Trwa ładowanie...
bECgtxat
Notowania
Przejdź na

Czternasta emerytura. "Emeryci, którzy dostają 5 tys. zł i więcej, mogą liczyć tylko dla kilka złotych"

- Czternasta emerytura to świadczenie jednorazowe, rząd to stale powtarza, żeby nikt nie myślał, że ten bonus za rok się powtórzy - powiedział w programie "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. – To świadczenie podobne do trzynastej emerytury, a więc wysokość emerytury minimalnej, jednak tu jest kryterium dochodowe. Czternastkę dostaną emeryci do progu 2,9 tys. zł brutto, powyżej tej kwoty obowiązuje zasada „złotówka za złotówkę”. Osoby pobierające emerytury powyżej 5 tys. zł, będą mogli liczyć na kilka zł lub tylko kilka groszy. Zatem będziemy mieli do czynienia z takimi groszowymi czternastkami. Wniosków składać nie trzeba, warunek jest jeden: aby otrzymać świadczenie, trzeba być emerytem na dzień 31 października.

0
0
49
Podziel się
Komentarze (49)
zobacz więcej komentarzy (49)
bECgtxaF
KOMENTARZE
(49)
Tty
18 godz. temu
Prześlę tę sumę premierowi jak ma mało. I wyślę mu po co to nazywa czternastką chyba że chodzi mu o 14 zł. Polska to jednak kolonia o oni tylko są gubernatorami bo premier wolnego kraju tak nie postępuje.
BleBle
19 godz. temu
14stka niczym resztki z pańskiego stołu. Sobie 60% podwyżki czyli tysiące zł a plebs miska ryżu.
Hanna
19 godz. temu
Najlepsze jest to,że 14 tą emeryturę dostaną Ci co odprowadzili 1 składkę, a ci co pracowali i odprowadzali składki przez 45 lat mają za dużo więc im się nie należy
bECgtxaX
Tresura piesk...
21 godz. temu
Och! Jaka łaska pańska. Oddają malutką część tego co nam ciągle zabierają. Oddają nam wcześniej ukradzione pieniądze i co mamy może jeszcze dziękować??? Do tego nie oddają wszystkim, bo ktoś miałby za dużo pieniędzy-to tak nie może być! Naród ma być biedny, bo inaczej takich ochłapów rzuconych na pocieszenie nigdy by nie docenił., a tak ci zaślepieni i nie znający się ma funkcjonowaniu państwa będą chwalić.
cxzs
wczoraj
to nagrode dostaną tylko ci co sie nie przepracowali
...
Następna strona