Forum

Komentarze użytkownika "konserwa"

Komentarze użytkownika: konserwa

konserwa / 2010-07-12 11:05 / Tysiącznik na forum
Czyżbyś należała do kościoła scjentologów ????

Re: Mundial 2010: Hiszpanie mistrzami świata!

konserwa / 2010-07-12 11:02 / Tysiącznik na forum
Po najnudniejszych mistrzostwach Hiszpania "doczołgała" się do tytułu mistrza świata. Bynajmniej nie byłem za Holandią. Z czwórki półfinalistów najbardziej podobał mi się Urugwaj i Forlan z brameczkami palce lizać (dobrze, że został najlepszym zawodnikiem). Holandia i Hiszpania za pokazanie antyfutbolu powinny dostać po srebrnym medalu i do domu. Jeśli chodzi o stronniczość Panów redaktorów i trzymanie strony Hiszpanii to można byłoby napisać długi esej. Jakoś geniusze piłki nożnej nic nie pokazali. Może przypomnę, że w finale LM (teraz pucharu europy) nie zagrała żadna Hiszpańska drużyna.
konserwa / 2010-06-30 12:50 / Tysiącznik na forum
Drogi jliber głosowałem zawsze na PIS i Kaczyńskich. Nie zdobyłem wielkiego majątku lecz staranne wykształcenie. Jestem zaprzeczeniem tego o czym piszesz, bo dalibóg anim moher, anim prostak a uczciwość większości polityków PIS jest dla mnie niezaprzeczalna (w każdej partii mogą znaleźć się czarne owce). Gorzej gdy czarne owce stanowią 80% stada a to potwierdziły informacje o aferze hazardowej tak starannie teraz skrywanej.

Ciekawe, że Ci co najlepiej uwłaszczyli się na przemianach w Polsce tak boją się Kaczyńskiego???

konserwa / 2010-06-30 12:13 / Tysiącznik na forum
Czy to aby nie wmawianie tego zacofania stronnictwu Kaczyńskiego?? Czy niczego nie można w Polsce zrobić uczciwie bo Rosati, Balcerowicz czy Rostowski nazwą Cię zacofańcami ?? W jakim kraju przyszło nam żyć, kiedy to drobni i więksi złodziejaszkowie i kombinatorzy lepiej są traktowani niż uczciwy pracownik czy przedsiębiorca. Dlaczego jakoś zniknęła afera hazardowa i wszystkie inne wątki z nią powiązane ? Czyżby Polacy zapomnieli jak byli rolowani przez Zbychów, Rychów itp. ??
Dlaczego wyroki sądów pozytywne dla Ziobry czy Kamińskiego są przemilczane lub opisywane na przedostatniej stronie gazet, które o początkach procesów pisywały na pierwszej stronie ogromnymi literami oskarżając???? Śpij Polsko, śpij byle twój sen nie skończył się nagle i niemile.
konserwa / 2010-06-01 12:48 / Tysiącznik na forum
Widzi Pan pilot czy kapitan na statku jest pierwszym po Bogu i na dobrego kapitana nie działają żadne naciski. Również nie ma dowodów na naciski podczas lądowania w Tibilisi a PO złapało się tego jak pijany płota. Proszę o dowody, będą dowody, będzie jasność.

Re: Konstruktor Tu-154 o Smoleńsku: Winni piloci!

konserwa / 2010-06-01 12:44 / Tysiącznik na forum
A może Rosjanie przekazali nam interpretację "czarnych skrzynek". Czy czarne skrzynki jako fragment samolotu RP nie należą do RP?? Dlaczego nasi śledczy nie mogli sami odczytać skrzynek??? Dlaczego nasi śledczy nie mogą zadawać pytań rosyjskim świadkom wydarzenia a szczególnie kontrolerom z "wieży'" ze Smoleńska??? Czy to w końcu był Polski samolot czy Rosyjski ??? Nawet śledząc katastrofy w innych krajach powoływane są komisje złożone z przedstawicieli kraju gdzie nastąpił wypadek i właściciela statku powietrznego a nadzoruje to IATA. W przypadku Smoleńska wszystkie procedury zostały złamane dlaczego???
A teraz ten na siłę wątek jakoby dowódca kazał lądować. Dziadek- konstruktor nie zna treści czarnych skrzynek a wie najlepiej. Niech śledztwo trwa i 4 lata, ale niech będzie bezstronne a nie kierowane. W tej chwili wygląda to jak wyjaśnianie Katynia przez władzę sowiecką.
konserwa / 2010-05-21 22:17 / Tysiącznik na forum
I o to właśnie chodzi kolego, że hydrologa nie zastąpi żaden komputer a tych hydrologów jest jak kot napłakał. W ramach oszczędności ogranicza się monitotring,zatrudnia się coraz mniej ludzi, a jeśli chcemy, żeby komputer coś powiedział trzeba mu dać jeść. Było więcej hydrologów dyżurnych za Wilusia niż teraz we współczesnej Polsce. Więcej zadań zapobiegawczych na Wiśle przeprowadzono między 1840 a 1900 rokiem. Oszcędzajmy tak dalej a będziemy zawsze płakać na powodzie.

Re: Płaskoń: Hydrolog nie saper, myli się do emerytury

konserwa / 2010-05-21 11:43 / Tysiącznik na forum
A ja będę bronił hydrologów. Żeby obliczyć dokładnie poziom czoła fali trzeba mieć mnóstwo informacji od podstawowych meteo, po nasycenie gruntów wodą, przesiąkanie, przeszkody w korycie i w dolinie rzecznej itp. To nie jest prosta rura, gdzie wiemy ile wody wpuszczamy i ile wyjdzie. Obfity jednorazowy opad, nieoczekiwany np podczas burzy wiatr mogą zakłócić spływ wody. Niestety modelowanie mimo wielu plusów nadal jest narzędziem dosyć ułomnym i jedynie punkty monitoringowe i wnikliwe obserwacje mogą pomóc w przewidywaniu jak zachowa się woda. Z tego co wiem u nas liczba punktów monitoringowych jest kilkukrotnie mniejsza niż w Niemczech. Stąd NIK krytykuje bo dyrektywa tzw powodziowa już obowiązuje od kilku lat a w Polsce wszystko gra, ale jedynie na papierze (gdy nie zamoknie). Nie da się za darmo zrobić profilaktyki przeciwpowodziowej tu trzeba wydać konkretną kasę, ale nie ma chętnych żeby to zrobić.
konserwa / 2010-05-18 12:20 / Tysiącznik na forum
Przecież Lis nawet nie ukrywa z kim mu po drodze. Jednak szkoda, że nie wrócił do programu w całości z Jarosławem Kaczyńskim. Ten program kiedyś nauczył Lisa pokory. Tylko zacytował drobny fragmencik a warto go było zobaczyć w całości. No cóż każdy zdrowo myślący wyrobił sobie zdanie o Lisie i jego program nic nie zmieni w preferencjach wyborczych.
konserwa / 2010-05-18 12:11 / Tysiącznik na forum
Ciekawe co zmieniła Pani Hall pewnie wiceministrów przez dwa lata.
konserwa / 2010-05-18 12:09 / Tysiącznik na forum
Wolę Dulszczyznę niż Rożycczyznę (światowy bohater morfinista z Nad Niemnem - tak dla przypomnienia). Wielu Polaków tak ma w europie coś się robi to przecież my nie możemy być gorsi parady pederastów, nachalna reklama, gadające głowy bo w TVN tak powiedzieli to tak musi być. Szkoda, że chamstwo w polityce mamy już tylko własne bo w europie takiego się nie spotyka.
konserwa / 2010-05-18 12:01 / Tysiącznik na forum
Chłopie pięknie piszesz, cudownie formułujesz tezy. A wiesz skąd wzięła się możliwość komentowania wszystkiego przez wszystkich. Podpowiem z rewolucji 1980 roku, a wiesz gdzie twoi przyjaciele siedzieli i drukowali podziemną prasę. W salkach katechetycznych m in. Redemptorystów. Nawet takie chojraki jak Michnik czy Kuroń ściśle współpracowali z kościołem. Przypomnę również, że to Kaczyńscy byli często w ścisłych władzach solidarności a robotnicy ściśle pracowali z inteligencją vide Gwiazdowie czy Walentynowicz.
Czy miałeś kiedyś okazję zajrzeć do opracowań IPN, nie tych cytowanych przez Wyborczą a dotyczącą lat zaraz po wojnie, współczesnej historii Polski. 98% IPN w ogóle nie dotyczyło lustracji.
Najśmieszniejsze, że Twoi ulubieńcy spowodowali, że ludzie zaczęli się bać wyimaginowanych podsłuchów za rządów PIS (kiedyś prosty robotnik budowlany stwierdził, że jest podsłuchiwany przez PIS ciekawe co on takiego zrobił???)
Jeśli chodzi o sedno spraw nie zajmujmy się historią, ale odpowiedz mi co Twoja formacja zrobiła dla przyszłości Polski przez ten czas kiedy rządziła??? Proszę nic nie wciskać o wetach bo było ich mniej niż na Kwaśniewskiego a i łatwo można było je odrzucić współpracując z SLD.
Mamy podatek liniowy?? Mamy zmniejszenie podatków?? Mamy jedno okienko przy zakładaniu firmy?? Mamy dobrą podstawową opiekę medyczną?? Mamy dynamicznie rozwijające się szkolnictwo podstawowe i wyższe?? Wreszcie (nie będę kopał leżących) dlaczego inwestycje przeciwpowodziowe są tylko na papierze??? Nie wystarczy trwać przy władzy i mam nadzieję, że ludzie za rok PO rozliczą.
Pozdrawiam.
konserwa / 2010-05-18 11:44 / Tysiącznik na forum
Z całym szacunkiem dla P. Bartoszewskiego, ale on nigdy nie był profesorem. Jeśli już to profesorem licealnym. Proszę skończyć z tytułomanią. W ten sposób i Wałęsa jest profesorem. Parafrazując - Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie profesora.

Re: Zmarł znany aktor Maciej Kozłowski

konserwa / 2010-05-11 12:43 / Tysiącznik na forum
Dziękujemy za radości i wzruszenia, które dawał Pan nam swoimi rolami.
konserwa / 2010-05-11 12:37 / Tysiącznik na forum
Ważne żeby się pięknie różnić

Najnowsze wpisy