Notowania

Poważne zmiany w mBanku. Wszystko przez dyrektywę PSD2

Koniec z hasłami jedno jednorazowymi, zmiana logowania czy dodatkowe zabezpieczenia. We wrześniu klienci niemal wszystkich banków będą musieli przywyknąć do sporych zmian w bankowości elektronicznej i mobilnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
mBank ogłasza zmiany w sposobie logowania (Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER)

Od 14 września klientów mBanku czekają spore zmiany – ostrzega bank. Jak tłumaczy są one podyktowane dostosowaniem dounijnej dyrektywy PSD2.

Pierwsza istotną zmianą będzie inny sposób logowania do bankowości elektronicznej. Po wpisaniu identyfikatora i hasła konieczne będzie potwierdzenie logowania czyli tzw. silne uwierzytelnienie. Oznacza to, że dodatkowo będzie trzeba wpisać hasło SMS lub potwierdzić logowanie mobilną autoryzacją.

Koniec z listą haseł

Dodatkowo w ramach zabezpieczenia, mobilną autoryzację bank udostępni także w oddzielnej aplikacji - mBank Token. Będzie można z niej korzystać z więcej na jednym urządzeniu. Aby jednak logować się szybciej będzie możliwość dodania komputera, telefonu czy tabletu do zaufanych.

Jak informuje bank, od 14 września 2019 r. nie skorzystasz już z listy haseł jednorazowych. Przepisy wymagają bowiem tzw. silnego uwierzytelnienia. Jeśli zrezygnujesz z nich do ww. terminu bank zwróci opłatę za niewykorzystane hasał.

Obejrzyj: Podatek handlowy. Nie łudźmy się: będzie drożej

MBank wycofuje również lekką wersję serwisu transakcyjnego. Zastąpi ją aplikacja mobilna.

Dodatkowy PIN

Nowa dyrektywa wymaga również zwiększenia bezpieczeństwa transakcji płatniczych, w tym płatności kartą. Bank będzie więc prosił, abyś potwierdził kodem PIN także transakcję poniżej 50 zł.

Jak tłumaczy mbank, to rozwiązanie jest bardzo przydatne, w przypadku np. zgubienia karty i kradzieży. Zasady dla płatności powyżej 50 zł nie zmieniają się.

Wycofany zostanie system haseł i odzewów dla klientów private bankingu. Bank zachęca, aby już dziś zmienić to zabezpieczenie na mobilną autoryzację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
30-07-2019

Peter"Mobilna autoryzacja" zamiast karty jednorazowych kodów dostępu albo tokenów? Oba strumienie zabezpieczeń przez sieć? Chyba sobie kpią i robią … Czytaj całość

30-07-2019

ELSADOPIERO CO CHODZIŁY SŁUCHY ŻE MA BYĆ PODWYŻSZONY LIMIT PŁATNOŚCI KARTĄ BEZ PIN-u DO 100 PLN --- WIĘC O CO CHODZI ?

30-07-2019

LukKolejna szpiegowska aplikacja która będzie obowiązkowa.

Rozwiń komentarze (10)