Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Wzbiera fala zwolnień. Bankierzy masowo tracą pracę

86
Podziel się:

Nawet 8,3 tys. pracowników banków może w całym 2021 roku stracić pracę. Zanosi się na kolejny niechlubny rekord.

Wzbiera fala zwolnień. Bankierzy masowo tracą pracę
W bankowości coraz więcej zwolnień. Powodów jest co najmniej kilka. (money.pl, Rafał Parczewski)
bEJYwaut

Lipiec pod względem liczby zwolnień w sektorze bankowym był najgorszym miesiącem - pisze "Rzeczpospolita". Jak wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego, zredukowano wówczas 1,46 tys. etatów.

Jeśli tempo zwolnień nie wyhamuje to w całym 2021 r. pracę stracić może rekordowe 8,3 tys. pracowników. Oznaczałoby, że 5,5 proc. pracowników sektora straciłoby pracę na przestrzeni jednego roku.

Zobacz także: Polski Ład. Posłanka PO: Chaotyczny, nieprzemyślany i skomplikowany system
bEJYwauv

Jak wyjaśnia dziennik, powodów zwolnień jest kilka. Trend ten jest widoczny od dłuższego czasu, choć nie bez znaczenia miała równie pandemia i zmiany z funkcjonowania wielu placówek.

Postępująca cyfryzacja, spadek popularności tradycyjnych oddziałów, szukanie oszczędności w celu obrony rentowności oraz fuzje, to kolejne powody, na które wskazuje "Rzeczpospolita".

bEJYwauB

Od 2010 r. pracę w banku straciło już blisko 42 tys. osób. A to nie koniec fali zwolnień.

W bankach zmienia się struktura zatrudnienia. Podczas gdy pracę tracą pracownicy likwidowanych oddziałów, rekrutuje się nowych do pracy w centralach. Banki szukają również specjalistów, wskazuje dziennik. Nie brakuje ofert dla ekspertów IT, analizy danych, ryzyka, przeciwdziałania praniu pieniędzy czy prawników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJYwauW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(86)
moryc
miesiąc temu
bo bank nie ma pieniedzy i zaufania tez niema
klient
miesiąc temu
Bankomaty, Internet ale człowiek musi być bo jako klient nie będę rozmawiał z robotem. A jak to zrobią to pójdę do innego banku tak jak to zrobiłem teraz gdy w PEKAO SA bankomatach wprowadzono minimalną wypłatę na 50 zł. Nie mając drobnych nie mogłem rano kupić bułek bo sprzedawczyni nie miała już drobnych. Wszyscy klienci mieli minimum 50 zł w portfelu z bankomatu obok. Kiedyś mogłem wypłacić np: 90 zł co ułatwiało właśnie takie drobne zakupy. Zmieniłem bank.
aaa
miesiąc temu
wina morawca i pisu
bEJYwauX
ZATROSKANA
miesiąc temu
Zwolnienia w bankach, ponieważ pieniądze zostały rozkradzione i nie ma czego liczyć !!! Jeszcze chwilka i my też, tak jak bankowcy, nie będziemy mieli czego liczyć....
JaśWędrownik
miesiąc temu
Bankierzy masowo tracą pracę. Kto jak kto ale portal zajmujący się pieniędzmi MUSI odróżniać BANKIERÓW od BANKOWCÓW
...
Następna strona