Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Mama 4+ z wnioskami złożonymi przez połowę uprawnionych. Wśród nich 72 mężczyzn

129
Podziel się:

Do tej pory przyznanych zostało łącznie blisko 30 tys. matczynych emerytur - wynika z danych resortu rodziny. Wnioski złożyło koleknych 44 355 osób.

Około 85 tys. osób jest uprawnionych do świadczenia z programu Mama 4+
Około 85 tys. osób jest uprawnionych do świadczenia z programu Mama 4+ (East News, Zbyszek Kaczmarek/REPORTER)
bEIKShed

Około 85 tys. osób jest uprawnionych do świadczenia z programu Mama 4+ wynika z szacunków przedstawionych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Połowa z nich złożyła już wnioski.

Jak wynika z informacji przedstawionej przez resort, zdecydowana większość to oczywiście kobiety, jednak w gronie przeszło 44 tys. wnioskujących o świadczenie Mama 4+ znalazło się również 72 mężczyzn.

bEIKShef
Zobacz także: Obejrzyj: Mama 4+ dyskryminuje ojców. "Biologia jest biologią":

– Zachęcam wszystkich, którzy mają w swoim otoczeniu osoby z prawem do rodzicielskiego świadczenia uzupełniającego, by informowały je o możliwości złożenia wniosku. To bardzo ważne, by te osoby, często w podeszłym wieku, wiedziały o takim programie i wsparciu Mama 4+ – apelowała minister Elżbieta Rafalska.

bEIKShel

Z danych ministerstwa wynika, że 8 635 – to liczba wniosków złożonych przez osoby w wieku 70-79 lat, powyżej 79 lat – 1984 osoby. 123 wnioski złożyły osoby w wieku 90-99 lat.

Program Mama 4+ wszedł w życie 1 marca br. To rodzicielskie świadczenie uzupełniające przysługujące osobom, które urodziły, wychowały lub tylko wychowały co najmniej czworo dzieci, a nie mają prawa do minimalnej emerytury lub ich świadczenia są niższe.

bEIKShem

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEIKSheG
KOMENTARZE
(129)
kalkka
3 lata temu
Nie glosowac na pis, który preferuje glupote, nieróbstwo, cwaniactwo, lenistwo i wyzwala najgorsze instynkty. Pochwalajan patologie. Nigdy więcej pisu. Trzeba być glupkiem, aby na nich glosowac.
Maciej
3 lata temu
To co te osoby robiły całe życie i z czego do tej pory żyły ?
imigrant
3 lata temu
Brawo PIS! Więźniów do kamieniołomów. A gdzie ich wsadziło SLD i PO?
bEIKSheH
Grzechu
3 lata temu
Zagłosuję na tego kto zlikwiduje te dziwne programy i obniży podatki
ww
3 lata temu
Do tej pory z czego żyli?
...
Następna strona