rezygnacji Tuska Komorowski. Spektakl w reżyserii PO zupełnie nic nie miał wspólnego z wyborami zupełnie nic. Mam nadzieję, że PO przejedzie się na tym falstarcie. A miłośnikom PO życzę, aby przejrzeli na oczy bo tak jak wódz was w konia robi i wmawia demokratyczność "prawyborów" to nawet słynny Adolf takim cynikiem nie był.
konserwa / 2010-03-25 12:47 / Tysiącznik na forum
A nie ??? To zabierz dzieciaka ze szkoły (jest taka możliwość) i realizuj program szkolny. Niech mama uczy matematyki, biologii i geografii a tatuś polskiego, historii i wf.
konserwa / 2010-03-25 12:42 / Tysiącznik na forum
Chyba źle wspominasz szkołę. Tak wspominają szkołę zwykle słabi i tępi uczniowie.
konserwa / 2010-03-25 12:35 / Tysiącznik na forum
Ciekawe jak to widzisz, tą prywatyzację szczególnie szkół podstawowych. W tej chwili, gdy nie trzeba płacić za lekcje, ok 60% rodzin ma problemy z finansowaniem pójścia dzieci do szkoły (wyposażenie tj książki art. papiernicze itp). To teraz sobie pomyśl, gdy za semestr będziesz musiał bulić 500 zł dodatkowo w szkole podstawowej, w szkole średniej np. 750 w gimnazjum a w liceum bo bardziej specjalistyczne i nauka w mniejszych grupach 1000 zł. Policz teraz semestry, dodaj obowiązek kształcenia do 18 roku życia. Tak wtedy chciałbym być nauczycielem bo byłaby kasa na wszystko a jeszcze dodatkowo pewno co roku jeździłbym do Egiptu na wywczasy. Tylko czy byliby uczniowie do takich szkół?????
konserwa / 2010-03-25 12:22 / Tysiącznik na forum
Ciekawe kto będzie Twoje dzieci uczył kiedy wszyscy nauczyciele będą woleli pracować w magazynie, albo za ciężką kasę dawać korepetycje. Wtedy nastąpi samoistna prywatyzacja szkół, nauczyciel będzie dobrze zarabiał tylko czy będzie ludzi stać na posyłanie dzieci do szkół.
konserwa / 2010-03-25 12:15 / Tysiącznik na forum
Nie jestem nauczycielem, ale wkurza mnie wrzucanie wszystkich do tego samego wora. Widzę, że piszesz w miarę dobrze ciekawe czy sama się nauczyłaś, żeby skończyć "ekonomika" ktoś dał ci podstawy matmy czyż nie??? A może wszyscy są tak genialni, że nigdy nie chodzili do szkół a sami zdobywali wiedzę. Nawet ten prosty robotnik, kiedyś pobierał nauki, żeby wiedział, gdzie trzonek a gdzie szufla w łopacie.
Przywileje, dużo zarabiają to ile chciałabyś, żeby nauczyciel zarabiał proszę podaj kwotę 1000zł, 1500zł. czy 3000zł.
Mam kolegę nauczyciela akademickiego, któremu student powiedział Panie doktorze ja to olewam bo mam kieszonkowe jak Pana trzy pensje ot co.
konserwa / 2010-03-25 12:06 / Tysiącznik na forum
To mi powiedz dlaczego klasy liczą po 30 do 40 osób ??? Czy aby policzyłeś ile to jest etatów bo wielu nauczycieli ma 1/2 czy nawet 1/3 etatu trudno go liczyć jako pełnoetatowca.
konserwa / 2010-03-24 09:53 / Tysiącznik na forum
Z całym szacunkiem, ale kolega głosi utopię. Przy założeniu, że wybory wygrywa jedna opcja niekoniecznie PO, ale np PSL, Samoobrona, SLD czy PIS w dostatecznej większości zaczyna robić porządki. Myśli kolega, że posłowie jednej opcji nigdy nie będą się mylili. Tak zawsze istnieje senat z poprawkami czy prezydent. Teraz zakłada kolega, że wygra PO i będzie reformowała państwo, ale łaska wyborców na pstrym koniu siedzi i może się zdarzyć, że wybory może wygrać np Partia Socjalistyczna (efemeryczna, ale przypominam, że Tymiński też miał być efemerydą a o mało co został prezydentem Rzeczpospolitej). Uważam, że powinien być sejm i senat oraz prezydent i najlepiej, żeby każde z nich należało do innej opcji politycznej. Rządzenie i tworzenie prawa w kraju to wcale nie taka łatwa sprawa. Jeśli byłoby tak łatwo to wystarczy powołać radę prawników złożoną z kilkunastu profesorów i rozwiązać Sejm i senat. Tylko czy prawnicy (wbrew ich własnej opinii) tak dokładnie znają się na fizyce kwantowej, medycynie, biologii, szkolnictwie ???? Dlatego w demokratycznym państwie powinna być odpowiednia reprezentacja społeczeństwa.
Według myślenia kolegi tylko robotnik przy taśmie i przedsiębiorca generują PKB. Ok a co z lekarzami, nauczycielami od szkoły podstawowej po wyższą. Może zlikwidować (kolega zapomniał kto go nauczył pisać i czytać, żeby on mógł generować PKB).
Jeszcze w obronie urzędników, dobry urzędnik to skarb dla RP, bo jego odpowiednie profesjonalne działania - projektowanie przestrzenne, zagospodarowanie terenu, handel gruntami aby gmina miała zysk, pozyskiwanie pieniędzy z UE to nic innego jak generowanie PKB. Oczywiście Pani Lodzia rzadko tak działa, ale to już inna sprawa.

Re: Winiecki: Pacjent musi płacić, nie ma innego wyjścia

konserwa / 2010-03-22 10:09 / Tysiącznik na forum
Szanowny Panie postanowiłem, idąc za Pana radą i Panu podobnych ubezpieczyć się dodatkowo na pakiet usług medycznych. Nie jestem człekiem raczej tak lower middleclass. Zaproponowano mi bardzo ubogi pakiet za 560 zł/osoba/miesiac, średni pakiet za 750 zł/osoba/ miesiąc i full wypas za niecałe 1000 zł/ osoba/ miesiąc. Jeśli zna pan realia lower middleclass to wie Pan, że przy 3 osobowej rodzinie, dwoje pracuje odpada drugi i trzeci wariant bo płaciłbym 2/3 moich zarobków na rękę. Przy pierwszej wersji można byłoby wytrzymać, gdybyśmy płacili randomly czyli za dwie osoby raz w miesiącu. Dodatkowo nawet ten najbogatszy pakiet przewiduje tylko 50% zwrot za zabiegi operacyjne, czyli płacz i płać człowiecze. Znam znacznie więcej osób, których nie stać byłoby nawet na pół pakietu tego pierwszego a bynajmniej nie uważają się, za osoby ubogie.
Wniosek: Wiem, że służba zdrowia musi kosztować, tylko dlaczego służba zdrowia kosztuje jak w krajach ościennych słynących z dobrobytu a nasze dochody nijak nie przystają do dochodów z tych krajów ościennych. I to nie tylko w sferze budżetowej ale i w małych firmach.
konserwa / 2010-03-22 09:19 / Tysiącznik na forum
prawdę piszesz a dodatkowo stale rosnącymi (jak na Polski rynek) lawinowo cenami tego źródła energii.

Re: Sikorski vs Komorowski - kto zwyciężył w debacie?

konserwa / 2010-03-22 09:13 / Tysiącznik na forum
Wygrała PO bo zawłaszczyła czas antenowy we wszystkich informacyjnych telewizjach. Zrobiono familiadę za publiczne pieniądze. Szczęściem tego gówna nie oglądałem bo poglądy tych dwóch "dżentelmenów" są mi znane. Zwyciężył Front Jedności Narodu i trudno to nazwać demokracją kiedy dwóch palcem wskazanych delikwentów, odpowiada na znane sobie pytania, pewnie i odpowiedzi były przygotowane. Dla demokracji to była porażka. Ot co.

Re: Grad nie rezygnuje z prywatyzacji Lotosu

konserwa / 2010-03-19 11:49 / Tysiącznik na forum
A może tak by trzeba ogłosić konkurs i poszukać innych oferentów??? Sprzedać temu kto da więcej. Nic nie ma przeciwko Kulczyk Investment House, ale może znajda się tez inni oferenci???? Żeby to znowu nie było jak ze Zbychem, Rychem i Mirem.
konserwa / 2010-03-19 11:38 / Tysiącznik na forum
Dziękuję za rzeczowa dyskusję. Nie do końca mnie przekonujesz co do kosztów energii jądrowej. Trudno niech to będzie wpisane w nasz protokół rozbieżności.
Co do elektrowni wodnych zgadzam się z tobą w 100%. Niestety ciągle są problemy z nastawieniem do budowy dużych stopni wodnych (vide ciągłe dyskusje nad rozbieraniem tamy i niszczeniem Zbiornika Włocławskiego. Osobiście też zwróciłbym uwagę na to, że niestety niewiele rzek możemy podpiętrzać bo są to rzeki nizinne i nigdy nie niosą takiego potencjału jak rzeki górskie (np. Szwecja czy Norwegia).
Zgadzam się również z tym, że musimy wykorzystywać nasze narodowe bogactwo czyli węgiel i spalać go z wykorzystaniem najnowszych technologii (zgazowywanie itp).
Masz tez rację co do energii produkowanej z gazu a jeszcze gdyby udało się wydobywać na skale przemysłową nasz gaz "łupkowy" byłoby genialnie.
Sam widzisz, że jest całkiem niezła dywersyfikacja, choć w części to melodia przyszłości. Wg różnych danych energia jądrowa byłaby jedynie uzupełnieniem raptem do 10% bilansu energetycznego co nie jest zbyt wiele, ale jako dodatkowy czynnik dywersyfikujący może się przydać. Czyż nie??? Tak jak LPG z Kataru vs gazu z Rosji. Też jest droższy, ale może nas uniezależnić od widzimisię naszego większego brata.
Pozdrawiam

Najnowsze wpisy