Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

EXPO-Polska-pawilon-sprzedaż

0
Podziel się:

Chińczycy chcą, aby Pawilon Polski z EXPO w Szanghaju pozostał na stałe w Państwie Środka. Charakterystyczna bryła pawilonu stała się jednym z symboli tegorocznej Wystawy Światowej. Teraz kilkanaście chińskich miast rywalizuje o prawo do projektu pawilonu nawiązującego do polskiej wycinanki.

Polski Pawilon, który stoi obecnie na terenach Wystawy Światowej w Szanghaju podzieli los większości ekspozycji narodowych - zostanie rozebrany i zutylizowany. Jednakże o prawo do wybudowania identycznej budowli rywalizuje kilkanaście chińskich miast. Prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Bożena Lublińska - Kasprzak mówi, że ostateczną decyzję w sprawie lokalizacji podejmie Ministerstwo Gospodarki. "Prowadzimy rozmowy z oferentami, tak aby wybrać najciekawszą, najlepszą ofertę, która będzie służyć również naszym celom promocji Polski" - poinformowała w wywiadzie dla Polskiego Radia Lublińska - Kasprzak.
Bryła pawilonu może zostać odtworzona nawet w Szanghaju. O prawo do projektu starają się też między innymi Suzhou i Chongqing. Ministerstwo Gospodarki chce, aby w obiekcie, który prawdopodobnie będzie pełnił funkcję centrum kulturalnego, odbywały się w przyszłości także imprezy promujące Polskę.
Jeszcze przed rozpoczęciem EXPO Pawilon Polski został zaliczony przez chińskich organizatorów do grona 20 obiektów najciekawszych pod względem architektonicznym. Projekt Pawilonu Polski na EXPO w Szanghaju stworzyli Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa z pracowni architektonicznej WWAA.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)