Notowania

emerytury
20.09.2019 07:23

Emerytury w kuźni kampanii. Politycy obiecują złote góry

W toku kampanii wyborczej politycy nęcą emerytów obietnicami. Ich wartość szacowana jest na od kilkunastu do kilkudziesięciu miliardów złotych rocznie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Politycy obiecują nowe świadczenie dla seniorów.

13 mld zł mają kosztować rozwiązania proponowane przez lewicę – szacuje "Rzeczpospolita". Zamierzają podnieść minimalne świadczenia z 1100 zł do 1600.

Z kolei obietnice PSL-Koalicji Polskiej pochłoną 28 mld zł. PSL chce zwolnić emerytury z podatku PIT, co dałoby seniorom dodatkowe 250 zł miesięcznie.

Pełniący najwyższe stanowiska w państwie stracą na zniesieniu limitu 30-krotności składek ZUS.
Limit składek znika, pensje premiera i prezydenta spadają. Dostaną za to wyższe emerytury

Oczywiście dwóch największych konkurentów na scenie politycznej też kusi emerytów. Koalicja Obywatelska gwarantuje 13. emeryturę, a PiS dorzuca do tego 14. dla gorzej uposażonych.

Najwyższe emerytury w Polsce. Dziś to około 20 tys. zł, za kilkadziesiąt lat kilka razy więcej

To jednak w dużej mierze rozwiązania dla obecnych emerytów, a nie przyszłych. Jak zauważa "Rz", już za dekadę w Polsce może pojawić się problem głodowych emerytur, bowiem tzw. stopa zastąpienia spadanie o 30-40 proc.

Emeryci dostaną więcej - obiecuje PiS
PiS obiecuje emerytom większe podwyżki. Przynajmniej o 70 zł

PiS chce, aby pracujący już odkładali na przyszłość. Stąd wprowadza Pracownicze Plany Kapitałowe. KO chce zwolnić ze składek ZUS zarobki tych osób, które są już wieku emerytalnym, ale wciąż pracują i nie pobierają świadczenia.

Lewica chce przebudowy systemu, gwarantowanej przez państwo podstawowej emerytury i rozbudowanych form oszczędności emerytalnych na wzór skandynawski czy kanadyjski.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: emerytury, obietnice wyborcze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-09-2019

WeronikaŚmieszne, to ja pracując 38 kat zawodowo w budżetówce mam 1600 zł emerytury, praca ciężka i na zmiany a ci co trochę popracowali płacąc najmniejsze … Czytaj całość

20-09-2019

EmerytPiS chce podzielić emerytów , sprawiedliwe rozwiązanie jest tylko jedno uwolnić renty i emerytury z podatku , ile kto zgromadził tyle dostanie ale … Czytaj całość

20-09-2019

emerytkaCzyli ci co krótko pracowali będą nagrodzeni podwyżka emerytury o 500 zl.. BRAWO.

Rozwiń komentarze (60)