Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
TOS
|

Emerytury. "Czternastka" tylko w 2021 roku. Oto, kto się załapie

42
Podziel się

Głośno zapowiadana 14. emerytura zbliża się wielkimi krokami. Już za kilka miesięcy seniorzy dostaną dodatkowe świadczenie. Nie ma się jednak co łudzić: będzie ono wypłacone tylko raz, i to nie dla wszystkich.

Emerytury. "Czternastka" tylko w 2021 roku. Oto, kto się załapie
Emerytury. "Czternastka" tylko w 2021 roku. Oto, kto się załapie (money.pl, Rafał Parczewski)
bEiOdUiJ

Jak przypomina wtorkowy "Super Express", w tym roku emeryci dostaną dodatkowe świadczenia. Oprócz tak zwanej "trzynastki", do której mogli już zdążyć przywyknąć, mogą oczekiwać także na 14. emeryturę. Nie będzie ona jednak wypłacona każdemu.

"Czternastka" ma trafić do emerytów w listopadzie. Na jakie pieniądze mogą liczyć seniorzy? To zależy od tego, jaką emeryturę pobierają. Osobom ze świadczeniem w wysokości poniżej 2416 zł przysługuje pełna "czternastka", czyli 1022,30 zł na rękę. Ci, którzy zarabiają powyżej tego progu, dostaną o tyle mniej, o ile przekraczają próg (zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę").

W rezultacie emeryci, którzy dostają więcej niż 3438 zł, nie dostaną już ani grosza 14. emerytury. Dlaczego rząd wprowadził taką zasadę? Bo z założenia "czternastka" miała poprawić sytuację finansową najuboższych seniorów.

bEiOdUiL
Zobacz także: Emerytura bez podatku. Ekspert ocenia odważny pomysł

To niejedyna kwestia, która może niektórych rozczarować. Nie ma bowiem co liczyć na "czternastkę" również w przyszłym roku. To świadczenie będzie wypłacone tylko raz, tylko w listopadzie 2021. Taki jest wniosek z analizy Wieloletniego Planu Finansowego Państwa na lata 2021–2024. Potwierdził to również "SE" wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.

bEiOdUiR

Na pocieszenie pozostaje świadomość, że na stałe zostaje tak zwana "trzynastka". To świadczenie będzie wypłacane co roku i rząd nie zamierza się z tego wycofywać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEiOdUjm
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(42)
trt
miesiąc temu
Mi nie muszą nic dawać. Wystarczy, że nie będą zabierać. Żeby pieniądze zamiast do nierobów i tych, co pracują na czarno i nie płacą podatków trafiały do ludzi uczciwych i pracujących legalnie, należy zwiększyć kwotę wolną od podatku. Ci, co dają się przekupić rozdawnictwem chyba nie rozumieją, że żaden rząd nie ma własnych pieniędzy. Rozdawana kasa jest naszą wspólną kasą (która mogłaby pójść na utworzenie miejsc pracy, remonty dróg, poprawę bezpieczeństwa, darmowe przedszkola itp.) lub zaciągniętym długiem, który też my będziemy musieli oddać. Zapłacimy wszyscy. Właśnie trwa największy transfer majątku od ludzi zaradnych, pracowitych i kompetentnych do nieudolnych, leniwych i o niskich kwalifikacjach. Jako że jestem przedsiębiorczy i bez dzieci, nie mam złudzeń. Nic nie dostanę, a wręcz będą mnie łupić podatkami i coraz większym ZUSem. Ode mnie głównie zależy jak mi się wiedzie i jak będę żył na starość. Żaden polityk czy partia mi nie pomoże. Zobaczcie sobie ksiazke pt. Emeytura nie jest Ci potzerbna . Nawet przy ograniczonych zasobach rozsądne i systematyczne działania pozwalają zbudować dla siebie finansowe bezpieczeństwo, a nawet finansową wolność i zostawić coś dzieciom.
Wspaniale!!!
miesiąc temu
Za to 500+ bez mrugnięcia To okiem bez jakichkolwiek ograniczeń dot. zarobków się należy i już! Tak się rządzi.
pfk
miesiąc temu
dobrze że nie trzeba oddawać nadwyżki do kasy państwa bo miałbym przerąbane, jak tu nie kochać pisiorów doroczyńców naszych cudownych
bEiOdUjn
ZMIECIO
miesiąc temu
Oj tam, w tym roku nie ma żadnych wyborów a w 2023 wybory są więc emeryci wtedy dostaną czternastkę
emeryt
miesiąc temu
Czy takie dzielenie emerytów nie jest sprzeczne z konstytucją ? Co na to Rzecznik Praw Obywatelskich ?
...
Następna strona