Notowania

GetBack. Poszkodowani chcą odzyskać pieniądze. "Powitali" Leszka Czarneckiego przed prokuraturą

- Kiedy zwróci pan pieniądze!? - krzyczeli do Leszka Czarneckiego pod warszawską Prokuraturą Okręgową poszkodowani w aferze GetBack. Na obligacjach tej firmy ludzie stracili miliony złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Oprócz dziennikarzy, na Leszka Czarneckiego czekała pod prokuraturą grupka poszkodowanych w aferze GetBack (Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER)

Leszek Czarnecki był we wtorek przesłuchany z użyciem wariografu. Zanim zdążył wejść do budynku prokuratury, musiał zmierzyć się z kilkunastoma osobami, które utopiły pieniądze w obligacjach firmy GetBack. Obligacje te sprzedawał m.in. należący do Czarneckiego Idea Bank.

Zobacz też: NIK rozpoczyna kontrolę w NBP. "Nie jesteśmy ślepi i głusi na sygnały"

- Kiedy odda pan pieniądze!? Proszę zwrócić pieniądze pochodzące z przestępstwa! - krzyczeli ludzie zebrani pod budynkiem. Mieli też ze sobą transparent z napisem "Idea Bank + GetBack = utrata zaufania".

Leszek Czarnecki był niewzruszony i spokojnie odpowiadał na pytania zebranych obok dziennikarzy, a potem poszedł na przesłuchanie.

- Prosimy pana Leszka Czarneckiego, by jako uczciwy człowiek oddał nam nasze środki - mówił przed budynkiem Rafał Momot, jeden z poszkodowanych w aferze GetBack. - Przygotowaliśmy też gest dobrej woli, chcielibyśmy mu wręczyć szczoteczkę i pastę do zębów, w razie gdyby okazało się, że musi w tym budynku zostać dłużej - ironizował.

Sam Czarnecki na te zarzuty odpowiadał w rozmowie z dziennikarzami krótko: - Odpowiadamy na wszystkie reklamacje, klienci o tym wiedzą. To wszystko, co mam do powiedzenia na ten temat.

Pod koniec listopada ubiegłego roku Tomasz Górski z zarządu Idea Banku mówił: - Bank zaprosił do rozwiązania polubownego 102 osoby. Na dziś ugody są z 34 osobami i bank w tym momencie jest w trakcie realizacji tych umów. Zakładamy, że w takim podejściu ta liczba być może wzrośnie.

Jednak poszkodowani w aferze skarżyli się półtora miesiąca później w liście otwartym, że wbrew wcześniejszym obietnicom, żadna z reklamacji nie została pozytywnie rozpatrzona.

Afera GetBack wybuchła w kwietniu 2018 roku. Firma ta wyemitowała obligacje na ogromną kwotę, której nie była potem w stanie ich spłacić. Pożyczyła od inwestorów, w większości klientów indywidualnych, ponad 2 mld zł i przestała regulować zobowiązania. Jak pisaliśmy, sam Idea Bank na aferze stracić może nawet 60 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: leszek czarnecki, idea bank, afera getback, banki, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-03-2019

warsawaustawka Pisu aby zdyskredytować ofiarę a nie przestępcę...przecież Get Back był zarządzany przez inne osoby....

06-03-2019

ajajajGiertych za bardzo ustawką z Austriakiem zajęty, że koło SBeckiego kapusia Czarnecki nie skacze?

06-03-2019

MAROOperacje plastyczne żoneczki jednak kosztują trochę !

Rozwiń komentarze (35)