Trwa ładowanie...
bEDXuUrp
Notowania
Przejdź na

Jeden bank może nie przetrwać. "Nie ma inwestorów zainteresowanych przejęciem"

Kolejny bank w Polsce może zmienić właściciela. - Nie sądzę, aby wysiłki w tym kierunku nie trwały już od dłuższego czasu. Te wysiłki nie udają się, bo nie ma inwestorów, którzy byliby zainteresowani przejmowaniem banków. Żyję w przekonaniu, że wszystkich nas obowiązuje rachunek ekonomiczny. Tu nic się nie składa. Przejmowanie banków jest wysiłkiem ekonomicznym, który niekoniecznie trzeba uznać za warty zachodu. To nie jest prosta operacja, ani operacja, która służyłaby interesom akcjonariuszy - mówił w programie "Money. To się liczy" Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego. Gość nie wymienił jednak żadnego banku z nazwy. Przypomnijmy, od dłuższego czasu mówi się o problemach należącego do Leszka Czarneckiego Getin Banku. Analitycy prognozują, że wszystko może się zakończyć przymusową restrukturyzacją, czyli przejęciem przez inną instytucję, co byłoby powtórką z sytuacji z Idea Bankiem, przejętym przez Bank Pekao.

01-03-2021
58 reakcji
0
0
58
Podziel się
Komentarze (58)
zobacz więcej komentarzy (58)
bEDXuUrB
KOMENTARZE
(58)
mistrzunio
6 miesięcy temu
Nie wiem co Wy chcecie od tego Getina. Mam tu konto i nikt mnie nie okradł. A jeszcze zarobiłem trochę na lokatach. Czytajcie umowy, analizujcie ryzyko, a nie będziecie narzekać na banksterów :)
Zyga
6 miesięcy temu
Jestem klientem Getin Banku i nie widzę zupełnie żadnych problemów w funkcjonowaniu. Obsługa klienta bardzo przyjemna, do tego lokaty na bardzo wysokim procencie, a to teraz rzadkość.
PYTAM
7 miesięcy temu
A jak daleko zaawansowane są prace związane z budową 2 SREBRNYCH WIEŻ ?
bEDXuUrT
jaa
7 miesięcy temu
Banki to biznes i chcą zarabiać dla siebie i akcjonariuszy. Nie zawsze są jednak w porządku względem tych akcjonariuszy ale też klienta. Czasem wykorzystują jego niewiedzę i niestety czasem po prostu nieumiejętność liczenia. Przeczytajcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Jest o zarządzaniu pieniędzmi, by ludzi przygotować do radzenia sobie z finansami i zachęcić do dbania o nie. By uwierzyli, ze mimo ograniczonych zasobów (pieniędzy) można zbudować majątek, a nawet wolność finansową.
teraz wiem
7 miesięcy temu
Po takiej informacji, od razu likwiduję konta. Niech sobie tam akcjonariusze sami oszczędzają, beze mnie.
...
Następna strona