Notowania

wiadomości
27.06.2012 18:48

NFZ-Pachciarz-zadania

Nowa prezes NFZ Agnieszka Pachciarz stawia na kompleksowość i jakość leczenia. Chce też zracjonalizować system wydawania publicznych pieniędzy. Zapowiada ścisłą współpracę z ministerstwem zdrowia.

Podziel się
Dodaj komentarz

Szefowa funduszu podkreśliła na konferencji prasowej, że chce, aby jak najmniej publicznych pieniędzy wydawanych na zdrowie marnowało się.
Minister Bartosz Arłukowicz powiedział, że zmiana personalna na stanowisku prezesa Funduszu jest początkiem reformy NFZ. Podkreślił, że zostaną zmienione zasady wyceny procedur medycznych. Premiowane będą te szpitale i przychodne, które osiągną dobre efekty leczenia. Uproszczony zostanie też dostęp pacjenta do leczenia.
Jednak najważniejszym problemem, z jakim musi zmierzyć się nowa prezes Narodowego Funduszu Zdrowia, jest planowany od 1 lipca strajk lekarzy. Agnieszka Pachciarz zapowiada, że przygotowuje dla lekarzy nową propozycję umowy na wypisywanie leków refundowanych. Zarówno minister Arłukowicz, jak i Agnieszka Pachciarz podkreślili, że są w stałym kontakcie z lekarzami i nowe rozwiązanie zostanie przedstawione im w najbliższych dniach.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz