Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Sebastian Ogórek
Sebastian Ogórek
|

Likwidacja OFE. Rząd potrąci nam 15 proc. pieniędzy z kont

IKE czy ZUS? W przypadku tej pierwszej opcji 15 proc. pieniędzy z OFE trafi na konto państwa. - Ten wybór jest nieuczciwy. Rząd oszukuje społeczeństwo - mówił w programie "Money. To się liczy" dr Sławomir Dudek, główny ekonomista FOR. Tak komentował ustalenie opłaty na poziomie 15 proc. - Być może to jest średni podatek płacony przez emeryta. Ale średni emeryt nie istnieje. Mamy emerytów, którzy płacą 16 proc., ale też takich, którzy płacą 10, 11 procent. Jest spora grupa emerytów, która płaci mniej. A ten system nie może być średnio uczciwy czy średnio sprawiedliwy. On musi być sprawiedliwy dla każdego pojedynczego emeryta. Potencjalni emeryci stracą na tym rozwiązaniu. To, że 15 proc. to jest minimalna stawka, to jest kłamstwo - przekonywał.

KOMENTARZE
(2)
Złodziejstwo
3 lata temu
25 lat ciężka pracą składka po składce płaciłem uczciwie na wymysły polityków czyli OFE. Teraz ci sami politycy chcą ukraść mi wszystko i jeszcze każą mi za to zapłacić 15 procent. Złodziejstwo i jeszcze raz złodziejstwo
bolszewicy
3 lata temu
Uwaga kradną. Tu nie tylko chodzi o to aby teraz pobrać podatek (dla zmyły nazywany opłatą przekształceniową) a nie dopiero w momencie pobierania emerytury (ciekawe czy wtedy nie będzie drugiego?), ale także chodzi o zabranie kasy z prywatnych OFE do swoich własnych pisowskich instytucji, gdzie będą siedzieć zaufani pisowcy, będą pobierać ogromną kasę na dyrektorskich stołkach oraz będą właściwie inwestować czyli zgodnie z decyzją szefa wszystkich szefów. Bolszewickie rozwiązanie znane np. z PRL. Tracą wszyscy, zyskuje tylko pis i jego funkcjonariusze.