Notowania

wiadomości
02.08.2012 10:58

Ukraina-Szewczenko-polityka

Piłkarz Andrij Szewczenko jest na drugim miejscu na liście wyborczej partii "Ukraino, do przodu!" Ugrupowanie rozpoczęło kampanię wyborczą zjazdem, na którym zatwierdzono listę kandydatów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Partia "Ukraino, do przodu!" to pseudo-opozycyjny projekt, finansowany -według ukraińskich mediów - przez władze lub osoby z nimi związane. Na czele partii stoi była deputowana Bloku Julii Tymoszenko, Natalia Korolewska. Nieznane są konkretne źródła finansowania tego ugrupowania, jednak zajmuje ono pierwsze miejsce w rankingach wydatków na reklamę.
Zjazd ugrupowania odbył się 120 kilometrów od Kijowa. W polu ustawiono profesjonalną scenę i podium dla delegatów. Prorządowa państwowa telewizja transmitowała wydarzenie. W czasie zjazdu wystąpił Andrij Szewczenko. Odczyytał z kartki przemówienie, w którym tłumaczył, że zrezygnował z kariery sportowej i zdecydował się na polityczną, bo chce, "żeby ludziom na Ukrainie żyło się lepiej".
Andrij Szewczenko nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie dziennikarzy, co ma zamiar robić jako deputowany po wyborach 28 października. Podkreślał tylko, że "obecnie jego zadaniem jest zwycięstwo w wyborach".
Mimo ogromnych pieniędzy zainwestowanych w partię "Ukraino, do przodu!", na razie poparcie dla niej jest mniejsze niż 5 procent. A taka jest na Ukrainie wysokość progu wyborczego.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz